TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Jaka konfiguracja pickera do bocznego troka?

<< < (3/3)

Czarosław:

--- Cytat: kadet w 11.11.2015, 20:21 ---
--- Cytat: Czarosław w 11.11.2015, 18:52 ---Na jakich wodach lowisz? Bo na na głębokościach gdzies do 2 metrów stosuje 2/3 gramowe ciężarki, 6, według mnie na o wiele większa głębokość ;)

Pozdro 😃

--- Koniec cytatu ---

Dzięki za informacje :beer:

A te 6g to była najcięższa pałeczka jaką miałem. Dziś tak wiało, że gdybym miał coś większego, to pewnie bym to użył. Obserwacja szczytówki też była utrudniona przez wiatr.

Niemniej jednak pomimo braku ryb dzisiejszy poranek zaliczam do udanych, gdyż mogłem potrenować różne metody prowadzenia przynęty. Może w niedzielę pogada będzie łaskawsza :D

Co do głębokości jeziora to sprawa jest dość skomplikowana. Z tego co mi mówiono to w jednym miejscu jest rów ok. 7m, w którym według wędkarskich legend lubią przebywać duże leszcze. Dzisiaj natomiast widziałem spinningistę, który przeszedł w jednym miejscu na drugą stronę będąc zanurzonym maksymalnie do klatki piersiowej (musiał pewnie mieć fajny strój).

Ogólnie jezioro w większości jest dość płytkie, pewnie do 2m.

--- Koniec cytatu ---
Stosowałbym mniejsze cieżarki, max 4 gramowe, jesli 2 metry, chociaz ja z reguły na takiej daje 3, ale 4, czy wieksze i mniejsze rozmiary, też powinieneś mieć w pudełku 8)
Nie jest to drogie, wiec kupno paru paczek to koszt rzędu 15/20 złoty :P

kALesiak:
Kadet, wtrącę tylko, że żyłka 0,18 to trochę za grubo do bocznego troka. Optimum to 0,14, byle świeża. Spróbuj, a poczujesz różnicę w kontroli zestawu przy tak lekkim obciążeniu.

gorrys7:
Ciekawe ze nikt nie probowal cienkiej plecioniki z dluzszym trokiem z zylki.Ja tak lowie.I brania sa bardziej widoczne.

Tomba:
To już drugi złoty szpadel dzisiaj dla Ciebie :P

krzysztof4101997:
Może ma ustawiona datę, że powyżej wpisów z 2015 roku mu nie wyświetla;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej