Autor Wątek: Pellet Expander  (Przeczytany 26567 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #60 dnia: 31.08.2015, 07:55 »
Expandery najlepiej dipować, barwić itd po odlaniu wody. To co zostaje w pojemniczku po prostu zalewa się lub zasypuje barwnikiem, miesza palcem i gotowe. Zdarzało mi się używać galaretki, wtedy odrobinę wlewa się do pojemniczka, znów miesza palcem. Później na kilka godzin lub na noc, w woreczku pellet wędruje do lodówki (oczywiście sam pellet, galaretka jest wsiąknięta). Wtedy galaretka ładnie stwardnieje a pellet robi się gumowy. Najlepiej przygotować to dzień przed łowieniem.

Jeśli po odlaniu wody pellet się rozpada to najprawdopodobniej za długo był w wodzie. On sam w sobie, dochodzi jeszcze po odlaniu wody, więc nie musi być "idealny" zaraz po wyciągnięciu z pudełka. Pomijając wszystko, jest to przynęta dosyć delikatna - jakkolwiek ją przygotujemy.
Grzegorz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #61 dnia: 31.08.2015, 08:11 »
Wszelkie rady w tym temacie mile widziane :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #62 dnia: 31.08.2015, 08:22 »
Dziś zrobiłem test z polecana przez kogoś z forum strzykawką rewelka,efekt po jednym zaciągnięciu,ale do gruntu odpuszczam temat,na wiosenne płocie i bacika może się nada
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #63 dnia: 17.02.2016, 23:23 »
Mam pytanie. Strasznie podoba mi sie ten pellet expnder. I mam watpliwości
Czy moge łowiąc na niego na metodę? Nie Łowie kompletnie na spławik, lecz tylko feeder i spin, i chciałbym go zakładać np na pushstopa czy gumkę. Nada sie on do tego? Jaka pompka bedzie dobra? Czy ta z sonubaits jest porządna? Bardzo podoba mi sie to ringersa, ale Sonu to cena przez pol...  Chyba ze jest jakaś inne, o podobnej cenie do Sonu lub mniejszej, z dobra jakością? Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #64 dnia: 18.02.2016, 09:10 »
Expander nie nadaje się na gumkę, ona po prostu go zgniecie. Chyba, że chcesz go stosować w suchej, pierwotnej formie - wtedy jednak będzie pływał. Po namoczeniu expandery są bardzo miękkie i nawet łowiąc tyczką wielokrotnie zdarzało mi się, że spadały podczas delikatnego wyjeżdżania zestawem. Nawet, jak potraktujesz je żelatyną czy galaretką, to ich konsystencja jest i tak mocno "ciapowata". Ja uważam, że ta przynęta nie nadaje się do feedera czy wagglera. Każdy Twój rzut będzie w zasadzie loterią, bo nigdy nie będziesz miał pewności, że pellet nie spadł w czasie lotu czy kiedy zestaw uderzył o wodę. Jest to bardzo dobra przynęta, ale niestety mało wygodna dla wędkarza.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #65 dnia: 18.02.2016, 09:21 »
Dopowiem tylko, że możesz użyć pelletów 6 lub 8 mm typu karp (np. z Dynamite Baits - Sinking Pellets), które zamoczysz w jakimś roztworze i pozostawisz na powiedzmy 5-10 minut. Pellety lekko napuchną, zaabsorbują część 'atrakcji' i staną się półmiękkie. Takie wtedy założysz na gumkę. Podczas łowinie można je potraktować Goo i lekko podsuszyć. Wtedy Goo zaczyna smużyć jak już pellet jest na dnie.

Ogólnie jednak ryby są chytre i kojarzą, że pellet twardy oznacza wędkarza w pobliżu, i rzadziej pobierają taką przynętę, dlatego expander, który jest jak taki pellet po kilkudziesięciu minutach przebywania w wodzie, oszukuje ryby o wiele bardziej.

Wszelkie próby użycia expanderów do gruntu odradzam, chyba, że samemu będziesz je utwardzał, np, poprzez podsuszanie.
Lucjan

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #66 dnia: 18.02.2016, 09:26 »

Dopowiem tylko, że możesz użyć pelletów 6 lub 8 mm typu karp (np. z Dynamite Baits - Sinking Pellets), które zamoczysz w jakimś roztworze i pozostawisz na powiedzmy 5-10 minut. Pellety lekko napuchną, zaabsorbują część 'atrakcji' i staną się półmiękkie. Takie wtedy założysz na gumkę. Podczas łowinie można je potraktować Goo i lekko podsuszyć. Wtedy Goo zaczyna smużyć jak już pellet jest na dnie.

Ogólnie jednak ryby są chytre i kojarzą, że pellet twardy oznacza wędkarza w pobliżu, i rzadziej pobierają taką przynętę, dlatego expander, który jest jak taki pellet po kilkudziesięciu minutach przebywania w wodzie, oszukuje ryby o wiele bardziej.

