TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Płoć nie tylko na spławik

<< < (2/106) > >>

zbyszek321:
Luk stosuje się do Twoich rad. Zamówiłem już koszyki Drennana do białych. Będę testował na swoich wodach. Wcześniej próbowałem na koszyk z zanętą i białymi na haczyku ale brała tylko drobnica.

Andrew126:
Zbyszek321, jakiej kuku pływającej używasz? Sztuczna czy jakiś inny patent?

mjmaciek:
Z dużą płocia to ciężki temat generalnie mozna ja zlowic w moich wodach w okresie przed tarlem oraz tuz po nim potem gdzies znika tak jak pisal Mateusz rozplywa sie
duza ploc to ciezki zawodnik nieraz mialem tak ze kilka sztuk pod rzad wyjolem i myslelem mam je a tu moment i po braniach
miejsce to podstawa na wiosne cieki kanaly rzeki w lecie nie wiem bo sie za nia nie uganiam w zimie pod lodem dobre sa spady upady
zauwazylem jedna zasade ze jak jest zimna woda to grube plocie mozna przechytrzyc ale jak sie ociepli to juz po ptakach
podejrzewam ze zyjatka w wodzie plankton oraz cala gama zwierzatek larw w pelni zaspokaja ich apetyt pozatym raczenice slimaki to przysmaki ploci kiedys duzo robilem sekcji zwlok rybom ktore lowilem o ile leszcze karpie wypelnione moim towarem byly to ploc tylko w zimnej wodzie a w cieplej juz tylko szlam glony cos to dawalo do myslenia
ja osobiscie uzywam zapachu cynamonu znakomicie sprawdza mi sie na plocie nr.2 to anyz
co do przynet
kukurydza z puchy
pecak
robaczki biale , pinki
czerwone
ryz dmuchany
kiedys ciasto grysikowe
w takiej kolejnosci

pod lodem
ochotka
pinka
watrobka
serek topiony

co do zanety trzy czesci gliny jedna czesc dobrej zanety plus troche pecaku , kuku z puchy mieszam i robie kulki
zestaw z waglerkiem 2 gr
grunt klasyka feederek  z koszykiem

zbyszek321:
Kukurydza Drennan http://allegro.pl/drennan-esp-kukurydza-plywajaca-zolta-mala-pop-up-i5196663496.

grzesiek76:
Zdecydowanie nie jestem fachowcem od płoci.
Choć w tym sezonie trafiłem już 3 sztuki pomiędzy 30 a 40 cm. Oczywiście w Odrze.
Wszystkie na kuku z puszki.
We wcześniejszych sezonach zarówno mój kolega jak i ja trafialiśmy po kilka- kilkanaście naprawdę dużych odrzańskich płoci. Niezależnie od pory roku. Choć wiosna wydaje się być najlepsza. Bodaj 3 lata temu w czasie jednego majowego wyjazdu trafiłem 4 kapitalne sztuki. Przynęta i zanęta zawsze ta sama. Metoda picker.
Systematyczne łowienie dużych płoci w odrze wydaje się być trudnym zajęciem. Bardzo trudnym...Choć myślę że jest to możliwe. Jednak nie chciałbym w tym momencie zbytnio teoretyzować...

Natomiast miałem ciekawą przygodę z płociami jeziorowymi. Dostałem namiar na jezioro gdzie z pewnością jest mnóstwo dużej płoci. I w zasadzie nie potrafiłem ich łowić.
Początkowo stosowałem sypką zanętę Sensas plus białe robaki. Po zanęceniu na chwilę wpadała drobna płoć, łowiłem kilka-kilkanaście sztuk i echo. Ponowne zanęcenie i powtórka z rozrywki...I kończyła się zanęta :)
Postanowiłem nęcić pszenicą. Sypałem ją w ilości około 3-5 litrów przez kilka dni. I również bez fajerwerków.
Mój wniosek jest taki. Na dużym jeziorze, z liczną populacją tego gatunku, płoć jest rybą niezwykle aktywną i bytuje w dużych stadach. Znajduje pokarm, stado na chwilę się zatrzymuje, wyjadają szybko zanętę i płyną dalej. Drobną zanętą raczej nie można ich utrzymać w łowisku.
Moim zdaniem w tego typu wodach należy nęcić dużo i grubo. Uważam że w zanęcie musi znaleźć się przynajmniej kilka litrów łubinu. Plus dajmy na to pszenica lub pęczak i zdecydowanie warto pomyśleć o konopiach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej