Autor Wątek: Feeder Klub Mazowsze  (Przeczytany 15043 razy)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #15 dnia: 27.01.2016, 23:55 »
Ja nie mam nic przeciwko tylko nie dacie się mu wypowiedzieć a już jakieś plany i pretensje. Po co to wszystko? Może nie ma czasu napisać? Ma coś pilnego do zrobienia?

Ja ostatnio nie mam czasu czytać a o pisaniu nie wspomnę.

Poczekajcie chwilę z osondem :) Trochę luzu takiego normalnego podejścia do tematu.

Mariusz fajnie że coś się rusza. Fajnie że się poświęcają ludzie aby to ogarnąć.

Ja do wędkarstwa mam po prostu inne podejście i wiem że na żadne zawody nie pojadę bo mi to w życiu nie jest potrzebne. Wędkarstwo to hobby a nie rywalizacja. Co z tego że ktoś tam złowił taką czy taką rybę? Dla mnie bez różnicy. Nawet po sesji 14h bez brania jestem zadowolony i uśmiechnięty


Fajnie jest się spotkać i połowić razem lecz przy dużej ilości osób z tym pogadam lub tamtym i kupa nie ma czasu na łowienie.

Oczywiście na wspólne łowienie jeśli tylko będę miał czas to przyjadę

Chodzi oczywiście o mft bo w dwóch to nigdy nie dam rady




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #16 dnia: 28.01.2016, 01:32 »
Ostap, dla mnie zawody też są mało istotne. Ale wiem, że dla niektorych są.
Wędkuję wyłącznie z użyciem methody  ale przekonaliście mnie, że nie można zamykać się na innych więc stąd "fishing" bo trzeba być otwartym.
I tacy staramy się być.

Wędkować możemy z każdym ze znajomych z forum a kto zechce wstąpi w szeregi.

Ale mamy pewne plany. Chcemy iść naprzód. Być drużyną nie tylko podczas zawodów ale i rekreacyjnie. Uczyć się razem i mile spędzać czas.

I oczywiście chcemy by nazwa teamu stała sie rozpoznawalna. Po to nad nią dyskutowaliśmy by stała się naszym "znakiem towarowym/rozpoznawczym" itp.

Czekałem do wieczora licząc na kilka słów Czarka. Wpis się pojawił ale wyłącznie z terminem. Nie dostałem żadnej wiadomosci ani telefonu. Więc po prostu jestem podobnie jak koledzy zaskoczony tym co się dzieje. Właściwie nawet bardziej niż zaskoczony.

A to chyba logiczne że nie chcę by inny klub nosił nazwę ktorą przyjeliśmy.

Jeśli zaś chodzi o wolny czas to o moich kłopotach z nim wspominałem już Wam pewnie z kilka razy.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #17 dnia: 28.01.2016, 19:26 »
Czasem łapię się na tym,
że nie mówię, tylko wygłaszam komunikaty. Pracuję nad zmianą. ;-)
Nie lubię pisać elaboratów, ale nie chcę też nikogo z Was urazić w żaden sposób, więc popłynę z nurtem literek i postaram się opisać moje zamiary.

Tak jak zauważył Ostap - czas i możliwości. Ot co. W delegacji nie zawsze mam dostęp do kompa.
Nie jest moim zamiarem obrażanie nikogo, wchodzenie w czyjeś kompetencje, burzenie lub niszczenie czegokolwiek. Wręcz przeciwnie.
Chciałem także podziękować za żywe zainteresowanie Kolegów, zrozumienie niektórych i niezrozumienie pozostałych. Może rzeczywiście w moich wypowiedziach było mało systematyki.


Masovia Feeder Klub (MFK) ma służyć wymianie wspólnych doświadczeń praktycznych i jego działalność jest dedykowana feederowi klasycznemu i "method feeder". Te sposoby wędkowania chcemy doskonalić nie tylko na forum.
Tutaj oczywiście następuje mój głęboki ukłon i podziękowanie dla WSZYSTKICH opisujących swe spostrzeżenia, bo to sól wiedzy. Druga sól występuje nad wodą podczas działań z wędkami. (powstrzymajcie się od dowcipów o Wieliczce).

Klub ma formę otwartą. Skupia wędkarzy (z forum SiG i spoza niego) z województw centralnej Polski.To oznacza, że oprócz zadeklarowanych członków na jego spotkania zapraszamy chętne osoby związane z wędkarstwem gruntowym.
Moim celem na najbliższy czas jest nauka i jak najlepsze przygotowanie się do zawodów towarzyskich PZW i komercyjnych. W moim przypadku plan zawiera 4 etapy towarzyskich zawodów międzykołowych i Milo. (Oczywiście zdaję sobie sprawę, że poziom Milo jest bardzo wysoki, a ja dopiero raczkuję. Jednak kto wysoko nie mierzy, ten strzela nisko - czy jakoś tak).

Będziemy wędkować w weekendy, czasem też w ciągu tygodnia.
Mamy w planach trudne wody Warszawy i bliskich okolic. Wody PZW i komercje.
I oczywiście:
Proszę Administratorów SiG o umożliwienie komunikowania się i ogłaszania na tym forum w ramach MFK.

Zabrzmi teraz jak z ustawy, ale może tak trzeba. Masovia Feeder Klub (MFK) nie ma związku formalnego z Mazovia Fishing Team, ani nie jest jego częścią, nie używa jego logo, nazwy, skrótu, adresu, konta, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Tyle Klub.

Co do mojego uczestnictwa w Mazovia Fishing Team - nadal bardzo chcę wspólnie działać, chyba, że zarząd zadecyduje inaczej. Proszę nie skreślać mnie z listy, choć białego polo nie będę nosił.

 
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #18 dnia: 28.01.2016, 21:22 »
Jeśli uważasz, że pod szyldem MFT nie można się spotykać i trenować do zawodów z członkami lub znajomymi to pozostaje mi tylko uszanować to.

Jednak mocno zaznaczam, że nazwa "Mazovia" zarezerwowana została dla Mazovia Fishing Team i ponownie gorąco proszę byś nie posługiwał się tą nazwą.

To tak jak założyłbym forum i nazwał je Spławik i Grunt Forum. Niby inaczej a jednak tak samo.

Z góry dziękuję.


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #19 dnia: 28.01.2016, 22:40 »
Nie chcę wam chłopaki wchodzić w rozmowę, ale rzeczywiście, może lepiej byłoby wymyślić jakąś inną nazwę, bo MFT i MFK są na tyle podobne, że mogą się mylić. Kto wie, może oba kluby kiedyś staną się sławne, będą miały swoje strony na Facebooku itp. Tak mocne podobieństwo nazw może być niekorzystne dla obu klubów.
Taka moja tylko propozycja.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #20 dnia: 28.01.2016, 22:46 »
Nie będę ukrywał strzał w 10 Mateo o to nam chodzi. Dobrze że się wypowiedziałeś. Głos z zewnatrz.
Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #21 dnia: 28.01.2016, 23:06 »
Dziękuję Mateo za głos rozsadku.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #22 dnia: 28.01.2016, 23:08 »
Po polsku by to brzmiało Mazowiecki Klub Feederowy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #23 dnia: 29.01.2016, 00:26 »
Po polsku by to brzmiało Mazowiecki Klub Feederowy.

Całkiem nieżle :)
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #24 dnia: 29.01.2016, 00:32 »
Moim zdaniem Czarek nic nie powinien zmieniać. Nazwy nie są bardzo podobne. Gdyby chciał zrobić mazovia feeder team to wtedy tak faktycznie byłoby mylące.

Mazovia feeder klub
Mazovia fishing team

Jedno słowo identyczne nic więcej.

Róbcie jak chcecie a to i tak Czarek ma ostatnie słowo





Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #25 dnia: 29.01.2016, 03:41 »
Mazovia jest nazwą główną i jest to słowo klucz. Nawet w logotypie MFT jest powiększone.
Na koszulkach to właśnie słowo "Mazovia" będzie widoczne.

Fakt, że zrobi co zechce ale wykorzystywanie nazwy istniejącego klubu i korzystanie z pomysłów innych przy tworzeniu drugiego klubu to z pewnością nie jest fajne.

Zresztą dyskusja na ten temat jest bez sensu w zasadzie bo na ile zdążyłem poznać Czarka to pewien jestem, że to tylko tak z rozpędu poleciał i nie chce rozpoczynać od "podróbki" ;-)



Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #26 dnia: 29.01.2016, 07:52 »
Cześć
Wczoraj nie pisałem więcej, bo poszedłem spać wcześniej. Jednak podróże męczą.
Czyli załóżmy, że jednak nie jestem wielbłądem. Przecież zmieniłem słówko. Użyłem nazwy regionu zaczerpniętej z googli - po angielsku.

Drogi Logarytmie -  po polsku jest najładniej :-) , ale też może kojarzyć się z Urzędem Mazowieckim :-) a tego nie chcemy..

BTW. Oczywiście jako "zwykły wujek" przedyskutuję sprawę z kolegami z klubu. Będą chcieli - zmienimy.
Na dzień dzisiejszy jest Masovia.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #27 dnia: 29.01.2016, 08:47 »
Nie chcę wam chłopaki wchodzić w rozmowę, ale rzeczywiście, może lepiej byłoby wymyślić jakąś inną nazwę,

Chociaz nie jestem członkiem MFT co z ciekawościa sledzę wpisy kolegów na forum więc z małą dozą niesmiałośći postanowiłem i ja coś napisać.W pierwszych słowach Czarek ten watek dedykuje wedkowaniu klasycznym federem moze nazwa Feeder Clasic Club była by dobra. W niczym to nie nawiązuje do Mazovia Fishing Team. Co koledzy na to ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #28 dnia: 29.01.2016, 09:01 »
Cześć
Wczoraj nie pisałem więcej, bo poszedłem spać wcześniej. Jednak podróże męczą.
Czyli załóżmy, że jednak nie jestem wielbłądem. Przecież zmieniłem słówko. Użyłem nazwy regionu zaczerpniętej z googli - po angielsku.

Drogi Logarytmie -  po polsku jest najładniej :-) , ale też może kojarzyć się z Urzędem Mazowieckim :-) a tego nie chcemy..

BTW. Oczywiście jako "zwykły wujek" przedyskutuję sprawę z kolegami z klubu. Będą chcieli - zmienimy.
Na dzień dzisiejszy jest Masovia.
Nie chcesz kojarzyć sie z urzędem? Ale skojarzenia z istniejacą już na tym samym forum grupą nie przeszkadza ;-)

Podkreślę bo może to gdzieś umkneło.
Grupa ktora już istnieje na forum nazywa się MAZOVIA. Jesli zmieniasz jedną literę i uważasz że to już jest całkiem coś innego to chyba się nie dogadamy.




Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Klub Mazowsze
« Odpowiedź #29 dnia: 29.01.2016, 11:57 »
Nie chcę wam chłopaki wchodzić w rozmowę, ale rzeczywiście, może lepiej byłoby wymyślić jakąś inną nazwę,

Chociaz nie jestem członkiem MFT co z ciekawościa sledzę wpisy kolegów na forum więc z małą dozą niesmiałośći postanowiłem i ja coś napisać.

Ja mam podobnie jak koledzy. Nie należę ani do MFT, ani do MFC. Chciałbym zabrać głos i napisać coś z językowego punktu widzenia, co być może byłoby pomocne w rozstrzygnięciu poruszanej tu kwestii.
 
1. Nazwa "Masovia" jest nazwą łacińską regionu Polski. Nazwa "Mazovia" nazwą angielską tego samego regionu. Obie więc oznaczają to samo. Nazwa łacińska funkcjonuje również w języku angielskim (choć wydaje mi się, że rzadziej, ale mogę się mylić - w każdym bądź razie, użycie łacińskiej nazwy "Masovia" w języku angielskim jest poprawne).
2. Nazwa "Masovia Feeder Klub" składa się z trzech wyrażeń. "Masovia" jest wyrażeniem łacińskim, "Feeder" angielskim, "Klub" wyrażeniem polskim, bo pisanym przez "K". Mamy więc w nazwie klubu trzy nazwy i każda należy do innego języka. Ta złożona nazwa jest niejednorodna językowo. Taki misz masz. Z tego powodu warto się zastanowić, czy jej nie zmienić, zmodyfikować. Tej wady nie posiada jednak "Mazovia Fishing Team", bo w całości jest nazwą angielską.
3. Termin "Mazovia", (czy też Masovia) jest nazwą własną regionu geograficznego i do nikogo nie należy. Nikt nie może sobie rościć praw do jej wyłącznego używania. Można rościć sobie prawo do wyłączności wymyślonej przez siebie nazwy złożonej, w skład której wchodzi nazwa własna regionu, czyli do nazwy "Mazovia Fishing Team" jako całości. To, że jest spółka "Koleje Mazowieckie" nie znaczy, że bezprawnie ktoś użyje terminu  "mazowieckie" w nazwie "Porty Mazowieckie" czy "Mazowieckie Centrum Stomatologiczne". Fakt, że nazwa regionu geograficznego należy do innego języka nie ma tu żadnego znaczenia.
4. Oczywiście, pewnym problemem jest podobieństwo nazw "Mazovia Fishing Team" i "Masovia Feeder Klub", ale z drugiej strony w analogiczny sposób podobne są nazwy "Pepsi-Cola" i "Coca-Cola".
5. Ponieważ klub Czarka ma działać na terenie Polski i skierowany jest do osób mieszkających w Polsce, sugerowałbym jednak nazwę polską. Z punktu widzenia pragmatycznego jest to lepsze rozwiązanie.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.