Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Grunt / Odp: Ustawienie wędek podczas łowienia na feeder i method feeder
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szuwary fishing dnia 16.04.2024, 23:27 »
Zastanawiam się nad mikado threlinerem

Nie rób sobie tej krzywdy ;D
Jakieś inne propozycje do 350 zl? I czemu odradzasz ten model?

to nie karpiowy tripod, ale całkowicie szczerze polecam Korum River Tripod ! duża kombinacja ustawień, kątów, stabilność i pomimo rozmiarów całkiem mobilna rzecz! 8) mam i tylko sobię chwalę od roku, do łowienia na ziemi, płaskim brzegu, skarpach, pomostach, betonach, jednym słowem gdzie tylko chcesz ;D obecnie promocja w drapieżniku za 364 zł widzę - musiałbyś minimalnie nagiąć tylko budżet
2
Zakupy / Odp: Ciekawe oferty z różnych sklepów stacjonarnych typu Lidl, Biedronka, Tesco
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławo 1 dnia 16.04.2024, 23:27 »
Kukurydza wędkarska w porównywqlnej cenie jest dostępna na co dzień na allegro jakby komuś nie chciało się czekać na promocję.Od 2,60 do 3 zł.
Pierwsze lepsze:

https://allegro.pl/oferta/kukurydza-konserwowa-400g-puszka-zaneta-wedkarska-15294162792
Nie polecam tej kukurydzy, ziarno słabej jakości- w tej kukurydzy prawie nic nie ma, sama "skóra" i woda.
3
Hyde Park / Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia 16.04.2024, 22:40 »
mecz do tyłu słucham coraz to bardziej depresyjnych piosenek ...

4
Grunt / Odp: Przywieszka z fluorocarbonu do Metody - ma to sens?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martinez dnia 16.04.2024, 22:32 »
Odświerzam temat, z początku właśnie byłem przeciwnikiem przywieszek i w związku z tym dodatkowych węzłów na zestawie jednak po ostatniej akcji kiedy miałem sporego karpia na haku przed samym podbierakiem pękła mi żyłka główna którą przetarł mi płetwą grzbietową dlatego zamontuję przywieszkę około 70cm FC 15lb przy żyłce głównej 17lb miejmy nadzieję że zapobiegnie podobnej sytuacji. Przy okazji dodam że haki zmieniam na karpiowe z Kordy bo kamasany się gną na potęgę zawiodły mnie nie polecam. 😉
Pozdrawiam

Osobiście z Kamasanami nie mam/nie miałem problemów. Jednak od tego sezonu przerzuciłem się na Drennan Acolyte Carp Circle. Bardzo podobne do Kamasanów, ale wytrzymalsze.
Co do Kordy... w tamtym sezonie udało mi się (czy też raczej rybie) złamać grot haczyka tuż pod mikrozadziorem. A był to Korda Wide Gape X.
5
Grunt / Odp: Przywieszka z fluorocarbonu do Metody - ma to sens?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Apacz dnia 16.04.2024, 21:56 »


Odświerzam temat, z początku właśnie byłem przeciwnikiem przywieszek i w związku z tym dodatkowych węzłów na zestawie jednak po ostatniej akcji kiedy miałem sporego karpia na haku przed samym podbierakiem pękła mi żyłka główna którą przetarł mi płetwą grzbietową dlatego zamontuję przywieszkę około 70cm FC 15lb przy żyłce głównej 17lb miejmy nadzieję że zapobiegnie podobnej sytuacji. Przy okazji dodam że haki zmieniam na karpiowe z Kordy bo kamasany się gną na potęgę zawiodły mnie nie polecam.
Pozdrawiam

Kamasany to raczej na "łatwe" wody. Na "trudniejszych" dzikich wodach się nie sprawdząją. Mnie 2-3kg karpie potrafiły je rozginać latem, a co dopiero większa ryba.
Haki te fajnie trzymają rybę, ale ja je stosuję tylko na zimnej wodzie w czystych miejscach i na zawodach. Dużo lepiej sprawdzały mi się matrix MXC-4 X-Strong i na nie przesiadam się latem i w zaczepach cały rok. Niestety problemem wielu angielskich firm jest nr. 10 jako największy rozmiar. Jeśli chcesz coś większego to faktycznie już typowo karpiarskie haki.
Zaskoczyła mnie kiedyś wytrzymałość haków mikado, ale niestety jakość wykonania jest słaba.

Co do linki głównej to może była jakaś wadliwa albo to nie było 17lb?  Może była już zjechana? Ja czesto odcinam 2-3 metry żyłki, bo dość szybko zmienia swoje właściwości. 17lb (7,7 kg) kg to już odpowiednik żyłki 0,28-0,30  i nie tak łatwo zerwać. Na grzbiecie też nie strzela znowu tak szybko. Sprawdź czy podniesiesz 7kg.

Z moich testów: Kamasany się rozginają po przekroczeniu 3kg. 0,28 mikado dreamline strzela po przekroczeniu 6,5 kg.
6
Hyde Park / Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia 16.04.2024, 21:39 »
jeszcze jeden kawałek na dzisiaj wybrałem, słucham muzyki dodatkowo do meczu żeby trochę zredukować stres


7
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pit1984 dnia 16.04.2024, 21:35 »
Gratulacje udanego startu

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka

8
Giełda / Odp: (S) Muchy i woblery, Stepanow, Lipiński, stare salmo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yakuza dnia 16.04.2024, 21:26 »
Muszki sprzedane
Reszta aktualna

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk

9
Spławik / Odp: Jak łowić na spławik na zawodach wiosną?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pknr1 dnia 16.04.2024, 21:06 »
Obecność wzdręgi może być tutaj kluczowa, bo jeżeli jest jej dużo to można byłoby zbudować ładny wynik na szybkościowym odławianiu tych rybek z toni. Są one większe niż ukleje a nęcić można podobnie - przemoczoną zanętą albo robalami luzem. Jak ryba ta trzyma się blisko brzegu to zastanowiłbym się nad zakupem uklejówki, jest na pewno lżejsza i bardziej operatywna niż 7 metrowy bat - będziesz szybciej wyciągał ryby. Uklejówka nie będzie też jakimś sporym obciążeniem dla budżetu, ja swoją kupiłem z Tubertini na promce za nieco ponad stówkę. Jeżeli będziesz sprawnie i względnie szybko odławiał takie rybki to jesteś w stanie wtrąbić nawet tyczkarzom (o ile jacyś biorą udział). Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu. Najlepiej tak jak marcopolo wspomniał - zorganizuj sobie jakiś trening przed zawodami by spróbować dobrać odpowiednią taktykę.
10
Hyde Park / Odp: Rady czy dam radę w łowieniu Suma i sprzęt potrzebny do tej metody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ssygula dnia 16.04.2024, 21:04 »
Mam skostnia w biodrach poruszam się przy pomocy kul łokciowych i zawsze z kimś jestem na rybach
Strony: [1] 2 3 ... 10