TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Liście na wodzie

(1/3) > >>

prabek82:
To co teraz napiszę może wydawać się głupie, ale jednak mnie nurtuje. Wczoraj wybrałem się na nie za bardzo głęboką wodę spróbować złapać jakiegoś zębatego lub okonka. 3 i pół godziny i nawet puknięcia nie było, próbowałem na jerkbaity salmo slider i salmo sweeper, później woblerek nie za głęboko schodzący, obrotówka, kopyto relax i na końcu inny wobler. Zauważyłem że w wodzie było dużo liści z drzew i często musiałem je ściągać z przynęt, nic dziwnego taka pora roku. O co mi chodzi, spotkałem się już dwa razy z opiniami że jak liście spadają do wody to potrafią wystraszyć szczupaka i okonia, i w czasie gdy intensywnie spadają ryby nie chcą brać. Co o tym myślicie, spotkał już się ktoś z taką opinią?

Luk:
Na pewno praca przynęt jest słabsza...

 Pod koniec września byłem na Tamizie nęcić miejsówkę na nockę. Aby mnie nikt nie rozszyfrował - że nęcę, udawałem spinningistę. I tak nęciłem spinningiem - rzucając koszykiem ;) Później postanowiłem porzucać sobie co nieco jakimiś kopytami - ale miałem problem z liśćmi również. Jeden okoń 35 cm się skusił, to wszystko... Myślę, że jak się 'stuka' o dno to liście zaczepiają się bardzo łatwo. Praktycznie każdy zarzut to liść, bardzo to denerwowało.
Może głębsza woda jest lepsza?

prabek82:
Dobry sposób na zanęcanie :D

luksaj:
Liście w wodzie a zwłaszcza stojącej to skisior się robi, na pewno nie będzie to najlepsza  cześć łowiska gdzie w wodzie gnije dużo liści i zwłaszcza płytkiej , co do hałasu spadających liści  to nie sam hałas jest problemem tylko pewnie ryba to zjawisko  kojarzy z mniej dogodnymi warunkami bytowania i jeśli ma możliwość przemieścić się gdzieś dalej w dogodniejsze warunki to na pewno tak zrobi .Jeśli jest to jakiś kaczy dół i są tam szczupaki i zaadoptowały się  to nie myślę że ma to większe znaczenie czy lecą liście z drzew a jego żerowanie ,jedynie jakość prezentowania przynęty może się pogorszyć . 

zzlublin:
Nie wydaje mi się, aby liście mogły jakoś znacząco wpływać na żerowanie ryb. W takich warunkach nie jednokrotnie zawieszał się szczupak.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej