Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 557619 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3375 dnia: 20.02.2021, 20:50 »
Póki co to informacja nie potwierdzona:
Zarząd Główny zawiesił cały Zarząd Okręgu Mazowieckiego. Od poniedziałku ma na kontrole wejśc tam biegły rewident.

Widać Enzo, że nie czytasz uchwał wierchuszki. Już wcześniej pisali, że zrobią tam audyt. Dziś to jest teatrzyk dla publiczności, bo sami przecież nie wrzucą tej informacji na profil ZG PZW. Pan Rzecznik z kolegami wie jak pogrywać internetem ;)

Jak najłatwiej wyeliminować opozycję w najbliższych wyborach ? Zawieszając ją :) Zanim sprawa "przejdzie" przez cały mechanizm zwany PZW, jak i przez tryb odwoławczy poza nim, to miną wieki. A wybory tuż tuż. Do tego czasu koryto będzie zabezpieczone. Jednak w mojej ocenie te zawieszenia się nie skończą, bo wygrana nadal nie jest pewna ;D Strzelam, że teraz dobiorą się....do Katowic, może do Poznania ? Trzeba iść za ciosem. W ten weekend  chwilowa sraczka na Śląsku i w Wielkopolsce gwarantowana. No, ale to tylko chwilowy rozstrój żołądka, bo dziś na wszelkie niestrawności, są skuteczne leki.

Na marginesie mam dziwne wewnętrzne przekonanie, graniczące wręcz z pewnością, że ostatecznie i tak ten cały spektakl skończy się interwencją organów państwowych, bo co by nie było, to PZW nie działa w próżni :beer:  Tylko zwykłych szarych wędkarzy szkoda.

Na razie więc chwytam za popcorn i przyglądam się jak biorą się za łby. Szkoda tylko, że wielu się łapie i nie wie, że jest częścią spektaklu. BTW kiedyś byłem w teatrze. Byłem na przedstawieniu, w którym publiczność odgrywała istotną rolę w aranżacji całego spektaklu. Tu jest podobnie. Też mamy wielu aktorów i "aktywną" publiczność. Mamy naprawdę wielu aktorów komicznych, jeszcze więcej tych tragicznych. Jedynie charakteryzator się nie popisał. Dobra już się nie odzywam. Cisza, bo właśnie rozpoczyna się  akt II spektaklu - "Zawieszenie", więc radzę przestać głośno chrupać i przyglądać się przedstawieniu, bo jak kurtyna opadnie, to pojawi się kolejny afisz zapowiadający następne przedstawienie. Tym razem w roli głównej będzie aktor charakterystyczny - państwowy organ nadzoru :beer:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3376 dnia: 20.02.2021, 20:57 »
Arek - chcesz przez to powiedzieć, że posadzą "na stołku" zarządcę komisarycznego, będącego "swoim"?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3377 dnia: 20.02.2021, 21:06 »
Myślę, że skończy się to źle, zarówno dla tych co są teraz u władz, jak i tych w opozycji do nich. Myślę, że na chwilę obecną nie da się już wyhamować tego pędzącego pociągu totalnego chaosu, dlatego skończy się to interwencją państwa. Ogólnie z tej całej wojenki nic dobrego nie wyjdzie. Musicie zrobić wszystko, aby wygrać w wyborach i w kolejnych latach spróbować opanować ten chaos, chociaż częściowo, bo struktura PZW zawsze będzie sprzyjać chaosowi.   

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3378 dnia: 20.02.2021, 21:25 »
Kiedyś było w TV o PZW i co się po tym stało? Cisza... tak samo będzie po tych rewolucjach.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3379 dnia: 20.02.2021, 21:29 »
Tyle, że w mojej opinii TV na chwilę rozdmuchała sprawę. A jako, że temat nie jest chwytliwy to wszystko ucichło.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3380 dnia: 20.02.2021, 21:29 »
. Myślę, że na chwilę obecną nie da się już wyhamować tego pędzącego pociągu totalnego chaosu,

"Pośród chaosu jest też szansa" - Sun Tzu, Sztuka wojny :)
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3381 dnia: 20.02.2021, 21:43 »
Chaos rodzi więcej chaosu... Tom Clancy :P

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3382 dnia: 20.02.2021, 22:01 »
"Szalone nożyczki" - pewnie o tym spektaklu mowa
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3383 dnia: 20.02.2021, 22:02 »
Arku ma do Ciebie jako prawnika pytanie, wytłumacz mi jak to jest że ZG który złamał Statut nie powołując Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów, nadal ma sie dobrze i zawiesza Okręg, tak pytam z czystej ciekawości :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3384 dnia: 20.02.2021, 22:13 »
Enzo - pewnie jest taki bałagan, że władze nie wiedzą od czego zacząć ;)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3385 dnia: 20.02.2021, 22:28 »
Arku ma do Ciebie jako prawnika pytanie, wytłumacz mi jak to jest że ZG który złamał Statut nie powołując Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów, nadal ma sie dobrze i zawiesza Okręg, tak pytam z czystej ciekawości :D :P


Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne. Tak mi się wydaję. Jak nie jest prawomocne, a nikt tam z opozycji nie pomyślał o zabezpieczeniu powództwa, to mogą robić co chcą. Dlatego tak szaleją, w tym i zmieniają statut. Jak wyrok stanie się prawomocny, sytuacja się odwróci. Wówczas aktorzy tragiczni zatriumfują, spychając aktorów komicznych do defensywy. Rozpocznie się rekonkwista i nic jej nie zapobiegnie. A następnie zacznie się powszechne palenie na stosie. A jak obecni rządzący tak się zamotają w tym swoim chaosie, że nie będą chcieli sami rozpalić stosu drewna, aby się na nim położyć, to państwo uczyni to za nich. Ogólnie w tej ich wojence nie ma wygranych. Są sami przegrani, szczególnie wędkarze, których potrzeby pozostają daleko poza głowami działaczy walczących o władzę nad ZG PZW.

Uważam obecne działania ZG za niepoważne, wręcz nieprzystające stowarzyszeniu zwykłemu złożonemu z 15 osób. Działacze działają na własną szkodę tzn. na szkodę wszystkich wędkarzy. Wojny wygrywa się inaczej, na pewno nie chaosem. Przecież ci ludzie sami podcinają gałąź na której siedzą. A państwo patrzy i przygląda się ludziom obracającym milionami złotych jego obywateli. Gdy oni robią cyrk, to państwo z chęcią zainterweniuje. Państwo tylko czeka na okazję.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3386 dnia: 20.02.2021, 22:41 »
Ok dzieki za info, chciałem sie upewnić czy mój tok myślenia jest prawidłowy. W tym całym chaosie PZW tracimy My wędkarze oraz wizerunek Stowarzyszenia, który może nie był najlepszy ale teraz to już jest ....... A ponoć Oni działają dla Naszego dobra i jak to powiedział jeden z reformatorów zupełnie społecznie.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3387 dnia: 21.02.2021, 08:33 »
Ja rozumiem to trochę inaczej. W PZW nie wiemy wiele o wałach i feudalnym systemie jaki panuje w okręgach. Więc rewident w poniedziałek zabezpieczy pewne rzeczy (stąd akcja specjalna w sobotę, brak księgowej w pracy). Wtedy tamtym gościom będzie się trudniej bronić, choć prawnie zawieszenie nie wygląda dobrze. Więc jest to też gra robiona pod publikę. Aczkolwiek wędkarze mogą tu zyskać, bo może zostać odkryty układ. Pytanie czy na pewno będą tam szukać głęboko, przez dwa tygodnie na przykład, chcąc uzdrowić działanie okręgu. Czy tylko znajda haki na opcję 'kiła'. Bo może być tak, że to opcja 'zapalenie płuc' zabezpiecza się przed atakiem 'kiły'. Ja wolę opcję 'samo zdrowie', jednak jak mam wybierać między kiłą z zapaleniem płuc, to niechętnie wskażę na to drugie :)

Ogólnie jednak jest to walka nie z przyczynami ale skutkami, lub nawet uwalanie opcji 'kiła', bez naprawiania czegokolwiek. Stare ryje przy korycie zastąpią nowe :)
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3388 dnia: 21.02.2021, 08:39 »
Lucjan, jeszcze jedno trzeba mieć na uwadze. Jeśli faktycznie jest jakiś układ z "ubecją" czy innymi tworami systemu minionego zastanawiam się, czy głęboko będą kopać. Dlaczego? W obecnym rządzie (lub też jego bliskim otoczeniu), dzięki Jareczkowi, jest kilka osób z przeszłością PRL-u, a to wiadomo, że każdy kryje swojego.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3389 dnia: 21.02.2021, 09:06 »
To nie do końca tak. W PRLu może ktoś by zadzwonił do sekretarza wojewódzkiego ze skarga, ale tu to nie zadziała, bo to raczej komuszki są. Jest inna jednak rzecz. Ilu tam jest ludzi, w okręgach czy w ZG, którzy są przejrzyści i nie ma na nich haków? Więc nie wierzę w jakieś wielkie porządki, ale w znalezieniu kilku spraw, które opcję 'kiła', a więc pana Bedyńskiego, pozbawią szans na obronę. Jak udowodni się im grube wały -a tam przecież wielkie sumy wchodzą w grę, to największy okręg, co wchłonął kilka innych - to  one nie będa nawet jak miały zabiegać o to, że ich zawieszono. Bo tu raczej będzie prokurator, wędkarze zapewne tez się dowiedzą, tak aby panu Bedyńskiemu drogę do PZW zamknąć. Ja po nim płakać nie będę.

My musimy jednak patrzeć na to z innej strony. Bo to jest jak z narkotykami. Policja osiąga sukces, mafia narkotykowa zostaje rozbita, przejmuje się dragi, broń. Ale czy to oznacza, że problem narkotyków przestaje istnieć? Absolutnie nie, na miejsce jednej mafii przychodzi zaraz druga i wszystko jest po staremu, nie licząc ofiar walki gangów o władzę po tych, których rozbiła policja. Problem nie znika.

Czy tu będzie więc lepiej? Nie wiem... Póki co w PZW prawie nikt nie mówi o prawdziwych bolączkach, większość zajmuje się albo kosmetyką albo rzeczami które nie mogą mieć miejsca, to taka pogoń za UFO. prawda jest taka, że w okręgach  w ZG ludzie co sprawują władzę nie są dla wędkarza, to my jesteśmy dla nich. Dlatego reformatorzy z ZG bawią się w komisję reprezentującą św. Mikołaja, przyjmując to co im się podoba lub co im pasuje, odrzucając co im nie leży (mowa o słusznych rzeczach, nie o niemożliwych, jak jedna składka czy obowiązkowe porozumienia). Wg mnie doskonale wiedzą, że statut obecny to szrot, gniot lub totalna baranina, ale nie chcą stworzyć coś na miarę XXI wieku, tylko robią spektakl, w którym odgrywają tych dobrych. Po komentarzach  pod filmami widać, że ocieplanie wizerunku się im nie udaje. Dlatego wniosek o dekomunizację powinien sprawę rozwiązać :)

W Opolu na przykład pan Miś (prezes) pisze w grudniu, w imieniu prezydium o wodach no kill:
Jednocześnie uważamy, że liczba łowisk specjalnych „ złów i wypuść” nie może przekraczać dwóch - trzech w rejonie.

I tak zwany chooy wielki bąbelki. Dziedzic folwarku Miś lub udzielny książę na okręgu przemówił i ma sie stać jego wola. Zero uzasadnienia, po prostu 'my uważamy'. Podobnie robią reformatorzy. Wg mnie nie mają żadnego mandatu aby decydować za wszystkich. Stąd takie bzdury jak 'sport szuwarowo-bagienny'. Gdyby któryś z nich miał kontakt z wyczynem, pewnie byłoby inaczej. i to chcę tu pokazać. My potrzebujemy dialogu wszystkich grup wędkarzy a nie dyktatu, jakichś Jakobinów i Robespierre'a. Nie może być tak, że ktoś sobie coś uchwala bo tak sobie sądzi. Tak właśnie jest w PZW, wędkarz nie jest reprezentowany przez władze. On jest jak chłop pańszczyźniany, za którego decydują dziedzice lub szlachetni panowie z komisji, co dali sie mu wypowiedzieć. Wiedzą jednak dużo lepiej co dla niego jest dobre, bo oni są 'panami' z ZG , a my wędkarze chłopami, ciemny ludem.

Lucjan