Autor Wątek: Brexit, czyli co się stanie z cenami i dostępnością ich towarów  (Przeczytany 41129 razy)

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 28
Ponoć pod koniec roku (ok.listopada) koszt transportu jednego kontenera z Chin wynosił ok 8000 zł. Teraz cena zbliża się do 30 000 zł. Odczujemy to nie tylko w wędkarstwie...
[/quote]


Ponoć albo słyszałem. To ja wam napisze konkretnie bo moja firma kupuje bardzo dużo towaru z Chin. Do połowy zeszłego roku kontener kosztował 1000 USD i to była stabilna długo utrzymująca się cena. Później cena zaczęła iść w górę od około 2 miesięcy już się ustabilizowała na poziomie 4500-4800 USD za kontener.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Pisałem coś do zhibo i po odpowiedzi wnioskuję jednak, że sa z Chin. Takich lead timow nie mieliby produkując w Europie (niektórzy sugerują prod na Węgrzech)czy poza Azją.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Ja zauważam spore plusy. Może więcej rzeczy zaczniemy produkować w Europie? Uzależniliśmy się od Chin bardzo mocno, więc dobrze jest jakoś temu zaradzić. Zobaczcie w wędkarstwie - mamy taką firmę jak Wirek, więc możemy robić własne koszyki. Musimy sprowadzać je z Chin? Jest wiele rzeczy które są dobre, robione u nas w kraju. Niestety, za sprzedaż tamtych produktów odpowiadają fachowcy z takich koncernów jak Zebco, polski producent zaś to często człowiek nie mający na tym polu odpowiedniego wykształcenia. Wg mnie jednak jest wiele rzeczy które można robić u nas. Dobrym przykładem są Niemcy, które nadal mają bardzo mocny przemysł.

Polecam ci głębszą penetracje tematów...
Kij z wędkarstwem bez tego da się żyć.
Ale inne dobra mają bezpośredni a nie pośredni wpływ na nasze życie...
Jeżeli nawet coś nie musi być produkowane w chinach lub w azji...
To i tak 90% komponentów jest już wytwarzanych w chinach.
Także będzie cienko....
Maciek

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 28
http://www.siweida-fishing.com/
Rozmawiałem z nimi kiedyś na Rybomani to rosyjska firma która oczywiście zamawia wszystko w Chinach.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Ja raczej staram się nie rzucać "opału do ognia" i takie wątki z "Brexitem" czy też inne z podwyżkami cen produktów wędkarskich omijać i nie robić sztucznej nagonki dla innych żeby spieszyli z zakupami.  Bo jeśli mają być podwyżki to będą i tak, my wpisami cen niższych nie zrobimy a tylko napędzamy się na zakupy a na tym zyskają tylko i wyłącznie sklepy ( i to beż żadnych reklam ).

Z ciekawostki : parę dni temu (dokładnie 2 dni ) pisałem z gościem (na jednym z portali sprzedażowych) na temat parasola, ceny itp. Co do ceny to nic się taniej nie dało zrobić, a i tak dostałem wiadomość zwrotną że "to są jeszcze dostawy sprzed Brexitu" . Dzisiaj patrzę a ten sam parasol już kosztuję 50 zł więcej ??? :facepalm: ???

Teraz wystawiając coś na sprzedaż, trzeba zaznaczać że to "cena z przed Brexitu" lub po prostu podbijać ceny wyżej :-X
Z poważaniem Marcin

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Z ciekawostki : parę dni temu (dokładnie 2 dni ) pisałem z gościem (na jednym z portali sprzedażowych) na temat parasola, ceny itp. Co do ceny to nic się taniej nie dało zrobić, a i tak dostałem wiadomość zwrotną że "to są jeszcze dostawy sprzed Brexitu" . Dzisiaj patrzę a ten sam parasol już kosztuję 50 zł więcej ??? :facepalm: ???
Wszystko drożeje przez inflację. Do tego mamy niepewne czasy, bo szykuje się kolejny lockdown jak rok temu, a to oznacza spadek sprzedaży, a za lokal trzeba płacić.
Od kilku lat topowy sprzęt wędkarski drożeje. Zobaczymy jak to będzie, spodziewałem się, że w tym roku będą mega promocje właśnie przez covid, a jest odwrotnie - wszystko drożeje, bo produkcja stoi.
Ja od 3 miesięcy czekam na wędki drennana i nie ma jeszcze żadnej dostawy...

Online ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Ja raczej staram się nie rzucać "opału do ognia" i takie wątki z "Brexitem" czy też inne z podwyżkami cen produktów wędkarskich omijać i nie robić sztucznej nagonki dla innych żeby spieszyli z zakupami.  Bo jeśli mają być podwyżki to będą i tak, my wpisami cen niższych nie zrobimy a tylko napędzamy się na zakupy a na tym zyskają tylko i wyłącznie sklepy ( i to beż żadnych reklam ).
.....

Dobrze że masz hamulece- bo znając naszą bolszewie to i u nas może być tak:


Cytuj
Trzy lata pozbawienia wolności, grzywna od 200 tys. do 800 tys. rubli (10-40 tys. zł) ma grozić tym, którzy "sieją panikę” przez to, że rozpowszechniają „fałszywe informacje” o zbliżających się ponoć podwyżkach.

Projekt takiego prawa wymyślił i złożył w parlamencie deputowany Anatolij Wybornyj (z putinowskiej partii Jedna Rosja), który w rozmowie z dziennikiem „Izwiestia” tłumaczy: – Chodzi o wprowadzenie odpowiedzialności karnej za sztuczne tworzenie panicznego popytu na podstawowe produkty spożywcze i rozprzestrzenianie fałszywych wiadomości prowokujących skok cen na te towary".


Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Ktoś z Was wysyłał paczki do Anglii? Ja chciałem wysłać rzecz o wartości 1000 zł i jak zobaczyłem ile papierów trza mieć do głupiej przesyłki to podziękowałem.
Dla mnie to jest jakaś paranoja, każą wyrabiać numer EORI, dołączyć faktury po angielsku z opisem wartości przedmiotu i kosztem przesyłki i wiele innych rzeczy...
Do 39 funtów nie potrzeba tych rzeczy, ale wszystko powyżej to już masakra.
Nie dziwię się czemu są takie braki angielskiego sprzętu, bo to jest katorga.
Do tego podobno paczki idą 2-3 tygodnie kurierem !!!

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Kurier DPD pięć dni roboczych w porównaniu do trzech dni roboczych przed Brexitem.

Numer EORI jest darmowy, trzeba wypełnić formularz.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Kurier DPD pięć dni roboczych w porównaniu do trzech dni roboczych przed Brexitem.

Numer EORI jest darmowy, trzeba wypełnić formularz.
Jaka cena? I gdzie kuriera zamawiasz?
Żaden broker nie obsługuje DPD, a oficjalna strona za paczkę 1 kg o wartości większej niż ten limit 39 funtów śpiewa 400 zł

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Z tego co wiem zamawiane przez DPD. Wartość powyżej £39, około 20kg za 120 zl z odprawą celną. Mój dostawca zajmuje się wysyłką i tyle wiem.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Z tego co wiem zamawiane przez DPD. Wartość powyżej £39, około 20kg za 120 zl z odprawą celną. Mój dostawca zajmuje się wysyłką i tyle wiem.
Taka cena była przed brexitem, ale nie teraz. Myślałem, że sam wysyłasz.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Wcześniej sam zamawiałem i mniej więcej tyle to kosztowało. Teraz wzięli to na siebie ze względu na odprawę celną.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Zastanawiam się mocno jak to możliwe, że zamawia się w Angling Direct i nie płaci żadnych ceł? Nie bardzo wierzę w to, że oni biorą to na siebie. Nie jest tak, że paczka idzie tak naprawdę z jakiegoś miejsca na kontynencie?

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Zamawiasz z dostawą do UE? Może zwyczajnie nie ma cła na taki produkt i nic nie musisz płacić.

Nie biorą niczego na siebie a wliczają w cenę. Wysyłka też nie jest darmowa mimo tego że nie płacimy ;)