Autor Wątek: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT  (Przeczytany 10549 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« dnia: 13.05.2021, 17:18 »
Artykuł mojego drużynowego kolegi Krzysztofa Ścigaczewskiego.

Preston Innovations Supera SL 11FT


Kij Preston Supera SL należy do rodziny wędzisk Preston Carbonactive Supera, która została zaprojektowana do uniwersalnego łowienia na naturalnych zbiornikach jak również na komercyjnych wodach. Blanki w tej rodzinie są dostępne w długościach od 9FT(2.75m) aż do 12.6FT(3.8m), natomiast seria Supera SL (Super Light) to dwa modele - jeden o długości 10FT(3m), a drugi  11TF(3.35m).

Supera SL a dokładnie model 11TF(3.35m), który chciałbym Wam dzisiaj przedstawić, to jedna z tych pozycji „MUST HAVE” w każdym arsenale wędkarskim. Idealnie nadaje się na każdą wyprawę wędkarską z użyciem klasycznych zestawów ale bardzo dobrze sprawdza się również przy wędkowaniu na Method Feeder.

Wędka ma ciężar wyrzutowy do 30g i składa się z dwóch elementów oraz 3 wymiennych węglowych szczytówek.
0.5 Oz(P0070013)
0.75 Oz(P0070014)
1 Oz (P0070006)
Każda z nich ma długość około 550mm i posiada 6 przelotek w rozmiarze wewnętrznym od 2.3mm do 3mm.

Główny blank dzieli się na dwa elementy:
Pierwszy dolny ma długość 1720 mm i posiada dwie przelotki o średnicy wewnętrznej 9.2mm i 7.4 mm. Wyposażony jest w dolnik o długości 540mm wraz z uchwytem na kołowrotek. Dolnik wykonany jest z połączenia wysokiej jakości pianki i korka oraz posiada ergonomiczny kształt ułatwiający podparcie wędki o łokieć podczas holu ryby. Natomiast uchwyt na kołowrotek od góry ma posiada pokrętło zabezpieczone pianką, co według mnie, poprawia komfort chwytu wędki w ręku. Nad dolnikem zamontowany jest również uchwyt do zaczepiania haka.

Drugi górny element wędki ma długość 1130mm i posiada 6 przelotek o rozmiarze wewnętrznym od 6mm do 3mm a w dolnej i górnej części elementu posiada złącza typu Spigot.

Każdy z elementów wędki wykończony jest czarną farbą z połyskiem oraz drobnymi, niebieskimi, i delikatnymi wykończeniami, które nadają jej niesamowitego wyglądu.

Wędkę używam od dłuższego czasu i nigdy mnie nie zawiodła. Daje niesamowite wrażenia pod czas holu ryb, nieważne czy jest to mały leszczyk czy pokaźny komercyjny karp. Nie straszne są jej zestawy na plecionkach czy standardowych komercyjnych żyłkach. Możemy ją idealnie dopasować pod nasze potrzeby.

Osobiście używam jej zawsze pod klasyczne zestawy, na których montuję koszyki różnego typu ( Wire Cage Feeder czy Hexmesh Plastick Bullet Feeder) z obciążeniem do 30 g i spokojnie obławiam dystanse do 40m. Jeśli chcecie poczuć się nad wodą jak Jeremy Wade na swoich wyprawach to ta wędka zapewni Wam takie doznania.


















Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #1 dnia: 13.05.2021, 19:14 »
Wygląda mi na coś typu Koschnick czyli idealny kij na ryby z PZW.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #2 dnia: 14.05.2021, 10:24 »
Koshnicka miałem raz w rękach gdy przekazywałem go jako nagrodę dla zawodnika, więc ciężko powiedzieć :) Pewnie masz rację.
Natomiast kij jest naprawdę fenomenalny, a jestem ostrożny z takimi określeniami. SL świetnie zachowuję się na mniejszych rybach przy klasyku, ale nie ma problemów z karpiami.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #3 dnia: 14.05.2021, 11:34 »
Posiadam ten model Supery fajny kijek głęboko się ugina ale cena szczytówek przeraża :facepalm:. Dlatego przesiadłem się na Koschnicka jest troszkę sztywniejszy w dolniku ale i tak głęboko się gnie a szczytówce 0,75oz nic nie dorówna :P
- Arek -

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #4 dnia: 14.05.2021, 11:49 »
Dokładnie, większość moich znajomych zrezygnowało z wędzisk Prestona właśnie ze względu na cene szczytówek, na zawodach jest różnie; pośpiech, nerwy, stres a jeśli póżniej masz jeszcze dokupić szczytówki za 112, 129 czy 172 zł to ............ ???
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #5 dnia: 14.05.2021, 11:55 »
Na pewno seria Preston Super Feeder miała bardzo kiepskiej jakości szczytówki, które miały tendencje do łamania się przy byle kontakcie z nimi... Sam przeżyłem to dwa razy, po czym sprzedałem kij.

Seria Monster albo Tyson z tego co pamiętam też miała jakiś mankament z szczytówkami, widać taka pięta Achillesowa firmy Preston ;)

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #6 dnia: 14.05.2021, 12:03 »
Dokładnie, większość moich znajomych zrezygnowało z wędzisk Prestona właśnie ze względu na cene szczytówek, na zawodach jest różnie; pośpiech, nerwy, stres a jeśli póżniej masz jeszcze dokupić szczytówki za 112, 129 czy 172 zł to ............ ???

Kupiłeś tańszy kij po prostu do którego są tańsze szczytówki, patrząc na ceny szczytówek do Supery, Sphere, Tournament czy Acolyte to cena podobna.
Ja osobiście złamałem 1 oz ale to przez własna nieuwagę i w innych kijach też się zdarzało.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #7 dnia: 14.05.2021, 12:40 »
Mam nadal Prestony i modele Dutch Master czy DM Sentient uważam za jedne z lepszych na rynku :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #8 dnia: 14.05.2021, 13:03 »
Raz złamałem w życiu szczytówkę, bo oparłem kij nieświadomie o korę na drzewie, poza tą sytuacją mi się to nie wydarzyło. Nie ważne jakie kije używałem.
Żeby złamać szczytówkę to mi się wydaje, że trzeba chcieć, lub zarzucać bez wahadała albo z luźną żyłką / plecionką, która się zawija na szczycie. Najcześciej zauważam to u wędkarzy, którzy mają statyczną formę rzutu. Ja używam 0,5oz na SL z koszykami 40 gram największymi Hexmseshami i nic się nie dzieje.
Nie analizowałem cen szczytówek, ale w ciemno mogę napisać, że podobna półka premium będzie miała podobną cenę.

Tysony miały nieszczęsne szczytówki i były to jedyne kije z PI, w których było to do zmiany. Dlatego ta seria zniknęła i zastąpiła ją Ignition. Na te łowiliśmy i szczytówki nie pękały i nie łamały się.

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #9 dnia: 14.05.2021, 13:57 »
Mam nadal Prestony i modele Dutch Master czy DM Sentient uważam za jedne z lepszych na rynku :)

Preston Dutch Master to  jedne z najlepszych kijków z jakimi miałem do czynienia.  Zresztą mam je do dziś. DM Method Feeder 380 i DM Feeder 420/130 🙂 Ta Superka SL też jest fajna, tylko ja jakoś nie wyobrażam sobie łowić na nią karpi. Chociaż po tym co tu przeczytałem to chyba będę musiał spróbować. Jak się połamie to zadzwonię do Drapieżnika i powiem, że to przez Marcina 😉

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #10 dnia: 14.05.2021, 14:21 »
Preston Dutch Master to  jedne z najlepszych kijków z jakimi miałem do czynienia.  Zresztą mam je do dziś. DM Method Feeder 380 i DM Feeder 420/130 🙂

Również mam DM Method 380 - zostanie ze mną na zawsze. Bardzo lubię ten kij, mam do niego sentyment :-[


Jak się połamie to zadzwonię do Drapieżnika i powiem, że to przez Marcina 😉

DEAL! Biorę to na klatę :P ;D ;D

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #11 dnia: 14.05.2021, 15:08 »
Na pewno seria Preston Super Feeder miała bardzo kiepskiej jakości szczytówki, które miały tendencje do łamania się przy byle kontakcie z nimi... Sam przeżyłem to dwa razy, po czym sprzedałem kij.

Seria Monster albo Tyson z tego co pamiętam też miała jakiś mankament z szczytówkami, widać taka pięta Achillesowa firmy Preston ;)

Szczytówki od Tyson to te same które idą do Super Feeder ;).
- Arek -

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Supera SL 11FT
« Odpowiedź #12 dnia: 14.05.2021, 15:11 »
Na pewno seria Preston Super Feeder miała bardzo kiepskiej jakości szczytówki, które miały tendencje do łamania się przy byle kontakcie z nimi... Sam przeżyłem to dwa razy, po czym sprzedałem kij.

Seria Monster albo Tyson z tego co pamiętam też miała jakiś mankament z szczytówkami, widać taka pięta Achillesowa firmy Preston ;)

Szczytówki od Tyson to te same które idą do Super Feeder ;).

I się wszystko zgadza. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.