PRZYNĘTY i ZANĘTY > Zanęty

Baza i co dalej...

(1/3) > >>

logan:
Siema,

Mam taką zagwozdkę, mianowicie mając sprawdzoną bazę zanętową, (u mnie to Sonu MMM ciemny) i bazę pelletową (coppens 2mm), w przypadku zanęty dodaję inną zanętę/zanęty w celu osiągnięcia tego co chcę w danej porze roku, analogicznie wygląda sytuacja z pelletami. Łowiąc metodą nie idzie tego dużo, a zanęt mam kilka i to samo z pelletami i tu się zastanawiam czy nie lepiej by było mieć tylko tą jedną, dwie zanęty i pellet i dopalać je "sokami". Wiadomo mniej miejsca "zjada", łatwiej się zabrać nad wodę w razie niezdecydowania co wziąć, itd.

Jak to wygląda u Was?
Dzięki.

Luk:
Wiele zależy od pory roku i sytuacji :) O ile mam podobne podejście do twojego, to jednak na cieplejsze miesiące mam opcję koloru zielonego i czerwonego, które są wg mnie bardzo istotne. Dlatego tutaj warto mieć coś takiego. Jest zawsze opcja pelletowa i barwienia ich, nie trzeba wcale takich pelletów namaczać 'wg instrukcji' ale zrobić 'pulpę', co bardziej zbliża je do zanęty. Przy czym nie nastawiam się na leszcza, bo tutaj kolor jasny lub żółtawy robi grę.

Dlatego opcja 'kolor' to coś co można uzyskać przez barwienie pelletów właśnie, i posiadanie zestawu barwiących syropów jak z Dynamite daje spektrum opcji bez konieczności wchodzenia w zbyt wiele miksów zanętowych.

Rafallub900:

Ja tam zawsze kombinuje dwa pellety i dwie zanety . Aromatów czasami daje troche osobno ale nie mialem sytuacji zeby zrobily jakiś spektakularny efekt .

Opos:
Czym prościej tym lepiej bo nie przekombinujesz :) Zawsze może podbić atraktorem w płynie jak kolory nie wypalą, ale też nie że całą zanętę czy pellet tylko kapnij na podajnik i zasyp zanętą i wtedy sprawdzaj. Tak nie przedobrzysz a zawsze będziesz mógł sie na bieżąco wpasować co ryby gryzą 8)

Don_M:

--- Cytat: Rafallub900 w 12.03.2024, 10:23 ---
Ja tam zawsze kombinuje dwa pellety i dwie zanety . Aromatów czasami daje troche osobno ale nie mialem sytuacji zeby zrobily jakiś spektakularny efekt .

--- Koniec cytatu ---

Podpowiesz co to za zestaw pojemników? ;) Szukam właśnie 4 pojemników eva o tych samych wymiarach, za które nie zapłacę góry złota.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej