MEDIA i MULTIMEDIA > Filmy w sieci

Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy

<< < (43/43)

Wodnik Szuwarek:
//www.youtube.com/watch?v=i6A6QVZcRk0
Nowe PB Przemka, nowy rekord łowiska i najprawdopodobniej największy karp pełnołuski złowiony w Polsce!!! Zapraszam do oglądania.

Wodnik Szuwarek:
//www.youtube.com/watch?v=p8kpLONtI0A
Temat wydawałoby się niszowy nawet w wędkarstwie, a tu proszę. :) Film budzi spore zainteresowanie, jest też sporo pytań i opinii, więc wrzucam też tutaj. 

Wodnik Szuwarek:
//www.youtube.com/watch?v=WqIvSC1b17A
Syrop kukurydziany bardzo łatwo i szybko wykonamy samodzielnie w domu. Można zrobić go na bazie skrobi kukurydzianej, ale ponoć lepiej jest wykorzystać do tego całe ziarna kukurydzy, bo jest on wtedy zdrowszy.

Udowodnione jest, że spożycie tego syropu nie tylko u ludzi, ale też zwierząt czy ryb hamuje wydzielanie się leptyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za uczucie sytości w przewodzie pokarmowym. Rozsądne więc jego dawkowanie (np. przy słodzeniu samodzielnie produkowanych kulek czy zalewaniu wszelkiej maści przynęt/zanęt) powinno korzystnie wpłynąć na intensywność pobierania przez ryby pokarmu.

Potrzebne produkty:

około 2 kg ziaren kukurydzy,
woda,
1 kg cukru,
2 łyżeczki soli,
laska wanilii (opcjonalnie).

Na wszelkiej maści stronach kulinarnych syrop taki robiony jest z wykorzystaniem kukurydzy w kolbach. Jednak poza sezonem zdecydowałem się zrobić go na bazie ziarna. Ziarno należy wypłukać, a następnie dwa dni moczyć.  Tak przygotowane ziarno zalewamy wodą, a następnie wodę doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy ogień i gotujemy jeszcze pół godziny. Po tym czasie wyjmujemy kukurydzę, a do wywaru dodajemy kilogram cukru, dwie łyżeczki soli oraz (opcjonalnie, bo jest dość droga) laskę wanilii. Gotujemy całość na małym ogniu, ciągle mieszając, do momentu aż cukier się nam rozpuści, a syrop uzyska odpowiednią konsystencję. Należy pamiętać, że po ostygnięciu syrop stężeje, więc nie przesadzajmy z gotowaniem. W moim przypadku godzina w wystarczyła.

Syrop taki pozostawiamy do wystygnięcia, a następnie przelewamy do np. plastikowych butelek czy słoików. Możemy przechowywać go w temperaturze pokojowej. Taki syrop ma tę zaletę, że nie krystalizuje się, ale może się zdarzyć, że po czasie zbytnio nam stwardnieje. W takim wypadku należy dodać do niego odrobinę wody i wstawić na chwilę do mikrofalówki.

Syrop kukurydziany możemy wykorzystać do słodzenia samodzielnie wykonywanych kulek proteinowych, możemy też nim zalewać kulki, pellety, ziarna czy słodkie zanęty. Możemy też na jego bazie wykonywać atraktor i przy okazji wykorzystać ziarno z którego zrobiliśmy wywar do syropu.

ATRAKTOR NA BAZIE SYROPU.

Z racji tej, że kukurydza poprzednio gotowała się dość krótko, warto raz jeszcze poddać ją obróbce termicznej. Łatwiej nam ją potem będzie blendować. Można też kukurydzę poddać procesowi fermentacji alkoholowej lub mlekowej, co jeszcze korzystniej wpłynie na jakość naszego atraktora. Sam jednak poprzestałem na gotowaniu. Zmieloną kukurydzę dodajemy do syropu, aż uzyskamy odpowiednią nas strukturę. Tak przygotowany atraktor możemy jeszcze dodatkowo dopalić. Wykorzystałem do tego celu olej z konopi.  Olej konopny jest najlepszym wśród olei roślinnych, a nasiona konopi i sam olej należą do produktów najlepiej zaopatrujących w kwas Omega-3.
Oprócz oleju dolałem też MEGAMINO z B.BAITS. Jest to płynny pokarm bogaty w aminokwasy, witaminy, oraz minerały o subtelnym, słodko-owocowym smaku i zapachu. Jest to uniwersalny dodatek do miksów (produkcja kulek proteinowych) i zanęt. Bardzo atrakcyjny jako dip. Kropkę nad „i” postawił aromat spożywczy JAR (ananasowo-kokosowy), którego również trochę dodałem do całej kompozycji.

Was zachęcam do kombinowania i dodawania do atraktora także innych dodatków. Możliwości wykorzystania tego atraktora są całkiem spore. Oprócz zalewania nim przynęt/zanęt można wykorzystać go np. przy łowieniu na zig riga. Produkt ten rozpuszczając się w wodzie, tworzy aromatyczną chmurę wabiącą ryby od dna aż do samej powierzchni. Dzięki swojej strukturze łatwo też przykleja się do zalewanych nim przynęt czy zanęt. Uzupełnieniem artykułu jest film do którego link wklejam poniżej. Zachęcam Was do jego obejrzenia. Zorganizowałem też konkurs, gdzie taki atraktor wraz z gadżetem wędkarskim będzie można wygrać. Szczegóły w filmie. Zapraszam do udziału.

Wodnik Szuwarek:
Mój pomysł na ciasto wędkarskie. W sumie to nie mój, a zaczerpnięty z kulinarnego bloga i zaadoptowany na wędkarskie potrzeby. Ciasto bogate w mleczne proteiny, białko, minerały i witaminy. Delicje dla wszelkiego białorybu. ;)

//www.youtube.com/watch?v=QBQ8n00X7cI

Wodnik Szuwarek:
//www.youtube.com/watch?v=ObNm3QRD_0k
Film podwodny nagrany na łowisku Krążno. Widząc jak jesiotr omija szerokim łukiem popka na ronnie rigu zmieniłem przypon na zwykły, a na włos dałem taką samą kulkę jak te w PVA (szprota&kokos własnej produkcji). Złowiliśmy go tego samego dnia w nocy. :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej