Autor Wątek: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR  (Przeczytany 5045 razy)

glizdziarz

  • Gość
Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« dnia: 14.02.2016, 11:21 »
W niektórych okręgach obostrzeniu uległy przepisy dotyczące wymiarów ochronnych i okresów ochronnych. W związku z tym mam prośbę o to żebyście wpisywali jakie zmiany występują w Waszych okręgach. Często wielu z nas w ramach porozumień wędkuje na wodach innych okręgów i warto by było mieć taką wiedzę.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Sezon 2016. Obostrzenia na wodach okręgu Piotrków Trybunalski:

Piotrków Trybunalski

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 729
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #2 dnia: 15.02.2016, 07:50 »
Widzę, że w Katowicach coś poważnie ruszyło, wreszcie są większe zmiany w RAPR! :thumbup:
Lucjan

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #3 dnia: 16.02.2016, 22:01 »
Artur

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna

glizdziarz

  • Gość
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2016, 06:35 »
O właśnie o okręg sieradzki mi chodziło. Trochę się wzięli za ochronę.

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #6 dnia: 05.01.2017, 13:03 »
Postanowiłem, że nie będę zakładał nowego tematu, a odświeżę ten.
W dokumencie "Odstępstwa od zasad określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb uchwalonym przez Zarząd Główny PZW, jakie obowiązują na wodach użytkowanych przez  PZW Okręg w Piotrkowie Tryb." w pkt 1 znalazł się zapis:
1.      Zakaz wywozu przynęt i zanęt.

Niestety nie pamiętam dokładnie, czy obowiązywał on również wcześniej, czy to jakaś nowość. Jak jest u Was?
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2017, 16:02 »
Okręg Wałbrzych:

- Wprowadza się całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 200 m od tzw. „Mostu Garbatego” poniżej tj. w kierunku zbiornika zaporowego Topola (strefa przyujściowa zbiornika) na okres od 01.03 do 31.05 każdego roku.

 
- Wprowadza się na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno limit leszcza wynoszący 8 kg na dobę oraz wymiar ochronny dla tego gatunku ryb do 35 cm.
 
§ 2 Uchwała obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku.

Moje "przydomowe wody". W końcu koniec z przetwórstwem rybnym na "garbatym" .
A tak swoją drogą cieszy mnie limit i wymiar ochronny dla niegdyś tak pospolitego leszcza. Na Kozielnie nie miałem z nim kontaktu już dwa sezony.
 
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #8 dnia: 05.01.2017, 16:42 »
                              Zasady wędkowania obowiązujące w wodach Okręgu Mazowieckiego w roku 2017
Całkowity zakaz uprawiania amatorskiego połowu ryb w wybranych akwenach portów rzecznych: Port Czerniakowski, Port Praski,
Port  Żerański,  Port  byłej  Stoczni  Modlińskiej,  Port  Płockiej  Stoczni  Rzecznej  w  Płocku  –  Uchwała  nr  1759/196/16  Zarządu
Województwa Mazowieckiego z 8 listopada 2016 r

Ale o kanale żerańskim od Nieporętu do mostu w Aleksandrowie to już zapomnieli. A tam każdego roku jest jak w rzeźni. Mięsiarze zacierają ręce i bedą mieli co pakować w słoiki
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #9 dnia: 05.01.2017, 16:46 »
Okręg Wałbrzych:

- Wprowadza się całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 200 m od tzw. „Mostu Garbatego” poniżej tj. w kierunku zbiornika zaporowego Topola (strefa przyujściowa zbiornika) na okres od 01.03 do 31.05 każdego roku.

 
- Wprowadza się na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno limit leszcza wynoszący 8 kg na dobę oraz wymiar ochronny dla tego gatunku ryb do 35 cm.
 
§ 2 Uchwała obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku.

Moje "przydomowe wody". W końcu koniec z przetwórstwem rybnym na "garbatym" .
A tak swoją drogą cieszy mnie limit i wymiar ochronny dla niegdyś tak pospolitego leszcza. Na Kozielnie nie miałem z nim kontaktu już dwa sezony.

8 kg ryby jednego gatunku na dobę? Ci ludzie są z księżyca. Kurwa, co to jest? Ja rozumiem, jedną rybę na dobę. 8 kg? Ja pier... Ochrona...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 285
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #10 dnia: 05.01.2017, 17:27 »
Okręg siedlecki, opłacam w nim i w mazowieckim, taniej wychodzi bo siedlecki daje zniżkę dla ludzi z mazowieckiego jak się u nich członkowską i okręgową płaci, do tego mam Białą Podlaską gdzie przeważnie łowię i pół Polski.

Cytuj
Zarząd Okręgu PZW w Siedlcach ustala następujące wymiary ochronne ryb:   okoń do 18 cm i powyżej 40 cm na wszystkich wodach Okręgu,  boleń  do 40 cm i powyżej 70 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1, sandacz  do 50 cm i powyżej 80 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1,   szczupak  do 50 cm i powyżej 90 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1,  sum do 70 cm i powyżej 150 cm w obwodzie rybackim Bug Nr 4.::W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia włącznie całkowity zakaz stosowania następujących przynęt: - sztucznych o długości całkowitej większej niż 5 cm bez haczyka, - żywych ryb, - martwych ryb i ich części. Zakaz obowiązuje na wszystkich wodach Okręgu PZW w Siedlcach.
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #11 dnia: 05.01.2017, 17:32 »
Okręg siedlecki, opłacam w nim i w mazowieckim, taniej wychodzi bo siedlecki daje zniżkę dla ludzi z mazowieckiego jak się u nich członkowską i okręgową płaci, do tego mam Białą Podlaską gdzie przeważnie łowię i pół Polski.

Cytuj
Zarząd Okręgu PZW w Siedlcach ustala następujące wymiary ochronne ryb:   okoń do 18 cm i powyżej 40 cm na wszystkich wodach Okręgu,  boleń  do 40 cm i powyżej 70 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1, sandacz  do 50 cm i powyżej 80 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1,   szczupak  do 50 cm i powyżej 90 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1,  sum do 70 cm i powyżej 150 cm w obwodzie rybackim Bug Nr 4.::W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia włącznie całkowity zakaz stosowania następujących przynęt: - sztucznych o długości całkowitej większej niż 5 cm bez haczyka, - żywych ryb, - martwych ryb i ich części. Zakaz obowiązuje na wszystkich wodach Okręgu PZW w Siedlcach.
Trochę te górne wysoko, ale super, że są! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #12 dnia: 05.01.2017, 18:13 »
Jest to chyba dobry przykład tego, jak wprowadzić górne wymiary ochronne, w zasadzie nie wprowadzając ich...

Górny wymiar dla okonia ustalony na 40 cm? Moim zdaniem - to absurd. Jasne, lepiej tak niż inaczej, jednak liczyłem na bardziej śmiałe ruchy. Szczupak będzie wolny, gdy przekroczy 90 cm? Widocznie mamy wody zasobne w okazy.
Jacek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #13 dnia: 05.01.2017, 18:15 »
- Wprowadza się na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno limit leszcza wynoszący 8 kg na dobę oraz wymiar ochronny dla tego gatunku ryb do 35 cm.

Haha 8 kg na dobę :facepalm:
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręgowe odstępstwa i zmiany w RAPR
« Odpowiedź #14 dnia: 05.01.2017, 18:17 »
Jacek, nie przesadzaj. Oczywiście dla mnie te wymiary też są śmieszne, ale nie o to chodzi. Rok czy dwa lata temu, nie pamięta gdzie, co i jak... w jakimś okręgu górny wymiar na jakąś rybę oscylował w rejonach rekordu polski. Dla takiego okonia 40 cm czy szczupaka 90 cm... to są ogromne ryby, ale w naszych wodach jeszcze troszkę pływa większych.

Ja sam dałbym na okonia MAX 35 i na szczupaka 80. Ale tylko dlatego, żeby ludzie się nie obsrali, bo normalnie powinno być 30 i 70, wg mnie.

Wprowadzili takie, bo by ich czerń na teleskopach rozniosła...

Znacznie bardziej mnie bulwersuje te 8 kg na dobę. To jest bezczelne robienie sobie jaj z ludzi, którzy o zmiany naciskają.
Krwawy Michał

Purple Life Matters