TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Jaka konfiguracja pickera do bocznego troka?

<< < (2/3) > >>

Pyza:

--- Cytat: Czarosław w 11.11.2015, 19:15 ---
--- Cytat: Pyza w 11.11.2015, 19:06 ---Łowienie na boczny trok, brania ryby obseruje się na szczytówce.

--- Koniec cytatu ---
Z reguły jednak, czuć branie okonia w dolniku. Tez jak zaczynałem, to myślałem, ze na szczytowce, bo sie naoglądałem filmów, a spokojnie, specyficzne szarpanie da sie wyczuć. Mam mikado lexusa

--- Koniec cytatu ---

Zgodzię się z Tobą, ale większość brań powinno się obserwować szczytówkę, bo to jest metoda do połowu nie wielkich ryb, czyli małych okonii. jest to skuteczna metoda do ich połowu na nie wielkie paprochy.

yarousseau:
Jakbyś miał kij odpowiedni do bocznego troka i obciążenie odpowiednio dobrane to byś najpierw widział branie na szczytówce a potem dopiero w dolniku być czuł :) Jak kij sztywny to wiadomo ze na szczytowce nic nie zobaczysz tylko poczujesz pukniecie w dolniku ale czesto może byc juz za późno na zacięcie (na szczescie okonki czesto same sie zacinaja:)

Czarosław:

--- Cytat: Pyza w 11.11.2015, 19:19 ---
--- Cytat: Czarosław w 11.11.2015, 19:15 ---
--- Cytat: Pyza w 11.11.2015, 19:06 ---Łowienie na boczny trok, brania ryby obseruje się na szczytówce.

--- Koniec cytatu ---
Z reguły jednak, czuć branie okonia w dolniku. Tez jak zaczynałem, to myślałem, ze na szczytowce, bo sie naoglądałem filmów, a spokojnie, specyficzne szarpanie da sie wyczuć. Mam mikado lexusa

--- Koniec cytatu ---

Zgodzię się z Tobą, ale większość brań powinno się obserwować szczytówkę, bo to jest metoda do połowu nie wielkich ryb, czyli małych okonii. jest to skuteczna metoda do ich połowu na nie wielkie paprochy.

--- Koniec cytatu ---
No po to jest ta wlasnie "wklejanka", aczkolwiek, nauczyłem sie czuć w dolniku. Używając cieniutkiej plecionki, czy nawet dobrej żyłki, wszystko jest czuć, bo okoń bierze specyficznie. Tak wlasnie, mówią w filmach, ze niby powinno, ale dla mnie większa frajda jest, gdy czuje to w ręce 😃

Ścigacz:
Osobiście mogę polecić do takiej zabawy wklejkę Daiwa Megaforce 2.6 m od 3 do 18 g cena około 150 zł na allegro.

kadet:

--- Cytat: Czarosław w 11.11.2015, 18:52 ---Na jakich wodach lowisz? Bo na na głębokościach gdzies do 2 metrów stosuje 2/3 gramowe ciężarki, 6, według mnie na o wiele większa głębokość ;)

Pozdro 😃

--- Koniec cytatu ---

Dzięki za informacje :beer:

A te 6g to była najcięższa pałeczka jaką miałem. Dziś tak wiało, że gdybym miał coś większego, to pewnie bym to użył. Obserwacja szczytówki też była utrudniona przez wiatr.

Niemniej jednak pomimo braku ryb dzisiejszy poranek zaliczam do udanych, gdyż mogłem potrenować różne metody prowadzenia przynęty. Może w niedzielę pogada będzie łaskawsza :D

Co do głębokości jeziora to sprawa jest dość skomplikowana. Z tego co mi mówiono to w jednym miejscu jest rów ok. 7m, w którym według wędkarskich legend lubią przebywać duże leszcze. Dzisiaj natomiast widziałem spinningistę, który przeszedł w jednym miejscu na drugą stronę będąc zanurzonym maksymalnie do klatki piersiowej (musiał pewnie mieć fajny strój).

Ogólnie jezioro w większości jest dość płytkie, pewnie do 2m.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej