ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > Sposoby i pomysły na zmiany

Początek zmian odnośnie gospodarki wodami - ichtiolodzy atakują rybacką ustawę

(1/7) > >>

Luk:
Ponad dwa tygodnie temu miała miejsce konferencja odnośnie gospodarki wodami w Polsce, gdzie miała miejsce krytyka Ustawy o Rybactwe Śródlądowym jak i sposobie zarządzania zasobami ryb. Trzech ichtiologów otwarcie opisuje jak źle gospodarzymy naszymi wodami, i pokazuje to na danych przykładach, powołując się na badania i prace naukowe.

Jest to wg mnie przełom, gdyż po raz pierwszy mamy oficjalne stanowisko pracowników naukowych, praktycznie całkowicie pokrywające się z tym, o czym piszemy na forum od wielu lat. Wreszcie ktoś się rozprawia z tymi wszystkimi kłamstwami i pokazuje jak marnujemy olbrzymie środki, nie osiągając żadnych pozytywnych efektów.

Polecam wszystkim zapoznać się z tą pracą, gdyż jest to kompendium wiedzy. Można to wykorzystać na wiele sposobów, zwłaszcza przy pisaniu wniosków. Można się podeprzeć argumentami jakie wytaczają naukowcy, i będa one trudne do obalenia przez typowe prezydium okręgu. Tak wiec macie broń, którą należy dobrze wykorzystać :)

https://docs.google.com/document/d/14bR4zUsg6eQZkn3vT5aU_nKOY5wx6VD0jN9gIqqHaA4/edit?usp=sharing

Mosteque:
Myślałem, że tego nie dożyję!
Oczywiście jeszcze nie przeczytałem, ale zerknąłem na bibliografię, bo bałem się, że zostanie to jak zwykle potraktowane przez naukoffcuf z IRŚ broniących swoich posadek jak pitolenie żula spod budki z piwem. A tam... 7 stron bibliografii :)

zwykly_michal:
Nie wierzę własnym oczom :D

wkz:
Przeczytałem 9 stron i nie wiem czy to takie super, wnioskuję z tego, że PZW i stowarzyszenia do likwidacji, za to idziemy w stronę nokill za symboliczną opłatą wiec i jedna opłata na cały kraj. Polskie Wody wszystko przejmują i zarządzają, jak wsadzicie tam odpowiednie ogarniające temat osoby... na jedną kadencję wyborczą dla przykładu, bo później wiadomo jak jest z takimi spółkami. Jedyny plus taki, że Państwo byłoby odpowiedzialne za kontrolę nad wodami.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

key_kr:
Tak. Tych Panów czeka dywanik przed komisją Etyki Zawodowej.
Przecież podważają dogmaty ekspertów ,którym trzeba ufać i wierzyć.

Ps. To sarkazm niestety….

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej