Autor Wątek: Brexit, czyli co się stanie z cenami i dostępnością ich towarów  (Przeczytany 41542 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Zastanawiam się mocno jak to możliwe, że zamawia się w Angling Direct i nie płaci żadnych ceł? Nie bardzo wierzę w to, że oni biorą to na siebie. Nie jest tak, że paczka idzie tak naprawdę z jakiegoś miejsca na kontynencie?

Umowa o handlu i współpracy pomiędzy UE a UK  obowiązująca od dnia 1 stycznia 2021 r. zakłada tymczasową wymianę handlową bez ceł dla określonych grup towarów. Możliwe, że towar, który chcesz zamówić należy do jednej z takich grup. Ta tymczasowa umowa została przedłużona do końca kwietnia tego roku. Po tym terminie ma być zawarta już ostateczna umowa o handlu i współpracy. Jednak w Brukseli i Londynie z tą "ostatecznością", to nie jest nic pewnego ;)   


Aha. Na chwilę obecną towar podlega formalnościom celnym, bo musi być zgodny z przepisami polskimi i UE, a więc musi podlegać kontroli pod kątem np. bezpieczeństwa itp. To trwa. Dziś np. zwolnione są z cła produkty powstałe w UK. Z cła zwolnione są też przesyłki wysyłane bezpośrednio z UK do Polski (i na odwrót), zawierające towar o niewielkiej wartości (gdy max. realna wartość nie przekracza 150 euro). Te 150 euro nie dotyczy np. fajek i alkoholu ;)

To się może zmienić po wejściu w życie nowej umowy, choć nie musi, bo zarówno UE, jak i UK zależy na wspólnym handlu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
U mnie spore podwyżki. Jak się spodziewałem, Sonubaits zalicza wpadkę na maksa, gdyż jego cena skoczyła za zanętę - do 8 fuli. Natomiast Dynamite pozostał na tym samym poziomie praktycznie (6.25-7 funtów), Bait-tech podobnie (6-6.25 funtów za 2 kg miksu). Różnica bardzo duża, bo dwóch funtów na paczece! Dawniej miały ich zanęty taką samą cenę.. SpottedFin też podrożał, ich miks to 7.50 a jedna zanęta 3 kg to 15 funtów :o

Ogólnie ceny poszły w górę o 10-20%, a mamy w UK inflację i brak podwyżek płac. Brexit strasznie się opłacił Angolom :facepalm:
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Białe robaki mają taką samą cenę ale to rodzima hodowla a nie jakieś kontynentalne :)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Luk prosze ciebie, 8 funtów za paczkę przy Waszych zarobkach to raczej tanio. :)  ale z tego co widze masz alternatywe lub zaufaj Bolandowi :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
U mnie spore podwyżki. Jak się spodziewałem, Sonubaits zalicza wpadkę na maksa, gdyż jego cena skoczyła za zanętę - do 8 fuli. Natomiast Dynamite pozostał na tym samym poziomie praktycznie (6.25-7 funtów), Bait-tech podobnie (6-6.25 funtów za 2 kg miksu). Różnica bardzo duża, bo dwóch funtów na paczece! Dawniej miały ich zanęty taką samą cenę.. SpottedFin też podrożał, ich miks to 7.50 a jedna zanęta 3 kg to 15 funtów :o

Ogólnie ceny poszły w górę o 10-20%, a mamy w UK inflację i brak podwyżek płac. Brexit strasznie się opłacił Angolom :facepalm:

Zawsze możesz wrócić na łono kraju.
Maciek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
A u nas w Polsce dopiero jest masakra, - zanety sonubats były droższe normalnie  niż Anglii po podwyżce. Teraz jak będzie nowa dostawa to pewnie będą po 50 zł czyli 9 funtów.
Paweł

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Prosty powód ,żeby przejść na rodzimych producentów ;)
Nie ma co przeżywać , rynek się zawsze czymś uzupełni....ruscy zaczynają nas drożyzną atakować :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Białe robaki mają taką samą cenę ale to rodzima hodowla a nie jakieś kontynentalne :)




Nie mogę odnaleźć w pamięci ile kosztowa pinta białych robaków. Wydaje mi się, że coś koło funta. Teraz 1.5

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Luk prosze ciebie, 8 funtów za paczkę przy Waszych zarobkach to raczej tanio. :)  ale z tego co widze masz alternatywe lub zaufaj Bolandowi :)

Nie przesadzaj. To już nie te czasy, gdzie się zarabiało pięć razy więcej w UK w przeliczeniu na złotówki. Do tego podwyżka wyniosła 2 funty, więc bardzo dużo (około 30%). W Polsce masz dostęp do wielu tanich rzeczy, w UK trzeba za wszystko bulić, tu nie ma nic taniego. A podwyżki wynikają z brexitu. Ja przechodzę na inne produkty, wolę zaufać Dynamite'owi lub Teddy Fisher'owi.

Tak na marginesie, to co to za tekst, że przy 'naszych zarobkach to tanio'? Wcale nie jest tanio, jest bardzo drogo. Jakbyś płacił tyle co ja za łowiska, inaczej byś śpiewał. Ostatnio opłaciłem jedną wodę, o powierzchni kilkunastu hektarów. 170 funtów za rok. W tej cenie opłaca się trzy okręgi w Polsce. I nie jest to komercja, karp największy tam ma 16 kilo.

Tak więc to nie jest tak, że tu wędkarstwo jest tańsze, nie wszystko sie przelicza wg ceny zanęty SOnubaitsa :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Białe robaki mają taką samą cenę ale to rodzima hodowla a nie jakieś kontynentalne :)

Nie mogę odnaleźć w pamięci ile kosztowa pinta białych robaków. Wydaje mi się, że coś koło funta. Teraz 1.5

W Londynie 8 lat temu było to 3 funty :) Teraz to przeciętnie 2 fule poza stolicą...
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Luk prosze ciebie, 8 funtów za paczkę przy Waszych zarobkach to raczej tanio. :)  ale z tego co widze masz alternatywe lub zaufaj Bolandowi :)

Skąd wiesz ile zarabiamy? ;) Luk lekko śmęci ale to nasza narodowa cecha. Podstawowe artykuły nie są kosmicznie drogie.

Hobby jak wędkarstwo może uderzyć po kieszeni.

£8 mniej więcej 1h 15 min netto za najniższą krajową
- chleb to około £1-£1.5 za 800g
- wędlina od £5 za kg
- mięso podobnie, od £5 za kg
- piwo w supermarkecie £1.2-£2 za butelkę, puby ledwo otworzyli
- paliwo około £1.25 za olej napędowy, benzyny nie kupuję

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Białe robaki mają taką samą cenę ale to rodzima hodowla a nie jakieś kontynentalne :)

Nie mogę odnaleźć w pamięci ile kosztowa pinta białych robaków. Wydaje mi się, że coś koło funta. Teraz 1.5

W Londynie 8 lat temu było to 3 funty :) Teraz to przeciętnie 2 fule poza stolicą...

Dziś rano zapłaciłem £1 za pół pinty.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Używam zanęt Sonubaits do swojego mixu w proporcjach około 30% więc nie ma tragedii i do tego zużywam max 1 kg mixu z peletem na wyprawę. Jak cena jeszcze bardziej skoczy to przerzucimy się na coś innego z Dynamite też są dobre zanęty. Feeder Bait ma jeszcze droższe ceny jak Sonubaits, a po drugie miałem jedną wpadkę z ich zanętą i się zraziłem.
Paweł

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Luk tam już w skarpety naodkładał przez tyle czasu :P
Tak na poważnie, to Polska idzie do przodu z zarobkami ,  patrząc chociażby po tym, jaki sprzęt i za jakie pieniądze ludzie kupują. Takie przynajmniej mam wrażenie....


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Luk lekko śmęci ale to nasza narodowa cecha. Podstawowe artykuły nie są kosmicznie drogie.

Nie smęci, ale pisze o wędkarstwie. Tu nie ma raczej tanich rzeczy, wszystko jest drogie lub ma swoją cenę (zwłaszcza z nazwą carp). Nie ma tanich koszyków i wielu innych zamienników jak w Polsce. Do tego wiele osób siedziało na postojowym, dostając 80% wypłaty jak nie mniej, więc takie podwyżki bolą.

Nie zmienia to faktu, że Sonubaits wlazł na minę i stał się dużo droższy od swojej konkurencji w UK.
Lucjan