MEDIA i MULTIMEDIA > Filmy w sieci

Karpie z zaporówki

<< < (2/2)

Adrian:
O tak, widziałem większość filmów Wojtka Warmuza, ten z Elektrowni bardzo lubie, Prezes dodaje kolorytu każdej produkcji :)

Swoją droga wiele relacji z Rybnika oglądałem i mimo, że mam tam dość blisko to przeraża mnie to jak dobre przygotowanie sprzętowe trzeba posiadać, łódki rc z echo, wywózki na 500m itd. Przynajmniej jeśli chodzi o styl jaki ostatnio jest tam popularny...

mjmaciek:
Woda ... wodzie nie równa - a Rybnik to kosmos.

Z ciekawości nad jaką zaporą zamierzasz łowić...

Adrian:

--- Cytat: mjmaciek w 16.04.2020, 08:24 ---Woda ... wodzie nie równa - a Rybnik to kosmos.

Z ciekawości nad jaką zaporą zamierzasz łowić...

--- Koniec cytatu ---

Jeśli czas pozwoli (i sytuacja w Polsce) to Kozłowa Góra.

mjmaciek:
Pytanie czy tam łowią duże ryby.
Jeśli tak - to polecam obserwację wody od świtu do wieczora - w celu ustalenia tras wędrówek.
Jeśli wytypujesz trasy , a nie znasz dobrze wody - echosonda i typowanie miejscówki.

Potem zasiew - unisexem na start up - czyli ziarno - jeśli nie masz doświadczenia jaka nuta goni na tej wodzie - to jak wiesz że w zbiorniku są muszle - polecam coś od glm lub raka.

Ze słodkich nut - na dziczyźnie zawsze robi robote truskawka ... w ciepłe miesiące.

A potem to już tylko siedzenie , sianie , i czekanie.

Powodzenia.

Adrian:
Dzięki za porady :)
Wodę trochę znam, łowie na niej od lat, ale niezbyt często i głównie na feeder, typowy ze mnie niedzielny wędkarz. Jedynie w młodzieńczych czasach spędzałem tam więcej czasu łowiąc mniejsze karpie plus epizod w czasie studiów gdzie udało się coś złowić.
Jeśli czas w tym roku pozwoli to spróbuję swoich sił, może coś z tego wyjdzie. A pytanie o filmy nie miało związku z planami na tą konkretną zaporówkę, po prostu lubię w wolnym czasie zobaczyć coś ciekawego na  YT :)
Jeszcze raz dzięki za porady i linki.

Połamania!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej