Autor Wątek: Abstrakcyjne wyroki sądowe - sprawy wędkarskie  (Przeczytany 3015 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Abstrakcyjne wyroki sądowe - sprawy wędkarskie
« Odpowiedź #15 dnia: 14.03.2017, 10:43 »
Kilka lat temu w Wiśle w okolicach Bydgoszczy złowiono kilka piranii. Tu fragment artykułu:
Bogdan Pietruszak kilka dni temu wybrał się na ryby nad Wisłę. Wędkował w okolicy Fordonu. - Kiedy wyciągnąłem wędkę z wody, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Jestem wędkarzem od 30 lat, interesuję się rybami, więc szybko się zorientowałem, co to - opowiada Pietruszak. Ryba była bardzo silna, wyjęcie jej z wody nie było łatwe. Złapała się na zwykłego robaka. Skąd pirania w Wiśle? - Prawdopodobnie wypuścił ją człowiek, który chciał ją hodować, ale mu się znudziła - twierdzi Bogumiła Mikołajczak, kujawsko-pomorski wojewódzki lekarz weterynarii. Optymalna temperatura wody, w jakiej żyją piranie, to około 25 stopni Celsjusza. Zamieszkują tropikalne wody Ameryki Południowej. Są bardzo żarłoczne, jedzą każde mięso. Wabi je zapach krwi. Ofiarę atakują stadem, wyrywając zębami kawałki ciała aż do kości. Często po ich ataku pozostaje tylko szkielet ofiary. Atakują większe i silniejsze od siebie zwierzęta, nawet krokodyle. Są niezwykle groźne dla ludzi. W Brazylii kąpieliska są odgradzane specjalnymi siatkami, by ochronić pływaków przed atakami. Ci, którzy decydują się na hodowlę piranii w akwariach, muszą zachować szczególne środki bezpieczeństwa.

Bogdan Pietruszak trzyma swoją piranię w zamrażarce. Gdy już się nią nacieszy, nakarmi nią koty mieszkające na jego działce.


Źródlo: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,35590,2220699.html

W 2012 złowiono też 1 sztukę w Brdzie - http://www.expressbydgoski.pl/bydgoszcz/a/pirania-czerwona-wylowiona-z-brdy,10989197/
Pozdrawiam
Mirek

aroo04

  • Gość
Odp: Abstrakcyjne wyroki sądowe - sprawy wędkarskie
« Odpowiedź #16 dnia: 14.03.2017, 10:50 »
Mirku, g...  prawda to co tam piszą. Owszem, piranie nie są u Nas porządane, ale po pierwsze praktycznie nie są w stanie się u Nas rozmnażać, może z wyjątkiem kilku ciepłych wód. A po drugie co najbardziej mnie raziło to, że są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Guzik prawda. Z tego co wiem "krwiożercze" są bodajże jedna albo dwie odmiany pirani, które w Polsce nie są raczej hodowane. Możliwe, że jest to nawet zabronione przez prawo... Także nie ma co siać paniki :)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Abstrakcyjne wyroki sądowe - sprawy wędkarskie
« Odpowiedź #17 dnia: 14.03.2017, 10:53 »
Mi chodziło tylko o fakt, iż ktoś je wypuścił.
Pozdrawiam
Mirek

aroo04

  • Gość
Odp: Abstrakcyjne wyroki sądowe - sprawy wędkarskie
« Odpowiedź #18 dnia: 14.03.2017, 10:55 »
A to jak najbardziej, jest to szkodliwe i niezgodne z prawem :thumbup: generalnie było o tym i o piraniach w jednym z odcinków "Kołowrotek".