Wszelkie próby użycia expanderów do gruntu odradzam, chyba, że samemu będziesz je utwardzał, np, poprzez podsuszanie.
Używałbym je na pushstopa. Wtedy po namoczeniu, musiałbym je poddać działaniu słońcu? Chce kupic ten exoander z Sonu, super exoander 6mm, bo 8 mm nie znalazłem. Do tego ta pompkę Sonu
Wlasnie nie wiem czy nie zainwestować. Bardzo mnie to kreci, te rożne smaki za pomocą dipów itp. Tylko, ze na spławik nie Łowie, ani na zestawy bez włosa. Metoda, pellet feeder, zestaw helikoptery. Do tego chciałbym go uzywac, głownie do metody a czasem pellet feeder


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #67 dnia: 18.02.2016, 10:16 »
Pushstop je rozwali niestety. Jak pisał matchless - łowisz wtedy w niepewności, bo nie wiesz czy masz przynętę na haku czy też nie. Łowiąc tyczką podnosisz zestaw do góry (sekunda, dwie) i widzisz czy masz przynętę na haku czy też nie, łowiąc z gruntu nie ma jak tego sprawdzić.

Na pewno da się przygotować duże ekspandery pod pushstopa, kilka firm sprzedaje takie pellety haczykowe i daje informacje, że można je używać tez do gruntu. Jeżeli umieścisz takiego zrobionego w galaretce ekspandera pod żarówką, to powinien on stwardnieć, robi się skórka. Ważne aby nie przegrzać, aby nie przykleił się on od sposu do talerzyka czy podstawki. Podsuszone pellety w ten sposób daja się nabijać - jednak jest to żmudna droga - piekarnik odpada, musi być jakieś źródło światła, teraz znowu żarówki są eko i czasami nie mają tej mocy. Musiałbyś sam pokombinować. Tutaj jeszcze jedna uwaga - zamrażanie powoduje, że wilgoć wychodzi na zewnątrz przynęty - więc raczej musiałbyś nasączać ekspandery czymś co je zakonserwuje, nie mogą pleśnieć. Dlatego jest to takie kłopotliwe...
Na pewno nie zadziała ekspander prosto z pompki zakładany na włos...
Lucjan

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #68 dnia: 18.02.2016, 10:43 »

Pushstop je rozwali niestety. Jak pisał matchless - łowisz wtedy w niepewności, bo nie wiesz czy masz przynętę na haku czy też nie. Łowiąc tyczką podnosisz zestaw do góry (sekunda, dwie) i widzisz czy masz przynętę na haku czy też nie, łowiąc z gruntu nie ma jak tego sprawdzić.

Na pewno da się przygotować duże ekspandery pod pushstopa, kilka firm sprzedaje takie pellety haczykowe i daje informacje, że można je używać tez do gruntu. Jeżeli umieścisz takiego zrobionego w galaretce ekspandera pod żarówką, to powinien on stwardnieć, robi się skórka. Ważne aby nie przegrzać, aby nie przykleił się on od sposu do talerzyka czy podstawki. Podsuszone pellety w ten sposób daja się nabijać - jednak jest to żmudna droga - piekarnik odpada, musi być jakieś źródło światła, teraz znowu żarówki są eko i czasami nie mają tej mocy. Musiałbyś sam pokombinować. Tutaj jeszcze jedna uwaga - zamrażanie powoduje, że wilgoć wychodzi na zewnątrz przynęty - więc raczej musiałbyś nasączać ekspandery czymś co je zakonserwuje, nie mogą pleśnieć. Dlatego jest to takie kłopotliwe...
Na pewno nie zadziała ekspander prosto z pompki zakładany na włos...
Chciałem brać do pompki, potem do siatki na 15 minut, a potem na działanie słońca. Widziałem, ze feeder Team Rzeszów, a dokładnie Bartwk na filmie przebijał go przez pushstop. Nie wiem czy zaryzykować :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #69 dnia: 18.02.2016, 12:33 »
Możesz próbować, słońce wysusza najlepiej. Najgorsza jednak jest ta niepewność...
Lucjan

Offline zajcu

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 44-190
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #70 dnia: 18.02.2016, 21:12 »
Czytam i do końca nie jestem pewien czy dobrze rozumiem . Czyli na Pelety Expander łowimy tylko na bata lub tyczkę do innych metod połowu się on nie nadaje ??
Pozdrawiam Paweł.
„Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo”
Albert Einstein

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #71 dnia: 18.02.2016, 21:38 »
Czytam i do końca nie jestem pewien czy dobrze rozumiem . Czyli na Pelety Expander łowimy tylko na bata lub tyczkę do innych metod połowu się on nie nadaje ??
Dzisiaj dzwoniłem do Raju Wędkarskiego i mówili, ze się nadaje na metodę na pushstopa. Pan był niesamowicie miły, mówił, żebym podjechał to podrzuciłby mi go za darmo, od siebie. To sie nazywa obsługa!chyba jednak zaryzykuje i kupie paczkę Sonu 6 mm, pompkę z Sonu i jakiś atraktor


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #72 dnia: 24.10.2020, 20:29 »
Cześć,
odświeżam kotleta..
Ostatnio miękki pellet Daiwy - Advatage Baits ..6 mm  o konsystencji  plasteliny otworzył mi wodę PZW .

Super trzymał się na bagnecie i push stopie.
Brały na to  płocie , leszcze i karpie .. pewnie brały na to  i miałem  zero spinek.
Co dziwniejsze  ryba dzień wcześniej  dobrze reagowała na  "wymoczony" miekkawy już pelet.
To mnie skierowało na ten wynalazek Daiwy.

Czy pojawił się już expander ( po kilku latach odkąd istniej ten wątek  ) lub jakaś mikstura aby zrobić sobie z tego miekkawe  przynęty aby utrzymały się one bagnecie  lub push stopie?

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #74 dnia: 25.10.2020, 21:57 »
Dzięki.
Ciekawe czy utrzyma się na bagnecie lub push stopie.