Autor Wątek: Escafeeder przynęty  (Przeczytany 13888 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #30 dnia: 13.03.2023, 20:18 »
Ciekawe ,że odkąd Esca weszła do sklepu sprzedaje się wyśmienicie jak na razie ,zapewne to raczej z ciekawości ,ale sam mam dwa opakowania  kanibala i power corn i powiem kolor i zapach super ,ten sezon zweryfikuje szybko Esce tak jak zweryfikował Solskiego,Osmo i Feeder Baita :beer:
Każdy się zbroi przed sezonem, wiadomo, że najpierw cukierki zanim złowią rybę muszą złowić wędkarza :) za pół roku będzie wiadomo z czym mamy do czynienia, czy z dobrym towarem czy badziewiem.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #31 dnia: 13.03.2023, 20:21 »
Czyli mówicie że Anglicy produkują więcej ,nie ponoszą takich kosztów na reklamę , na pracowników jak nasze rodzime firmy , dlatego ich produkty są tańsze …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #32 dnia: 13.03.2023, 20:31 »
Czyli mówicie że Anglicy produkują więcej ,nie ponoszą takich kosztów na reklamę , na pracowników jak nasze rodzime firmy , dlatego ich produkty są tańsze …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nah xd U nas produkt premium kształtuje się ceną lub popularnością danej osoby.
Najlepszym przykładem przestrzelonego towaru jest solbaits. Ceny z kosmosu, zrobione 1:1 kopia ringers i sonubaits, a cena dużo wyższa niż oryginał 8)
Są też inne marki jak Feeder Bait, które też się kształtują na premium, a jeszcze ich towar nie wygrał żadnych zawodów. A taki niszowy BOLAND wymiata na każdych zawodach spławikowych, gdzie robi miazgę.
To tak jak chińczyk sprzedający na aliexpress to samo co zachodnie marki, skopiowały technologię. Pomijam przepakowywaczy sprzętu i brandowania tego swoją marką.


Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #33 dnia: 13.03.2023, 20:34 »
Czyli mówicie że Anglicy produkują więcej ,nie ponoszą takich kosztów na reklamę , na pracowników jak nasze rodzime firmy , dlatego ich produkty są tańsze …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anglicy sponsorują światowego formatu gwiazdy feedera, płacą więcej ludziom i za sprzęt oraz nieruchomości a także więcej za transport na nasz rynek. Do tego dodają gratis podajnik. Zatem mają taniej! Czego nie rozumiesz??? ;) ;D 8)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #34 dnia: 13.03.2023, 20:34 »
Czyli mówicie że Anglicy produkują więcej ,nie ponoszą takich kosztów na reklamę , na pracowników jak nasze rodzime firmy , dlatego ich produkty są tańsze …
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Efekt skali. Sonu idzie na całą Eu, a nasze rodzime to dość mały polski rynek. Sprzedajesz dużo-możesz na wiele różnych myków sobie pozwolić, np na dumping jednego towaru by przy okazji poszedł inny etc. Po prostu większa sprzedaż to większe możliwości. Nic w tym odkrywczego. Poza tym sama cena jest wypadkową wielu spraw i pomimo, że użytkownikowi końcowemu (jakiemuś odsetkowi) może się nie podobać, tak samo dając ją sporo niżej innemu odsetkowi by się nie podobała bo "za tania więc nie warta", stąd część towaru pozycjonuje się cenowo wyżej. Jeśli coś jest dobre, to ludziska zapłacą. Ja np. fenomenu MMM zupełnie nie czuję. Na moich wodach sam jakoś niespecjalnie się sprawdzał i pomimo, że mam kilka paczek jeszcze to mieszam go z innymi. Np na tańszego DB więcej łowię, a na moim stawie, gdzie ryba nie żre pelletów tylko kukurydzę i zboże zanęty na mączkach powodują ciszę. Także każdy musi sobie jakiś tam środek wypracować, a droga do tego celu to testy-no i tu wielu z nas kupi Pana Rybę, FB, Osmo, Solbaitsa, McKarpia...z drugiej strony-a czemu by nie? Po to są te produkty.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #35 dnia: 13.03.2023, 20:35 »
Ciekawe ,że odkąd Esca weszła do sklepu sprzedaje się wyśmienicie jak na razie ,zapewne to raczej z ciekawości ,ale sam mam dwa opakowania  kanibala i power corn i powiem kolor i zapach super ,ten sezon zweryfikuje szybko Esce tak jak zweryfikował Solskiego,Osmo i Feeder Baita :beer:
Każdy się zbroi przed sezonem, wiadomo, że najpierw cukierki zanim złowią rybę muszą złowić wędkarza :) za pół roku będzie wiadomo z czym mamy do czynienia, czy z dobrym towarem czy badziewiem.
Zgadza się ,w dzisiejszych czasach towar musi być solidny za duża konkurencja jest na rynku,nowi wciąż dochodzą,jeden poślizg i może być po wszystkim ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #36 dnia: 13.03.2023, 20:38 »
Czyli mówicie że Anglicy produkują więcej ,nie ponoszą takich kosztów na reklamę , na pracowników jak nasze rodzime firmy , dlatego ich produkty są tańsze …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nah xd U nas produkt premium kształtuje się ceną lub popularnością danej osoby.
Najlepszym przykładem przestrzelonego towaru jest solbaits. Ceny z kosmosu, zrobione 1:1 kopia ringers i sonubaits, a cena dużo wyższa niż oryginał 8)
Są też inne marki jak Feeder Bait, które też się kształtują na premium, a jeszcze ich towar nie wygrał żadnych zawodów. A taki niszowy BOLAND wymiata na każdych zawodach spławikowych, gdzie robi miazgę.
To tak jak chińczyk sprzedający na aliexpress to samo co zachodnie marki, skopiowały technologię. Pomijam przepakowywaczy sprzętu i brandowania tego swoją marką.


Boland wymiata bo wie co robi,B.Brud to ikona spławika polskiego, świetny wyczynowiec sukces Bolanda nie bierze się z przypadku ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #37 dnia: 13.03.2023, 20:42 »
Co do towaru Solskiego sprzedaje się bardzo dobrze cały czas ,rozmawiam z klientami na takie tematy dość często ,zresztą Osmo też wcale nie gorzej ,najsłabiej wypada Feeder Bait i Meus ,za to Węgrzy wymiatają cały czas od początku Maros schodzi jak ciepłe buły ;)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #38 dnia: 13.03.2023, 20:44 »
Najlepszym przykładem przestrzelonego towaru jest solbaits. Ceny z kosmosu, zrobione 1:1 kopia ringers i sonubaits, a cena dużo wyższa niż oryginał 8)
No to widzisz, co kraj to obyczaj, bo o ile dla mnie pellet Solbaitsa za specjalnie się nie wyróżnia, to łowiąc na metodę jak miałbym wybrać 3 słoiczki to dwa z nich byłby Solbaitsa a trzeci ringersa orange chocolate. I generalnie temat ceny mnie nie interesuje czy za 25-30 zł mam 50ml czy wiadro waftersów, bo przecież k***wa ja tym nie nęcę, tylko zakładam pojedyńczo na bagnet, gdzie na łowienie dzienne ile sztuk schodzi???Więc mając różną rozmiarówkę słoiczek średnio na sezon styka, po sezonie i tak wszystkie twardnieją i odświeżanie ich to podcieranie dupy szkłem, bo trochę słońca i znowu twarde więc DLA MNIE nie istotne ile jest w słoiczku tylko czy trzymają balans i czy zapach rybom pasuje. Strawberry Solbaitsa mi nie podeszły, bo nie łowiły lepiej od innych a przekombinowane (za miękkie) i same spadają z bagnetu, o czym też pisałem wprost. Wędki i kręcioły kupujecie za krocie a jojczycie nad ceną dumbli-cieszmy się, że są i bawmy się nad wodą, a jak drogo, to puszka kuku, ciasto zrobione z kaszy mannej w domu i też frajda będzie a i spora szansa, że połowione.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #39 dnia: 13.03.2023, 20:51 »
Najgorsze jest to że nasi wypuszczają przeważnie pierwsze serie z jakimś tam zachowaniem powtarzalności i jakości a później idzie w paczki co najtańsze. Na pewno nie zapłacę za towar firmy , która dopiero wchodzi na rynek tyle co za kogoś kto ma już wyrobiona renomę i powtarzalność.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #40 dnia: 13.03.2023, 20:58 »
Najgorsze jest to że nasi wypuszczają przeważnie pierwsze serie z jakimś tam zachowaniem powtarzalności i jakości a później idzie w paczki co najtańsze. Na pewno nie zapłacę za towar firmy , która dopiero wchodzi na rynek tyle co za kogoś kto ma już wyrobiona renomę i powtarzalność.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Albo robisz towar premium za odpowiednią cenę ,albo rozmieniasz się na drobne i giniesz :beer:

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #41 dnia: 13.03.2023, 21:06 »
Niech to nawet będzie średnia polka , ale cały czas a nie otręby zmieszane z tym co w piekarni na podłogę spadło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #42 dnia: 13.03.2023, 21:24 »
Zawsze można swoje mieszanki robić i wychodzi najtaniej, ale kosztuje czas. Ja właśnie w tym sezonie zaczynam robić sobie mieszanki słodkie i z mączką rybną (a także łączone) o wielu różnych aromatach i frajdę mam niezłą :) Jakby był dostępny jakiś kuchenny ekstruder to bym jeszcze swoje pellety robił :P Jak wcześniej bawiłem się w rękodzieło (szkoda, że już nie mam na to czasu... :( ) to już od kilku lat moje wędki nie widzą kupnego spławika. Więc dla mnie to żadna praca a super satysfakcja.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #43 dnia: 13.03.2023, 22:05 »
Zawsze można swoje mieszanki robić i wychodzi najtaniej, ale kosztuje czas. Ja właśnie w tym sezonie zaczynam robić sobie mieszanki słodkie i z mączką rybną (a także łączone) o wielu różnych aromatach i frajdę mam niezłą :) Jakby był dostępny jakiś kuchenny ekstruder to bym jeszcze swoje pellety robił :P Jak wcześniej bawiłem się w rękodzieło (szkoda, że już nie mam na to czasu... :( ) to już od kilku lat moje wędki nie widzą kupnego spławika. Więc dla mnie to żadna praca a super satysfakcja.

Mi zostało sporo zanęt z promocji, ale w następnym sezonie też chyba będę swoją mieszał łokciem :) Śruty się pozamawia, mączkę i dodatki, damy radę. Sonu leci do 60 za paczkę, więc znowu będzie się opłacać. Co do tego Esca nie jestem przekonany, jak każdemu życzę dużo szczęścia, ale jakoś do mnie nie przemawia :) Dajcie znać jak wyniki, może w następnym sezonie jakąś paczkę na testy się kupi.
Plum

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #44 dnia: 13.03.2023, 22:07 »
Może się okazać, że esca robi produkty solidne za wcześnie na opinie ,czas pokaże 🤔

No właśnie :bravo:

Żal wam też załuszcie firmy. Niech wścipscy internauci przeglądają kaeresy...sresy.
Podniecają się i pisząc shit.
Nie mając pojęcia co to znaczy założyć w Polsce teraz firmę wprowadzić nową markę i próbować z tego żyć.
I to wszystko kręci się w granicach 20 pary złotych za produkt.
Panowie ....To nie miliony wywalane z pisu.


A ja w przeciwieństwie do Ciebie bardzo się cieszę że kolega Katystopej poszukał i ujawnił tutaj PUBLICZNE informacje.

Bardzo ciekawa sieć połączeń, która sporo wyjaśniła. Nikt nie ujawnia tajnych czy szkodliwych informacji. Jedynie oni sami (firma+youtuberzy złączeni w pajęczej sieci) mogą sobie zrobić krzywdę jak nie grają w otwarte karty z klientami :)

Wincyj takich postaw jak Katystopej bo zawsze to jest zdrowa relacja gdy klient jest przysłowiowym Panem a nie firma :) oni są dla nas a nie my dla nich ;)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.