Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969689 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4500 dnia: 21.07.2023, 05:25 »
Szkoda że firma nie robi kijów 2- składowych w długościach większych niż 3m.
Myślę,  że doszli do wniosku, że przy obecnych materiałach nie ma to sensu, bo kij pracuje bez zadnych mitycznych przesztywnień ;)
Zgadzam się z Michałem :beer:

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4501 dnia: 21.07.2023, 07:35 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa :P

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4502 dnia: 21.07.2023, 08:10 »
Te kije są stworzone do rzutu wystarczy zobaczyć jak się ładują i gasną szybko ,parametry zbliżone do wędzisk karpiowych ,mega sprawa dla ludzi szukających kijow pod dystans :thumbup:,zresztą Węgrzy są mistrzami w takim łowieniu :beer:

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4504 dnia: 21.07.2023, 08:50 »
To budżetowe mocne kije. Półkę cenową niżej niż seria team feeder. Rzutowymi karpiówkami np Sportex catapult cs4 byłem wstanie rzucać po kilkadziesiąt metrów dalej niż najlepszymi  feederami do dystansu.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4505 dnia: 21.07.2023, 09:00 »
Zgadzam się Zbyszku ,aczkolwiek są wędziska karpiowe o różnych akcjach i też nie są wszystkie stworzone do dalekich rzutów , choćby popularna Daiwa Black Widow ;),z kolei zaś taki Nash h-gun był szatan miotał niesamowicie,Węgrzy robią feedery w większości pod dystans pod swoje łowienie ,widać po samych kijach długości ,CW,praca ,przelotki ale przede wszystkim jakość jest na wysokim poziomie i cena nie powala z nóg :beer:

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4506 dnia: 21.07.2023, 09:02 »
Te nowe feedery serii Tornado są dostępne w Angryfish z tego co widać na stanie.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4507 dnia: 21.07.2023, 10:42 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa :P
Zbyszku, ale żeby wyciągnąć wniosek, że dwuskładem dalej się rzuca niż trójskładem, to musiałbyś wziąć taki dwuskład i trójskład o dokładnie tych samych parametrach i porzucać nimi. Porobić notatki i po 100 rzutach wyciągnąć wnioski.

Dlaczego nie ma karpiówek trójskładów*? Może dlatego, że właśnie większość karpiarzy ma tak zabetonowane poglądy, że by po prostu ich nie kupowali? Zobacz np. na kije z teleskopowym dolnikiem. Świetne rozwiązanie znacznie zmniejszające uciążliwą długość transportową karpiówek. I co? Wszyscy się na nie rzucają? Nie. Dlaczego?

Kwestia, że feederem rzuca się gorzej niż karpiówką nie wymaga niesamowicie dogłębnej analizy. Karpiówka ma przeważnie ze 3x większe przelotki szczytowe, ma ich znacznie mniej, a do tego nie jest konstruowana tak, by szczytówka wskazywała brania uginaniem się.

Na szybko policzyłem średnio liczbę przeplotek w feederze i karpiówce. Przy długości 390 w feederze jest to 14, w karpiówce 7. Ich wielkości nawet nie ma co porównywać. A przecież to one hamują lecący ciężarek.

Edit:
* Oczywiście są. Skrót myślowy mnie poniósł.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4508 dnia: 21.07.2023, 10:44 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa :P
Zbyszku, ale żeby wyciągnąć wniosek, że dwuskładem dalej się rzuca niż trójskładem, to musiałbyś wziąć taki dwuskład i trójskład o dokładnie tych samych parametrach i porzucać nimi. Porobić notatki i po 100 rzutach wyciągnąć wnioski.

Dlaczego nie ma karpiówek trójskładów? Może dlatego, że właśnie większość karpiarzy ma tak zabetonowane poglądy, że by po prostu ich nie kupowali? Zobacz np. na kije z teleskopowym dolnikiem. Świetne rozwiązanie znacznie zmniejszające uciążliwą długość transportową karpiówek. I co? Wszyscy się na nie rzucają? Nie. Dlaczego?

Kwestia, że feederem rzuca się gorzej niż karpiówką nie wymaga niesamowicie dogłębnej analizy. Karpiówka ma przeważnie ze 3x większe przelotki szczytowe, ma ich znacznie mniej, a do tego nie jest konstruowana tak, by szczytówka wskazywała brania uginaniem się.
Akurat karpiówki z teleskopowym dolnikiem są dość mocno popularne, zwłaszcza do łowienia z wywózki. Nash Scope/Dwarf, Fox Explorer bardzo popularne

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4509 dnia: 21.07.2023, 10:58 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa
Zbyszku chyba się nie doczekasz. Kupiłem Rapida 4,20 ogólnie spoko mocny, ale i ciężki kij. Sporo filmików na YT z tym kijem.

Jednak w mojej opinii do zemexa jeszcze trochę im brakuje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4510 dnia: 21.07.2023, 11:00 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa :P
Zbyszku, ale żeby wyciągnąć wniosek, że dwuskładem dalej się rzuca niż trójskładem, to musiałbyś wziąć taki dwuskład i trójskład o dokładnie tych samych parametrach i porzucać nimi. Porobić notatki i po 100 rzutach wyciągnąć wnioski.

Dlaczego nie ma karpiówek trójskładów? Może dlatego, że właśnie większość karpiarzy ma tak zabetonowane poglądy, że by po prostu ich nie kupowali? Zobacz np. na kije z teleskopowym dolnikiem. Świetne rozwiązanie znacznie zmniejszające uciążliwą długość transportową karpiówek. I co? Wszyscy się na nie rzucają? Nie. Dlaczego?

Kwestia, że feederem rzuca się gorzej niż karpiówką nie wymaga niesamowicie dogłębnej analizy. Karpiówka ma przeważnie ze 3x większe przelotki szczytowe, ma ich znacznie mniej, a do tego nie jest konstruowana tak, by szczytówka wskazywała brania uginaniem się.
Akurat karpiówki z teleskopowym dolnikiem są dość mocno popularne, zwłaszcza do łowienia z wywózki. Nash Scope/Dwarf, Fox Explorer bardzo popularne
Być może. Nie jestem w temacie. Swoją "wiedzę" opieram tylko na tym, jakie tu kije są polecane, gdy ktoś pyta.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4511 dnia: 21.07.2023, 11:12 »
Panowie,sprzęt dobieramy pod swoje łowienie ,chce dystansu biorę kije pod dystans ,chce łowić bliżej biorę kij krótszy sobie ,karpiówki w polteleskopie są świetne ,mam sam i chwale sobie ,do łowienia na krótszym dystansie czy stalkingu sztos wędziska :beer:

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4512 dnia: 21.07.2023, 12:26 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa :P
Zbyszku, ale żeby wyciągnąć wniosek, że dwuskładem dalej się rzuca niż trójskładem, to musiałbyś wziąć taki dwuskład i trójskład o dokładnie tych samych parametrach i porzucać nimi. Porobić notatki i po 100 rzutach wyciągnąć wnioski.

Dlaczego nie ma karpiówek trójskładów? Może dlatego, że właśnie większość karpiarzy ma tak zabetonowane poglądy, że by po prostu ich nie kupowali? Zobacz np. na kije z teleskopowym dolnikiem. Świetne rozwiązanie znacznie zmniejszające uciążliwą długość transportową karpiówek. I co? Wszyscy się na nie rzucają? Nie. Dlaczego?

Kwestia, że feederem rzuca się gorzej niż karpiówką nie wymaga niesamowicie dogłębnej analizy. Karpiówka ma przeważnie ze 3x większe przelotki szczytowe, ma ich znacznie mniej, a do tego nie jest konstruowana tak, by szczytówka wskazywała brania uginaniem się.
Akurat karpiówki z teleskopowym dolnikiem są dość mocno popularne, zwłaszcza do łowienia z wywózki. Nash Scope/Dwarf, Fox Explorer bardzo popularne
Być może. Nie jestem w temacie. Swoją "wiedzę" opieram tylko na tym, jakie tu kije są polecane, gdy ktoś pyta.
Tutaj na forum typowo karpiowe tematy są poboczne, dodatkowo część użytkowników jest mocno negatywnie nastawiona do karpiarzy :) i karpii :D

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4513 dnia: 21.07.2023, 12:39 »
Tutaj na forum typowo karpiowe tematy są poboczne, dodatkowo część użytkowników jest mocno negatywnie nastawiona do karpiarzy :) i karpii :D

Bez przesadyzmu... ;) Mam składany fotel z dumnym napisem "Carp" i nawet go kwasem nie próbowałem wypalić ;D
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #4514 dnia: 21.07.2023, 12:45 »
Pytanie czemu karpiówki z najwyższej półki są w dwuskladzie. A to kije które ceną, jakością i parametrami rzutowymi pokonują najlepsze feedery. Czekam na jakiegoś feedera z prawdziwego zdarzenia do dystansu 390 160-200 cw w dwuskladzie. Najlepiej Sportexa
Zbyszku chyba się nie doczekasz. Kupiłem Rapida 4,20 ogólnie spoko mocny, ale i ciężki kij. Sporo filmików na YT z tym kijem.

Jednak w mojej opinii do zemexa jeszcze trochę im brakuje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Niestety od maja też mam ten kij. Rzuca bardzo dobrze ale jego masa , wywarzenie i akcja to nieporozumienie. Do riverow mu daleko