ADMINISTRACJA > Administracja i regulamin forum

Zliczanie postów z działu INNE

(1/3) > >>

Cobi92:
Ogladając dziś mecz piłkarski w lidze hiszpańskiej i komentując go z innymi w dziale Hyder Park zauważyłem, że licznik moich postów rośnie. Z tego też powodu przestałem pisać w tym temacie, bo moim celem nie jest wbicie "rangi SUM za na....pisanie 10 tyś postów" :D . Bardzo mnie to zdziwiło, bo uważam, że wszystkie posty, a także podziękowania (punkty reputacji) z tego działu nie powinny być liczone do profilu użytkownika. Nawet jeśli posty te są merytoryczne, czy zabawne (dział HUMOR) to nie powinny one wyznaczać "statusu" i "rangi" na forum tematycznym. Ja wiem, że to tylko cyferki wyświetlane przy nicku forumowiczów, niemniej jednak myślę, że wiele osób, zwłaszcza nowych forumowiczów, zwraca na nie uwagę podczas czytania wypowiedzi poszczególnych osób. Sam dużo bardziej cenię sobie opinie osób z długim stażem i wyższą reputacją - mają w moich oczach większy autorytet. Oczywiście nie jest to żadnym wyznacznikiem wiedzy i umiejętności, ale to jedyne co może jakoś wyróżnić użytkowników. Nie chcę by zwykła rozmowa na tematy niewędkarskie była uznana przez niektórych za nabijanie postów, a chętnie podyskutowałbym o takich tematach z innymi.

W skrócie: uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby wyłączenie zliczania postów i punktów z działu INNE, Czy o w ogóle możliwe na obecnym skrypcie? Zapraszam do dyskusji, może dobrym pomysłem byłoby dodanie ankiety na ten temat?

didek_b:
Myślę, że punkty uznania :thumbup: raczej są tutaj wyznacznikiem wiedzy użytkowników, co za tym idzie ich wiarygodności i doświadczenia.
Ilość postów raczej ukazuje zamiłowanie do forum i chęci przebywania "wśród swoich".
Zadając jedynie tysiące pytań tylko w "postach wędkarskich" również można uzyskać statut eksperta, co nie koniecznie musi wskazywać na kogoś mocno obfitującego we wiedzę którą mógłby się podzielić.
Warto zatem "punktować" użytkowników za udzieloną pomoc, a nie na przykład za dowalenie Lukowi na forum, bo nie o to tutaj chodzi.

Michał N.:
Podzielam.
Pochwały powinne obowiązywać tylko w działach tematycznych.

Ilość postów,to nic innego,jak wskaźnik chęci pogadania na forum jak dla mnie,za to punktacja pochwał powinna być bardziej restrykcyjna i działająca tylko w działach typowo wędkarskich typu: zanęty,przynęty,grunt ,sprzęt itp.

Pozwolę sobie również na wniosek o utworzenie działu tematycznego,który mógłby nakierowywać na artykuły użytkowników ,bo jak patrze na m.in.to co czasem napiszę na forum,to ginie to w gąszczu różnych tematów ,w dziale "tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem ".

Może coś w stylu : " nasze poradniki" ?

zwykly_michal:
Forum tematyczne więc przyznawanie pochwały tylko za posty o wędkarstwie.

koras:
Naprawdę przykładacie do tego aż taką wagę? :)
Przyznawanie pochwał musiałoby być powiązane z konkretnym postem. Na innych forach widziałem jak niektóre posty były oznaczone czymś w stylu "autor otrzymał pochwałę za ten post". Podejrzewam, że to kwestia silnika forum i na naszym nie da się tego zrobić. W tej chwili można nabijać komukolwiek :thumbup: za cokolwiek.

Dla mnie najzabawniejsze jest to, że wystarczy napisać "witam" w różnych wątkach powitalnych albo powstawiać linki do piosenek w pewnym wątku, żeby sobie nabić posty do wystawiania przedmiotów na giełdzie i udziału w konkursach :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej