Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1874465 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11760 dnia: 28.02.2021, 14:13 »
Jeśli jadę na cały dzień to biorę maks 2 wędki, feeder i spławikówkę. Jak idę na kilka godzin w okolicy biorę tylko jedną żeby połowić metodą na którą mam ochotę. Przy wyjazdach kilkudniowych biorę to co mam na dane łowisko, przeważnie feeder, spławik i karpiówkę.

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11761 dnia: 28.02.2021, 14:43 »
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Umocniliscie mnie w przekonaniu, że dla mnie ten pokrowiec jest "ZA" :thumbup:

Nie biorę udziału z zawodach. Wędkuję bo lubię, dla przyjemności.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11762 dnia: 28.02.2021, 14:45 »
Przeważnie mam dwie spławikówki, jedna pod przystawkę, druga pod przepływankę. Chyba że idę akurat na lekko, wtedy tylko jedna. Od czasu do czasu biorę gruntówkę, zamiast bolonki. Ale więcej niż 2 wędki to już się bardzo dawno nie zdarzyło.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11763 dnia: 28.02.2021, 15:08 »
A tak z ciekawości zapytam, jakich pokrowców usztywnianych używacie do transportu dwóch wędek z kołowrotkami + sztyca do podbieraka i zapasowe szczytówki?

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11764 dnia: 28.02.2021, 15:25 »
Taki traper adventure 140 (np. https://imged.pl/adventure-iii-traper-pokrowiec-usztywniany-140-2k-27222220.html)
na 2 wędki plus składany podbierak. Trochę ciasno, ale z samą sztycą byłoby łatwiej.
Ale jeśli nie biorę dłuższej gruntówki, to najczęściej pakuję się w Jaxona:
https://topfish.pl/product-pol-100014739-Jaxon-Pokrowiec-2-Komory-Kieszen-125cm.html
nie jest sztywny, ale powłoka gruba, wygodniejszy do krótkich wędek. Podbierak idzie w boczną kieszeń.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11765 dnia: 28.02.2021, 16:45 »
Ja używam Preston Supera Haldall ale często na ryby jeżdżę z żoną więc ona ma dodatkowe zestawy.
Samemu 1-2 wędki nie biorę pokrowca albo używam tego na jedną od YankNBanka.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11766 dnia: 28.02.2021, 16:48 »
Ponawiam pytanie. Czy ktoś z kolegów może podrzucić link do gotowych przyponów do klasyka o długości 100cm które stosuje. Mogą być na cienkiej żyłce bo stosować będę feeder gumę. Flagman i Guru odpada z uwagi na grubość drutu z którego haki robią
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 815
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11767 dnia: 28.02.2021, 16:54 »
(...)
Czy bierzecie z sobą np. dwa zestawy, resztę zostawiając w domu. Czy też bierzecie więcej, bo nie wiecie jakie warunki zastaniecie nad wodą.
(...)
Jeśli jadę na karpie - biorę sprzęt typowo pod karpie. Jeśli jadę z feederami, na delikatniejsze łowienie - biorę pokrowiec, w którym są trzy feedery. Nie lubię targać całego majdanu, tym bardziej, że mam to wszystko posegregowane.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 606
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11768 dnia: 28.02.2021, 17:18 »
Ponawiam pytanie. Czy ktoś z kolegów może podrzucić link do gotowych przyponów do klasyka o długości 100cm które stosuje. Mogą być na cienkiej żyłce bo stosować będę feeder gumę. Flagman i Guru odpada z uwagi na grubość drutu z którego haki robią

Browning Sphere Ultra Lite: https://sklepdrapieznik.pl/szukaj?controller=search&s=ultra+lite+sphere

Nie ma obecnie metrowych gotowców z lżejszymi haczykami. Owner oferuje finezyjne gotowce, ale wyraźnie krótsze (70 cm).

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11769 dnia: 28.02.2021, 17:30 »
Panowie potrzebuje sprawdzony zestaw albo jakiś patent na łowienie feederem na torfowiskach z dość miękkim dnem a wiem że są tam pięknie liny i złote karasie

Ponawiam pytanie...

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11770 dnia: 28.02.2021, 17:40 »
Ponawiam pytanie. Czy ktoś z kolegów może podrzucić link do gotowych przyponów do klasyka o długości 100cm które stosuje. Mogą być na cienkiej żyłce bo stosować będę feeder gumę. Flagman i Guru odpada z uwagi na grubość drutu z którego haki robią

Browning Sphere Ultra Lite: https://sklepdrapieznik.pl/szukaj?controller=search&s=ultra+lite+sphere

Nie ma obecnie metrowych gotowców z lżejszymi haczykami. Owner oferuje finezyjne gotowce, ale wyraźnie krótsze (70 cm).
Stosowałeś te przypony od Browinga ? dobre sa chodzi mi o grubość haczyka pod ochotkę i pinkę
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 606
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11771 dnia: 28.02.2021, 18:00 »
Stosowałem przypony Browning Sphere, ale nie z haczykami Ultra Lite, bo są za delikatne na Narew. W kwestii ich charakterystyki i ochotkowych zastosowań: s. 74 (na samym dole) lub s. 76 (na samej górze) poniższej publikacji.

https://issuu.com/zebco-europe/docs/browning_fishing_2021_pl

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11772 dnia: 28.02.2021, 18:21 »
Zabieram ze sobą 3-4 feederów i czasem dodatkowo pellet waglera. Nie lubię wymieniać szczytówek i przezbrajać wędek nad wodą, wolę wyjąć inną wędkę i przełożyć tylko podajnik. Nie muszę nosić sprzętu, podjeżdżam samochodem pod łowisko, ewentualnie dowożę wszystko wózkiem. Pokrowiec z wędkami noszę w takim przypadku na plecach. Ostatnio mam Armadala czterokomorowego 165 i jestem zadowolony.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11773 dnia: 28.02.2021, 18:36 »
Panowie potrzebuje sprawdzony zestaw albo jakiś patent na łowienie feederem na torfowiskach z dość miękkim dnem a wiem że są tam pięknie liny i złote karasie

Ponawiam pytanie...
Zestaw helikopterowy z lekkim koszykiem? Klasyk z lekkim koszykiem? Spławik?
Można też pokombinować z metodą. Od dawna mam w głowie plan, by do dna lekkiego koszyka dokleić jakąś siateczkę, żeby wystawała z centymetr poza jego obrys. Coś pewnie z materiałów budowlanych stosowanych do usztywniania pod gips czy coś takiego. Wtedy się nie zapadnie w mule.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11774 dnia: 28.02.2021, 18:38 »
Panowie potrzebuje sprawdzony zestaw albo jakiś patent na łowienie feederem na torfowiskach z dość miękkim dnem a wiem że są tam pięknie liny i złote karasie

Ponawiam pytanie...
Zestaw helikopterowy z lekkim koszykiem? Klasyk z lekkim koszykiem? Spławik?
Można też pokombinować z metodą. Od dawna mam w głowie plan, by do dna lekkiego koszyka dokleić jakąś siateczkę, żeby wystawała z centymetr poza jego obrys. Coś pewnie z materiałów budowlanych stosowanych do usztywniania pod gips czy coś takiego. Wtedy się nie zapadnie w mule.

Ja bym zrobił małe woreczki z PVA a żeby nie kombinować że zdejmowaniem ciągle przyponów zahaczyłbym o haczyk. Do środka załadowanym peletow jak najmniejszych, powinny ładnie się rozsypać i zrobić coś ala kupke od methody.
Można pokombinować też z koszykami Prestona 15gr ale najpierw bym sprawdził przy brzegu czy się nie zapada, może dłuższy przypon do niego niż zazwyczaj i odpowiednio zrobiona mieszanka.