TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Jak łowić na takim niewielkim zalewie

(1/2) > >>

Festusus:
Jeżeli w złym dziale umieściłem ten wpis, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. Chciałbym zapytać Was doświadczonych wędkarzy, w którym miejscu na tym jeziorku postawilibyście swoje zestawy na WIOSENNYM łowieniu. Najgłębsze miejsce ma 2.5m, a prawie na środku jest wyspa z wypłyceniem do 1m max. Ta wyspa to taki w zasadzie dziwny kopiec. W wodzie zielska nie ma, jest sporo mułu. Dominuje karp i karaś, są też pojedyncze amury. Chciałbym wrzucić jedną karpiówkę w miejsce tradycyjnie nęcone kulkami i ziarnami. Druga wędka będzie na metodę. Słońce operuje w taki sposób, że w zaznaczonych miejscach (jasna zieleń) jest przez większą część dnia cień.

W którym miejscu byście nęcili i zarzucali swoje zestawy kiedy woda jeszcze nie zagrzana? I dlaczego tam? :)

zwykly_michal:
Na spadek w prawo od pomostu w stronę drzew znaczy się. Na płyciźnie woda będzie najbardziej nagrzana.

hakon:
Ja bym próbował jedna wędką na górkę druga na jej podnóże.


Ps piękny rysunek

Pszenicznik:
Fajny rysunek i dobre pytanie.

Mam w swojej okolicy względnie podobny zbiornik i pomimo, że miejscówka w okolicach pomostu czy plaży wydaje się bankowa nie rzucałbym tam zestawów. Z doświadczenia wiem, że można się nie dopchać do stanowiska w weekend, wtedy całe wczęśniejsze nęcenie diabli biorą.

Ustawiłbym się w dolnym prawym rogu i trochę w lewo, tak aby jedną wędką penetrowąć od szuwarów aż po wyspę czyli zakres głębokości 0.5-2m zwłaszcza w słoneczne popołudnie. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że podczas ciepłych słonecznych dni wiatr będzie nanosił tam nagrzaną wodę.

Drugą wędkę po skosie w lewo na głęboką wodę 2.5m. Ostatnimi czasy w Polsce wiosna bywa nieprzwidywalna więc, jeżeli przyjdzie chłód to masz możliwość łowić tam gdzie temperatura wody będzie stabilna. Teraz mamy takie ochłodzenie z wcześniejszych 20C spadło na 4C w dzień, u mnie płoć uciekła z brzegów gdzieś na głębszą wodę.

Jak zrobi się fajnie cieplutko, że będzie można chodzić w krótkim rękawku to płycizny koło szuwarów powinny tętnić życiem. Całe żarcie z głębszej wody ucieknie rybkom na dobrze nasłonecznione i natlenione płycizny. Wtedy najlepiej w nocy polować na te największe osobniki, które instynktownie będą kręcić się w okolicach tarlisk płoci, wzdręgi i japońca.

Festusus:

--- Cytat: Pszenicznik w 28.03.2023, 07:56 ---Fajny rysunek i dobre pytanie.



--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: hakon w 28.03.2023, 00:57 ---Ja bym próbował jedna wędką na górkę druga na jej podnóże.


Ps piękny rysunek

--- Koniec cytatu ---

Dziękuję za komplementy, jestem mistrzem painta ;) :D Co do sugestii  położenia zestawu też dziękuję. Wybieram się tam po Wielkanocy więc liczę na temperaturę w okolicach 15 stopni w ciągu dnia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej