TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

W poszukiwaniu okoni

<< < (2/26) > >>

DvD:

--- Cytat: Festusus w 20.06.2016, 21:13 ---Kolega DvD to nawet jest w tym samym kole co ja. Ja łowię pasiaki, bardzo fajna odskocznia od gruntu. Dobre miejscówki są przy Urzędzie Wojewódzkim i w zatoce gondoli. Zresztą centrum miasta to teraz w miarę rybne jest,

--- Koniec cytatu ---

O jak miło :-) Musimy się umówić na jakiś wypad razem :-) Choć dysponuję raczej za krótkim kijkiem na te wody :-( 2,30..




--- Cytat: kop3k w 20.06.2016, 20:58 ---Moje doświadczenie w spinningu jest bardzo ubogie.
Gdyż spiningowałem tylko w maksymalny upał w godzinach 12-16 w lato kiedy inne ryby odmawiają współpracy.
Kije jakich używałem zazwyczaj dl 210-240 spiningowałem z łodzi.
Kije o cw 0-4 g lub 0-7g micro jig przy samej powierzchni rzucałem z otwartej wody w kierunku zielska przynęta od 20 cm do 40 od powierzchni bardzo nieregularne  ruchy dużo spowolnień.
Efektem połowów były zazwyczaj duże wzdregi 30 +, kilkukrotnie lin oraz rekordowe okonie był to najlepszy sposób na moje płytkie jeziora na okonie w lecie które właśnie nadchodzi ;)



--- Koniec cytatu ---


To bardzo finezyjne łowienie :)
Kiedyś też się dorobię łodzi i znajdę fajne miejscówki :P


W końcu coś sie tu dzieje!  :beer:

Festusus:
Ja mam 2,7 i plecionkę z alliexpress :D Daje radę. Ja bardzo chętnie na ryby wspólnie wyskoczę. Niestety przy pracy zawodowej i dwójce dzieci czasu mam mega mało...

A dodam tylko, że przynęty kupuje sobie u p. Irka. Drogie, ale efekty są zadowalające http://iras1975.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=91298

FilipJann:
Dawid, nie wiem czy dobrze myślę, ale w tym roku jakaś firma (Mikado?) wypuściła gumy podobne do Keitech ES. Widziałem ich recenzję chyba u Ace na kanale.
Chyba, że coś pomyliłem :)

Swoją drogą... Jeśli chodzi o łowienie okoni, to polecam Smółka jak i Ace.

Smółek nawet zaczął w mieście łowić :)

DvD:
Smółka i Ace to mam przerobionego, z resztą od Smółka się wszystko zaczęło :D
A mikado to widziałem tylko fajne jaskółki, ale z bardzo delikatnymi ogonkami. Smółek właśnie mówił o nich. :)
Jakbyś znalazł te gumy to podaj proszę link ;)

kop3k:
Tutaj masz jak zrobić to na rzece :)

Obejrzyj film „Wzdręgi - mikrojig” w YouTube
//www.youtube.com/watch?v=hoLaaUP8yr8
W przypadku gdy masz dużo okonia w łowisku moim zdaniem nie znajdziesz nic bardziej skutecznego.

Finezyjne to fakt ale jak Ci lin skubnie na zestaw który w całości ma mniej niż 300g czujesz wszystko ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej