Autor Wątek: Jak walczyć z chamstwem, czyli turyści, plażowicze, letnicy nad wodą  (Przeczytany 23700 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ah te komercyjne cwaniaki znam to... Jak ja to mowie sami nie potrafią to innym przeszkadzają... Ostatnio usiadłem sobie w kącie nikomu nie przeszkadzałem i mi szlo puki dwóch idiotów nie zaczęło mnie " podrzucać" gdzie nie posłałem paru koszyków i mialem rybę tam podrzucali mnie aż do takiego stopnia ze przecinali mi zestawy...
Dlatego też warto używać mocnej żyłki :) takie chamstwo trzeba zwalczyć siłowo, siłą zestawu ;)

Mario jest jedna tajna broń bliskiego zasięgu, pellet z nasha crab and krill instant action , bait tech tuna and krill przy tym pachnie jak Channel °5 8)



Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 285
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Taak, proca, kulki, cham zadzwoni na policję i już problem gotowy i to wędkarz winny. Strzelając z procy traficie kogoś w oko i życzę powodzenia, dlatego ja chamstwo omijam łukiem i nie chcę mieć do czynienia ani słownego, ani fizycznego.
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Koledzy, zanim zaczniecie "walczyć" z chamstwem, najpierw przypomnijcie sobie tę głośną sprawę sprzed szesnastu lat:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4149795.html

Osiemdziesięciodwuletni wędkarz zwrócił uwagę trenującym kajakarzom, w następstwie czego doszło do tragicznych wydarzeń.
Wędkarz został ostatecznie skazany na trzy lata i cztery miesiące pozbawienia wolności. Sąd orzekł, że oskarżony, zadając dwa ciosy scyzorykiem w serce, przekroczył granicę obrony koniecznej.

Czasem lepiej ustąpić, wycofać się, niestety...
Jacek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Koledzy, zanim zaczniecie "walczyć" z chamstwem, najpierw przypomnijcie sobie tę głośną sprawę sprzed szesnastu lat:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4149795.html

Osiemdziesięciodwuletni wędkarz zwrócił uwagę trenującym kajakarzom, w następstwie czego doszło do tragicznych wydarzeń.
Wędkarz został ostatecznie skazany na trzy lata i cztery miesiące pozbawienia wolności. Sąd orzekł, że oskarżony, zadając dwa ciosy scyzorykiem w serce, przekroczył granicę obrony koniecznej.

Czasem lepiej ustąpić, wycofać się, niestety...
Czasem, Jacku, trzeba za każdym razem zapodać tyły! Gnój jest gnojem na wieki! Bydło wychowane na okresie przejściowym. Wiesz, co mam na myśli! To stracone pokolenie! Niereformowalne!
Arek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Scyzoryk to pikuś, ale za to na rybach nie rozstaję się z kukri.
Kto był na naszych zawodach, ten wie, o jakim "koziku" piszę ;-)

A na poważnie to domyślam się, że na takich nie ma kary?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Poniosło Cię Mario! Choć nie byłem, wiem! :P
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Koledzy, zanim zaczniecie "walczyć" z chamstwem, najpierw przypomnijcie sobie tę głośną sprawę sprzed szesnastu lat:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4149795.html

Osiemdziesięciodwuletni wędkarz zwrócił uwagę trenującym kajakarzom, w następstwie czego doszło do tragicznych wydarzeń.
Wędkarz został ostatecznie skazany na trzy lata i cztery miesiące pozbawienia wolności. Sąd orzekł, że oskarżony, zadając dwa ciosy scyzorykiem w serce, przekroczył granicę obrony koniecznej.


Życie ludzkie jest najwyższą wartością, ale w tym przypadku wypadałoby zadać sobie pytanie, kto do kogo wyszedł - kajakarz do wędkarza, czy odwrotnie.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jurku, interesowałem się tą sprawą, ale bądź tu mądry...
Jacek

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
No strzelanie z procy działa ale nie w tych co pływają ale obok nich wtedy większość nie zbliża się.
Chociaż czasami były przypadki że potrafili podpływać na taką odległość,  że szczytówki by mógł dotknąć ale wtedy już nerwy puszczają i jest słowna jadka :)
Tak że najlepiej udać się na taki zbiornik gdzie nie ma plażowiczów :) i nie psuć sobie dnia :)
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Jurku, interesowałem się tą sprawą, ale bądź tu mądry...
Jak by to wyglądało w czasach, gdy prawo było prawem? Własności,dżungli? Do dziś na terenach,gdzie obowiązuje zasada? Mój dom.Moją twierdzą?
Arek

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Chyba najlepszy patent to ten Lucjana z robakami :D robakiem się krzywdy nie zrobi a większość nie-wędkarzy nie kocha raczej :D
No ale to blisko muszą pływać faktycznie.. :)
Dawid

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Zasada mój dom moja twierdzą jest akurat bardzo dobra :thumbup:

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Ja zaczynam zbierać haczyki, które mi się rozsypały ;) "Podnoszę niby z ziemi" sumowy 5/0 i mówię, że gdzieś tu w trawie, piachu itp jest ich jeszcze 20 szt bo akurat jak brało to miałem paczkę w ręku i gdzieś poleciały a nie wiem gdzie... To na tych co lezą bo oni będą się opalać  a dzieci aby tylko do kostek w wodę będą wchodzić...
Na tych z łódek, rowerów itp jeden sposób - kilka męskich słów a potem kobra i stare kulki >:O Pokazuję jak nęcę i mówię, że nie biorę odpowiedzialności za swoją celność.
Trzeci sposób - staram się i mi się udaje łowić tam gdzie nikt do wody nie włazi, łódek nie ma i innych rowerów wodnych też.
JK

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Poniosło Cię Mario! Choć nie byłem, wiem!
Nie poniosło bo nawet nie wyjmowałem ;-)
Tylko szlag mnie trafia, że nie można nawet powędkować.
Akwen duży. Do plaży daleko. Ja siedzę w krzakach a takie mendy i tak dojrzą i zabawę zepsują.
Jurek dobrze napisał, że życie ludzkie jest największą wartością. Ale tu zawsze wychodze z założenie, że zwłaszcza moje życie i zdrowie ;-) to tak poza tematem.
A jak myślicie? Czy jeśli by np.wezwać policję i zgłosić że umyślnie niszczą moją własność np.rwąc zestawy to by coś dało? Czy raczej oleją?

A z tym strzelaniem choćby robakami to nie jest chyba dobry pomysł. Jak towar będzie szedl obok to nie zauważą. A jak się trafi a jest kilku mlodych gniewnych to może dopiero wtedy zrobić się zadyma.

Brak mi pomyśĺu ale takie bezkarne chamstwo mnie drażni.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jurku, interesowałem się tą sprawą, ale bądź tu mądry...

Ja akurat z racji tego że wędkowałem w przeszłości na kanale w Warszawie ta sprawę znam bardzo dobrze gdyż dotarłem do świadków tego zdarzenia w dniu następnym. Wedkarze będą za kolegą a kajakarze też a sam na własnej skórze doświadczyłem tego jak kajakarze - dorośli jak i dzieci podpływali bardzo blisko brzegu jak by to celowo robili by porwać zestawy. Tak też często było na odcinku kanału od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej. W miejscu tego zdarzenia (znam to bardzo dobrze) kanał skręca w prawo i kajakarze chcąc nie nadrabiać dystansu podpływają do brzegu i stało się. W takim razie daje wam koledzy do myslenia i raz jeszcze zapytam kto do kogo wyszedł ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników