SPRZĘT i AKCESORIA > Rękodzieło

Ogrzewacz z doniczki

<< < (2/9) > >>

boguss1982:

--- Cytat: Mosteque w 04.05.2021, 14:43 ---No... po chwili już parzy. Potem nie sprawdzałem :P

Tylko teraz tak patrzę... Glikol dwuetylenu. Piszą, że spala się całkowicie bez trujących gazów, ale mi tu google poprawia na glikol dietylenowy, a on już wytwarza przy spalaniu toksyczne gazy.

Jest na sali jakiś chemik i wyjaśni gdzie tu jest błąd? Na pewno środek ten spala się nietoksycznie, bo jest do stosowania w gastronomii w zamkniętych pomieszczeniach. Przed wyjazdem jak sprawdzałem, to właśnie jakoś dogrzebałem się, że spala się na wodę i dwutlenek węgla. A teraz nie mogę tego znaleźć.

--- Koniec cytatu ---

Glikol dietylenowy – organiczny związek chemiczny z grupy dioli. Jest drugim w szeregu homologicznym glikoli polietylenowych.

Związek ten jest stosowany do produkcji płynów zapobiegających zamarzaniu. Jest szkodliwy, może powodować uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, płuc, oczu i skóry. Ma również działanie narkotyczne.

Dla bezpieczeństwa lepiej użyć innego źródła ciepła.

kucus22:
Ja zauważyłem, że Michał w ogóle nie idzie na pół środki :) Głowa pełna pomysłów i co najważniejsze skutecznych :thumbup:

Lukas 78:

--- Cytat: boguss1982 w 04.05.2021, 15:06 --- Ma również działanie narkotyczne.[/color]

--- Koniec cytatu ---

A to dlatego Michał w takim dobrym nastroju wrócił z ostatniej wycieczki ;)

Mosteque:

--- Cytat: boguss1982 w 04.05.2021, 15:06 ---
--- Cytat: Mosteque w 04.05.2021, 14:43 ---No... po chwili już parzy. Potem nie sprawdzałem :P

Tylko teraz tak patrzę... Glikol dwuetylenu. Piszą, że spala się całkowicie bez trujących gazów, ale mi tu google poprawia na glikol dietylenowy, a on już wytwarza przy spalaniu toksyczne gazy.

Jest na sali jakiś chemik i wyjaśni gdzie tu jest błąd? Na pewno środek ten spala się nietoksycznie, bo jest do stosowania w gastronomii w zamkniętych pomieszczeniach. Przed wyjazdem jak sprawdzałem, to właśnie jakoś dogrzebałem się, że spala się na wodę i dwutlenek węgla. A teraz nie mogę tego znaleźć.

--- Koniec cytatu ---

Glikol dietylenowy – organiczny związek chemiczny z grupy dioli. Jest drugim w szeregu homologicznym glikoli polietylenowych.

Związek ten jest stosowany do produkcji płynów zapobiegających zamarzaniu. Jest szkodliwy, może powodować uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, płuc, oczu i skóry. Ma również działanie narkotyczne.

Dla bezpieczeństwa lepiej użyć innego źródła ciepła.

--- Koniec cytatu ---
Ale to właśnie nie jest ten związek.

boguss1982:
Glikol dwuetylenowy i dietylenowy to jest to samo. Di czyli dwu

Przedrostki zwielokrotniające
Podkomisja Nomenklatury Nieorganicznej PTChem zaleca stosowanie międzynarodowych przedrostków zwielokrotniających (greckich lub łacińskich)[2]. Według niektórych autorów, ze względu na ugruntowane nazwy tradycyjne, dopuszcza się stosowanie przedrostków polskich[22][23].

Wybrane przedrostki zwielokrotniające[22][24]:

1 – mono
2 – di (dwu)/bis[ii]
3 – tri (trój)/tris[ii]
4 – tetra (cztero)/tetrakis[ii]
5 – penta (pięcio)/pentakis[ii]
6 – heksa (sześcio)/…[ii]
7 – hepta (siedmio)
8 – okta (ośmio)
9 – nona (dziewięcio)
10 – deka (dziesięcio)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej