Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 970627 razy)

Chub

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #285 dnia: 26.02.2016, 21:11 »
Guru to i Preston :)


_luwro

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #286 dnia: 26.02.2016, 23:48 »
Pushstopy z Jaxona - cena uwaga... całe 1,50 zł :)
Wyglądają podobnie do Drennana. Ciekawe jak z twardością materiału. Cena? Super.

Zamówiłem, porównam z Drennanem i napisze kilka słów jak przyjdą :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #287 dnia: 28.02.2016, 22:52 »
Jest i filmik o nowych gruntomierzach Prestona.
Widać też na nim, że Polska to ważny rynek dla Preston Innovations.
Przekaz podprogowy  kup no kup pan



Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #288 dnia: 29.02.2016, 17:01 »
Są innowacyjni, komu w głowie byłoby zajmować się usprawnieniami gruntomierza, a tu proszę, jeszcze można wymyśleć coś takiego. ???

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #289 dnia: 29.02.2016, 17:31 »
Tylko że tradycyjny kosztuje 2 zł i zbada to samo co ten który jak znam życie będzie minimum 3 razy droższy to nie innowacyjność to naciąganie :P 
Krzysztof

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #290 dnia: 29.02.2016, 19:45 »
Idzie nowy trend w produkcji gruntomierzy. Guru także ma podobny w ofercie.


Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #291 dnia: 29.02.2016, 19:55 »
Pushstopy z Jaxona - cena uwaga... całe 1,50 zł :)
Wyglądają podobnie do Drennana. Ciekawe jak z twardością materiału. Cena? Super.

Zamówiłem, porównam z Drennanem i napisze kilka słów jak przyjdą :)

Kupiłem te pushstopy z Jaxona, wydaje mi się, że są bardzie miękkie od Drennana, ale być może to tylko takie wrażenie. Za tą cenę jak najbardziej warto kupić Jaxona. Kolory przeźroczyste, brązowy, żółty, pomarańczowy.
Janusz

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #292 dnia: 29.02.2016, 21:45 »
Tylko że tradycyjny kosztuje 2 zł i zbada to samo co ten który jak znam życie będzie minimum 3 razy droższy to nie innowacyjność to naciąganie :P
Dobrze powiedziane, ale za markę trzeba zapłacić.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #293 dnia: 01.03.2016, 13:05 »
Nie widziałem Mikado jeszcze na "żywo", ale podobieństwo jest duże, różnica jaką dostrzegam, to jedynie łącznik. Być może Mikado (Abramis) dogadała się z Drennanem, do wykorzystania wzoru podajnika, zapłacili im za pomysł i je klepie legalnie. Teraz firmy boją się i coraz bardziej szanują prawo i ochronę własność intelektualnej i przemysłowej, to już nie jest jak dawniej, jak w Chinach, że każdy klepie i kseruje co chce. Po takim obopólnym porozumieniu żadna z firm się nie będzie chciała przyznać do takiego kontraktu i ujawnić szczegóły, a zyski są obopólne. Mikado korzysta ze sprawdzonego pomysłu i patentu a Drennan ma z tego kasę. Po zastanowieniu, to trochę taka moja teoria na bardzo mocne podobieństwo obu produktów Drennan i Mikado.

Wątpię aby Drennan kiedykolwiek poszedł na coś takiego. Prawda jest taka, że Chinole zżynają co się da, Mikado tylko kupuje dużą ilość w swoich opakowaniach, z polskimi nazwami.

Mnie to odrzuca, bo takie zżynanie to forma kradzieży. Wyobraźcie sobie, że MIkado ma jakiś produkt - killer, i Jaxon im to podrabia lub na odwrót. Ale by się działo, byłyby mocne słowa, oskarżenia. Tutaj cicho-sza. Oczywiście będą głosy, że najważniejsze dla wędkarzy, że to tańsze i takie tam. Ale kradzież to kradzież, źle świadczy zwłaszcza o marce. W UK nie ma takich rzeczy w ogóle, firmy szanują się wzajemnie.
Ciekawe co można powiedzieć o innych produktach. Ile tam jest 'polskiej' myśli, polskich patentów? Czy wszystko to zżynanie i kupowanie od Chińczyka? Gdzie jest to mienienie się, że to 'polska firma'? Że co, że jest ich dziesięciu i łykają jak pelikany to co zaproponuje im jakiś Xiao Pękł? Że polski wkłąd to zaprojektowanie katalogu, magazynowanie tego co ściągnie się z Chin i sprzedawanie?

Ciężko mi dobrze myśleć o takich markach - tak też w UK opinię zjechał sobie Browning, serwując tanią tandetę z Chin. Dzięki takim posunięciom Korum i Preston, Guru czy Matrix wybili się. Bo Chińczyk niewiele zaprojektuje czy wymyśli. On tylko skopiuje. No i w pewnym momencie marka traci 'twarz'. Od roku lub dwóch Browning zaczyna się podnosić, ale nie odzyska już tego co utracił, Korum go zdublował, A taki Preston czy Drennan są już o lata świetlne do przodu. Polecam zobaczyć oferty w sklepach wędkarskich w UK, Browninga już praktycznie nie ma, tanie badziewie jest w sklepach internetowych, oferujących właśnie to co Jaxon.

Wiem, że pojawią się pewne głosy - ale nie chodzi mi tu wcale o bronienie Drennana, Koruma czy Prestona. Tu chodzi o honor, z którego Polacy niby słyną. Sorry - ale jak jest kasa - to widać też gdzie ten 'honor' jest. Wątpię aby Mikado zrobiło jakiś wielki biznes na tych podajnikach, na pewno  sam sobie obniża 'noty'. Bo muszą się liczyć, że takie głosy jak mój się pojawią, wątpię aby ktoś uwierzył, że to Drennan skopiował wszystko od nich :D

Jakby co - kolesie z Guru korzystają z drukarki 3D do obmyślania patentów. Polskie firmy na pewno tez stać na coś takiego... Paru testerów, ktoś z łbem na karku, pomyślunek - i można mieć coś swojego. I wtedy można się chwalić i szczycić...

W katalogu Experta na 2016 r - podajniki od SPRO żywcem kopiowane z Drennana. A jak. I co nikt nie komentuje  że to brzydko?

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #294 dnia: 04.03.2016, 16:44 »
Wrzucam dość ciekawą ofertę dla nas pod względem cenowym http://winnerfishing.com/method-feeder/haczyki.html

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #295 dnia: 14.03.2016, 21:20 »
Tak sobie dziś głośno myśleliśmy z yarousseau, że Drennan zostaje w tyle za Goo i Lava, a tu nowość:



http://drennantackle.com/viewProductDetails.php?id=688

To słodkie chcę, chcę, chcę...
Marcin

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #296 dnia: 14.03.2016, 21:54 »
Te dwa w środku to faktycznie nowość. Tylko że te dwa po bokach to w sumie mam od bodaj roku w asortymencie. Shellfish i crab&kril.
Tomek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #297 dnia: 14.03.2016, 21:58 »
I co? Działają?
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #298 dnia: 14.03.2016, 22:08 »
Na pewno coś tam pomagają. Dodaje czasem do zanęty albo maczam bezpośrednio przynęty. Jakichś oszałamiających wyników po zastosowaniu tego specyfiku nie zanotowałem. Chociaż w zeszłym sezonie na komercji była taka sytuacja że po godzinie 14 skończyły się wszelkie brania. Nawet metoda nie pomagała. Dodałem do podajnika trochę kryla i skusił się jeden karpik. Tylko czy to aby na pewno dzięki temu specyfikowi? Robiłem również testy tego typu że dodałem do wody przed rozrabianiem zanęty i stworzyłem dwa miksy. Jeden na bazie właśnie tego boostera a drugi ten sam miks ale bez tego atraktora. Efekty były podobne i z tego co pamiętam na zestaw z boosterem złowiłem o jedną rybkę więcej.
Używam obu od roku i mam jeszcze każdego po około pół buteleczki. Nie biorę tego też na każdą sesję.
Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia.
Tomek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #299 dnia: 14.03.2016, 22:16 »
Kolega Dominik informował nas już 08.03 o nowościach Drennana i tam też pojawiła się dyskusja na temat nowego Ink Squid, więc zainteresowanym podaję link:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3832.0
Pozdrawiam
Mateusz