SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Spro Strategy GTR-S 5500

(1/1)

Gladki:
Będąc w sobotę w Ravenie zachwyciła mnie solidność i praca tego kołowrotka. Myślę o zastosowaniu pod mocniejszy feeder. Wiem, że ten kołowrotek nie jest super popularny ale może ktoś go użytkuje i może wypowiedzieć się o trwałości? Na sucho kręci rewelacyjnie.  Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

tomasz 38:
Myślę ,że nikt nie ma tego modelu Spro, już był temat poruszany na forum o tym młynku, dosyć niedawno temu zresztą :beer:,sam się przyglądam temu młynkowi na necie ;), skoro miałeś go w rękach zapytam czy ma wkręcaną korbę w korpus :beer:

Wonski81:
Miałem okazję zapoznać się z tą konstrukcją.
Są to zwane przeze mnie „klony”, czyli chińskie konstrukcje występujące pod szyldem różnych marek, z niewielkimi zmianami typu ilość łożysk, kolorki...
Co do samego młynka, to na pewno cieszy oko. Ładne wykończenie, kolor, design- przynajmniej w wypadku tego „klona”. Po wyjęciu z pudełka można też szybko ucieszyć się z ładnej pracy i dobrego spasowania. Wkręcana bezpośrednio korbka (składana), to też zaleta, jakby nie patrzeć.
Jakość? Trudno się spodziewać wyjątkowej solidności, ale w tej półce cenowej, żaden producent super jakości i rozwiązań nie daje.
Co do ewentualnych minusów, to mniejszy lub większy luz na knobie- uchwycie korbki (knob zanitowany), niezbyt mocny kosz (elementy podparcia rotora), co może prowadzić do luzów i „dźwięków” podczas np zwijania zestawu. Kiepskie jest też osadzenie rolki, na plastikowych, dość lichych tulejach, tutaj jednak można bez komplikacji i przeróbek włożyć łożysko.







tomasz 38:
Super robota Czesiu :thumbup: :beer:,zdaje się że lepiej będzie jak skupię swą uwagę na Daiwa gs ltd 4000

Gladki:
Wielkie dzięki za konkret opinie!
W sumie wychodzi, ze to bardzo fajny młynek gdzie łatwo dołożyć łożysko do rolki a i pewnie jeśli ktoś koniecznie chce to i knob przerobić. Kultura pracy w porównaniu do używanego przeze mnie Wychwood Rior 45S moim zdaniem lepsza a cena ta sama. Pytanie, które mi się nasuwa to czy w tym budżecie istnieją lepsze młynki do feedera niż ten Strategy? PS mam tez Browninga Black Viper 850 i chyba jednak SPRO Strategy kręci lepiej...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej