Autor Wątek: Black Friday 2023  (Przeczytany 10736 razy)

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #135 dnia: 24.11.2023, 19:31 »
a tu kolejny kwiatek !
Ja akurat kupiłem u nich najtaniej monstera pellet waggler... więc nie uogólniajmy ;)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 164
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #136 dnia: 24.11.2023, 19:32 »
Jak ktoś się nudzi i ma dużo czasu to na fejsie moonfina są licytacje na żywo, widzę że da się wyrwać rzeczy sporo poniżej wartości

https://www.facebook.com/moonfinpl/videos/1959466637758457/
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 661
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #137 dnia: 24.11.2023, 19:36 »

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #138 dnia: 24.11.2023, 19:39 »

Offline Wiktor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 4
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #139 dnia: 25.11.2023, 08:38 »
Na roach-shop.pl też wleciał black week

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 017
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #140 dnia: 25.11.2023, 09:02 »

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 854
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #141 dnia: 25.11.2023, 09:22 »
Przyznam, że moc 8kW to mocno na wyrost, jeśli mamy zamiar zastosować to w namiocie. W ciężarówkach mamy zainstalowane ogrzewanie o mocy 2kW i jest to wystarczające.
Dlaczego na wyrost - szybko nagrzeje pomieszczenie do zadanej temperatury i przełączy się w stan czuwania. Po wychłodzeniu otoczenia znów rusza z pełną mocą. I tak cykl się powtarza, co powoduje większe zużycie energii, szybsze zużycie sztyftu żarowego, szybsze zużywanie się palnika. "Słabsze" ogrzewanie wolniej nagrzewa pomieszczenie, nie przechodzi w tryb czuwania tak często, tylko pracuje ze zmniejszoną wydajnością (palenisko cały czas grzeje) i tym samym jest w tzw. trybie pracy ciągłej.
Zużywanie się elementów paleniska jest czymś naturalnym, aczkolwiek przyspieszone ich zużycie nie jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Wymiana poszczególnych elementów jest bardzo kosztowna, chyba, że decydujemy się na tańsze zamienniki.

To taki mały off-top z mojej strony na podstawie doświadczeń z serwisowaniem urządzeń ogrzewania postojowego (popularnie nazywanych "webastem").
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #142 dnia: 25.11.2023, 09:27 »
Mój Black Friday w tym roku to było uzupełnienie zapasów w sklepie Drapieżnik, i rzutem na taśmę w sklepie Miętus taka oto torba Daiwy...

https://www.sklep-mietus.pl/torby-uniwersalne/53278-torba-daiwa-black-widow-compact-tackle-bag-5055545240003.html

Używam już dwóch toreb Black Widow i nie mogę narzekać. Bardzo wysoka jakość w bardzo dobrych pieniążkach więc wziąłem też trzecia do kompletu.

Smutne jest to, że przyszedł właśnie taki moment że gdyby ktoś mi dał bon do sklepu wędkarskiego to nie miałbym pomysłu na co go wydać. Będzie mi na jakiś czas brakować zakupów wędkarskich.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 017
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #143 dnia: 25.11.2023, 10:09 »
Przyznam, że moc 8kW to mocno na wyrost, jeśli mamy zamiar zastosować to w namiocie. W ciężarówkach mamy zainstalowane ogrzewanie o mocy 2kW i jest to wystarczające.
Dlaczego na wyrost - szybko nagrzeje pomieszczenie do zadanej temperatury i przełączy się w stan czuwania. Po wychłodzeniu otoczenia znów rusza z pełną mocą. I tak cykl się powtarza, co powoduje większe zużycie energii, szybsze zużycie sztyftu żarowego, szybsze zużywanie się palnika. "Słabsze" ogrzewanie wolniej nagrzewa pomieszczenie, nie przechodzi w tryb czuwania tak często, tylko pracuje ze zmniejszoną wydajnością (palenisko cały czas grzeje) i tym samym jest w tzw. trybie pracy ciągłej.
Zużywanie się elementów paleniska jest czymś naturalnym, aczkolwiek przyspieszone ich zużycie nie jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Wymiana poszczególnych elementów jest bardzo kosztowna, chyba, że decydujemy się na tańsze zamienniki.

To taki mały off-top z mojej strony na podstawie doświadczeń z serwisowaniem urządzeń ogrzewania postojowego (popularnie nazywanych "webastem").

masz racje ale to co chinczycy piszą 8kw to trzeba brać poprawkę na 5. Jest pare filmów na yt o tych webasto w namiotach i dają radę

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 448
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #144 dnia: 25.11.2023, 10:11 »
Smutne jest to, że przyszedł właśnie taki moment że gdyby ktoś mi dał bon do sklepu wędkarskiego to nie miałbym pomysłu na co go wydać. Będzie mi na jakiś czas brakować zakupów wędkarskich.
Ja tak sobie tłumaczę na jesieni, a przychodzi sezon zimowy gdzie wypadów znacznie mniej i pojawiają się nowe pomysły na roszady sprzętowe, wystawiam klamoty i kupuje kolejne. W ten oto sposób sporo sprzętu przetestowałem na sobie. Na wiosnę wyprzedałem kilka kijków celem ograniczenia, a teraz już mam pomysły na sprzedaż kijków które lubię (daiwy n'zon s), a wjechał do testów tregaron, bo do flagmana mam jakąś słabość, liczę że jak na poprzednich modelach się nie zawiodę, a były/są z kilku serii.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #145 dnia: 25.11.2023, 10:21 »
Smutne jest to, że przyszedł właśnie taki moment że gdyby ktoś mi dał bon do sklepu wędkarskiego to nie miałbym pomysłu na co go wydać. Będzie mi na jakiś czas brakować zakupów wędkarskich.
Ja tak sobie tłumaczę na jesieni, a przychodzi sezon zimowy gdzie wypadów znacznie mniej i pojawiają się nowe pomysły na roszady sprzętowe, wystawiam klamoty i kupuje kolejne. W ten oto sposób sporo sprzętu przetestowałem na sobie. Na wiosnę wyprzedałem kilka kijków celem ograniczenia, a teraz już mam pomysły na sprzedaż kijków które lubię (daiwy n'zon s), a wjechał do testów tregaron, bo do flagmana mam jakąś słabość, liczę że jak na poprzednich modelach się nie zawiodę, a były/są z kilku serii.

No właśnie szukanie kijków mam za sobą. Pokrowce mam, siedzisko jest, fotel i kosz, kołowrotki w sumie można wymienić na lepsze (obecnie używam Ecusimy i Arctici) ale za cholerę nie chcą się zepsuć ;D tacki mam, pelletu że 200 kg leży różnej średnicy, ziarna są, wózek jest, ciuchy są.

Pozostaje mi trzymać kciuki za was, i może się od kogoś jakimiś zakupami zainspiruje. :) :beer:

Powiedzenia, oby Ci flagmany spełniły pokładane w nich nadzieję 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 448
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #146 dnia: 25.11.2023, 11:20 »
No właśnie szukanie kijków mam za sobą. Pokrowce mam, siedzisko jest, fotel i kosz, kołowrotki w sumie można wymienić na lepsze (obecnie używam Ecusimy i Arctici) ale za cholerę nie chcą się zepsuć ;D tacki mam, pelletu że 200 kg leży różnej średnicy, ziarna są, wózek jest, ciuchy są.

Pozostaje mi trzymać kciuki za was, i może się od kogoś jakimiś zakupami zainspiruje. :) :beer:

Powiedzenia, oby Ci flagmany spełniły pokładane w nich nadzieję 8)
Im więcej czasu tym więcej inspiracji, w sezonie nawet nie myślę specjalnie o sprzęcie bo każdą wolną chwilę wolę nad wodą spędzić, a zima, no cóż...szuka się dziur w całym ;D A czy flagman spełni nadzieje-nie wiem, okaże się, ogólnie moje wrażenie jest takie, że przeskok technologiczny to zauważyłem między wedziskami za 100 kilka i 200kilka złotych, a potem im w droższe kije szedłem, różnych producentów tym różnice były mniej zauważalne. A teraz jak widzę inflacja spowodowała to, że wędkę którą kupiłem za niespełna 500zł obecnie w tej cenie są serie z gorszego jakościowo węgla, czyli w dół.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #147 dnia: 25.11.2023, 17:49 »
Drapieżnik przedłużył BF do niedzieli, trochę jakaś dziwna ta akcja marketingowa w tym roku, bo w poniedziałek jest przecież Cyber Monday.
No chyba, że zapomnęli :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 284
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #148 dnia: 25.11.2023, 18:12 »
Drapieżnik przedłużył BF do niedzieli, trochę jakaś dziwna ta akcja marketingowa w tym roku, bo w poniedziałek jest przecież Cyber Monday.
No chyba, że zapomnęli :)

Nie idzie to kombinują.
Obserwuje te sklepy. Widac że szału zakupowego na maxa to chyba niema....
Maciek

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #149 dnia: 25.11.2023, 18:38 »
Drapieżnik przedłużył BF do niedzieli, trochę jakaś dziwna ta akcja marketingowa w tym roku, bo w poniedziałek jest przecież Cyber Monday.
No chyba, że zapomnęli :)

Nie idzie to kombinują.
Obserwuje te sklepy. Widac że szału zakupowego na maxa to chyba niema....

Po rozmowach ze znajomymi widzę, że wszędzie słabiutko z zakupami. Ja osobiście też nic nie kupiłem, bo jaki jest sens teraz wywalać kasę skoro w trakcie sezonu można kupić za podobne pieniądze a czasem nawet taniej.