Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1885806 razy)

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6540 dnia: 22.04.2018, 12:47 »
Koledzy, używam od niedawna stoperów drennan float stops, w rozmiarze small. Dwa z każdej strony spławika. Denerwuje mnie trochę że już przy spławiku z obciążeniem 2g przy każdym rzucie który nie jest idealnie płynny, spławik przesuwa mi dolne stopery, nie mówiąc już o jednym.
Żyłka 0.165 trabucco xps match, nie wiem czy ja coś źle montuje.
Dodatkowo powiedzcie proszę czy większe rozmiary tych stoperów są do grubszych żyłek, jak się spotyka u innych producentów? Czy właśnie w nich szukać pomocy? Dzięki ;)
Niestety przekrój  otworu jest taki sam bez względu na wielkość stopera. Ten sam problem rozwiązałem montowaniem najmniejszej śrucinki pod jednym stoperem od strony haczyka. Też przy łowieniu przy jakiś zielskach mały zaczep powodował przesunięcie stoperów. Nigdy nie ma się pewności, że stopery się nie przesunął po jakiejś akcji. Odległość między haczykiem a spławikiem odmierzać do przelotek.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6541 dnia: 22.04.2018, 12:49 »
Koledzy, używam od niedawna stoperów drennan float stops, w rozmiarze small. Dwa z każdej strony spławika. Denerwuje mnie trochę że już przy spławiku z obciążeniem 2g przy każdym rzucie który nie jest idealnie płynny, spławik przesuwa mi dolne stopery, nie mówiąc już o jednym.
Żyłka 0.165 trabucco xps match, nie wiem czy ja coś źle montuje.
Dodatkowo powiedzcie proszę czy większe rozmiary tych stoperów są do grubszych żyłek, jak się spotyka u innych producentów? Czy właśnie w nich szukać pomocy? Dzięki ;)
Niestety przekrój  otworu jest taki sam bez względu na wielkość stopera. Ten sam problem rozwiązałem montowaniem najmniejszej śrucinki pod jednym stoperem od strony haczyka. Też przy łowieniu przy jakiś zielskach mały zaczep powodował przesunięcie stoperów. Nigdy nie ma się pewności, że stopery się nie przesunął po jakiejś akcji. Odległość między haczykiem a spławikiem odmierzać do przelotek.
Też właśnie rozwiązałem to śrucinką, dzięki za info ;)
Dawid

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6542 dnia: 22.04.2018, 13:25 »
A może zrezygnuj ze stoperków na rzecz łącznika carlusso

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6543 dnia: 22.04.2018, 13:26 »
Nie, nie podoba mi się to rozwiązanie
Dawid

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6544 dnia: 22.04.2018, 13:29 »
A może zrezygnuj ze stoperków na rzecz łącznika carlusso

;)

Od 2 sezonów używam takiego patentu, ale ze Stonfo:

http://glinywedkarskie.pl/shop/880-large_default/laczniki-do-waglerow-stonfo.jpg

Oczywiście nadaje się to tylko do spławików montowanych na stałe.
Przy przelotowym sliderze trzeba stosować inne rozwiązania.

Łącznik jest znakomity, nie trzeba nic więcej. Rozwiązuje wszelkie problemy. Po wygruntowaniu łowiska, można opleść żyłką (jeden obrót) biały trzpień z którego sterczy krętlik. Wówczas nic się nie przesunie, nie ma takiej opcji po prostu.
Czesiek

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6545 dnia: 22.04.2018, 13:32 »
Problem w tym że ten łącznik swoje waży. Łowić wagglerkiem drennana np na żyłkę zostaje jakieś 0.4g do prawidłowego wyważenia. W momencie kiedy chcesz szybko przebić się przez lawice uklei a nie łowić z opadu, taki łącznie pozbawia Cie takiej możliwości. Za mało obciążenia można skupić na dole zestawu.
Dawid

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6546 dnia: 22.04.2018, 13:54 »
Problem w tym że ten łącznik swoje waży. Łowić wagglerkiem drennana np na żyłkę zostaje jakieś 0.4g do prawidłowego wyważenia. W momencie kiedy chcesz szybko przebić się przez lawice uklei a nie łowić z opadu, taki łącznie pozbawia Cie takiej możliwości. Za mało obciążenia można skupić na dole zestawu.

Używałem łączników proponowanych przez kolegów (w sumie to to samo ;)) i mnie np. wkurzała konieczność ściągania otulin, odkręcania żyłki z dwóch stron, zapinania tego z powrotem, bez dokładnej wiedzy, o ile przesunąłem spławik.

Wolę pobawić się na początku, niż potem irytować...

A więc... Plotę na żyłce zwykły stoper z żyłki, nawlekam malutki koralik lub gumowy stoperek (dla amortyzacji), nawlekam adapter do spławika lub agrafkę z tulejką, daję znowu stoperek bądź koralik i plotę stoper, o, taki:

http://www.leszcz.pl/relacja.php?id=431

Co najważniejsze: wąsy żyłki należy obciąć na króciaka, a sam węzeł potraktować kropelką "Kropelki"  :) Po wyschnięciu kleju trzeba troszkę poruszać węzłem i odciąć kawałek żyłki głównej, która miała kontakt z klejem.

Zapewniam Cię, że tak zmontowane ograniczniki posłużą Co przez niejeden wypad, nie niszczą żyłki jak ołów i nie będą przesuwać się pod naporem spławika. Chyba że zapodasz 10 gramów. Ale wtedy zapleć po dwa węzły z każdej strony. Dadzą radę.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6547 dnia: 22.04.2018, 14:05 »
W sumie trochę roboty ale patent nie głupi
Dawid

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6548 dnia: 22.04.2018, 15:16 »
W sumie trochę roboty ale patent nie głupi

DvD, weź szpulkę z żyłką z kołowrotka, siądź sobie wieczorem w kuchni i się pobaw. Jeżeli zastosujesz te najmniejsze, silikonowe adaptery, to powinny przejść przez przelotkę szczytową, więc będzie gotowiec. Zawsze można też wziąć mały krętlik i rurkę termokurczliwą, dopasowaną do kila spławika (bez podgrzewania trzyma kil lepiej niż silikon, ale jest sztywniejsza). Natomiast część rurki na krętliku należ podgrzać.

Ja np., dzięki koledze z forum - imć Pejczowi i otrzymanych od Niego WP - odświeżyłem sobie fajny patent na stosunkowo lekkie łowienie na stopa w nurcie rzeki. Nautilius się to zwie. Ponoć skuteczne, jak cała wrocławska szkoła rzecznego łowienia. Ale trzeba to zrobić samemu, bo się nie kupi.

Swoją drogą, jak bardzo w swoim wędkarstwie jesteśmy wtórni, po raz kolejny otwierając dawno otwarte drzwi, włącznie z feederem, który ćwierć wieku temu miał o wiele większe wzięcie niż obecnie. :)

Pozdrawiam.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6549 dnia: 22.04.2018, 15:18 »
Możliwe że sprawdzę ten patencik. Dzięki pozdro ;)
Dawid

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Online N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6551 dnia: 22.04.2018, 19:12 »
Do delikatnych wagglerów montowanych na stałe nr1 patent https://i.ebayimg.com/images/g/BfUAAOSwq7JT0iTf/s-l300.jpg Można to łatwo zmajstrować samemu.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6552 dnia: 22.04.2018, 19:33 »
Do delikatnych wagglerów montowanych na stałe nr1 patent https://i.ebayimg.com/images/g/BfUAAOSwq7JT0iTf/s-l300.jpg Można to łatwo zmajstrować samemu.

Czym to rozwiązanie różni się od poprzednich?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6553 dnia: 22.04.2018, 19:38 »
Że robisz sobie sam z drutu i tak trzyma, że nic się nie przesunie ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6554 dnia: 22.04.2018, 20:04 »
Prawie nic nie waży. Te  system które tu były proponowane raczej do ciężkich wagglerów. Przy ołówkach jak dobrze spasujesz silikon, igielit nikłe szanse żeby się przemieścił.