Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3893346 razy)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 353
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18630 dnia: 23.12.2020, 18:02 »
Kamil ile poszło "k" na ten zakup?😜
Sławek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18631 dnia: 23.12.2020, 18:21 »
Młynek jest jeszcze dziewiczy, nie tknięty przez plecionkę, czeka na wiosnę na pierwsze próby.
Mam jednak dwa inne kołowrotki By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 5000 i 6000 i jestem z nich bardzo zadowolony. Tym mniejszym z plecionką 0,08 mm i strzałówką z żyłki osiągam na kiju By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 360H bez problemów powtarzalne rzuty na 80 m.

Trochę jednak żałuję do Master Carp Pro 420LC nie wziąłem TEAM FEEDER Long Cast 5500. Szersza i wyższa szpula a niewiele cięższy. 6500 to typowo do żyłki, różni się od 5500 tylko głębokością szpuli.

Cześć . Mam pytanie odnośnie wędek byDome. Czy wiesz może jaka różnica jest w możliwościach rzutowych pomiędzy Master Carp 420Lc  a Power Fighter 420?
Wolę wędki z rękojeścią z korka i wolałbym tą drugą ale czy nie będzie to kosztem zasięgu?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18632 dnia: 23.12.2020, 19:25 »
Żeby jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, trzeba by przetestować obie wędki w identycznych warunkach i tak ustalić różnicę w możliwościach rzutowych. Jednak na podstawie budowy obu wędek można wnioskować, że lepiej będzie rzucał Master Carp.
Jest zbudowany z lepszego węgla IMT-10, podczas kiedy Power Fighter ze starszego IMT-8.
Przelotki w Master Carp są lepsze z tym pochyleniem, które mniej hamuje linkę i zapobiega jej zaplątaniu o przelotkę. Power Fighter ma zwykłe, ustawione pod kątem 90o do blanku i ma ich tylko 14, Master Carp ma 16.
Rękojeść w  Master Carp ma 60 cm, w Power Fighter jest krótsza 57 cm.
I wreszcie rekomendowana przez Halldorado odległość rzutu:  Power Fighter 420 - 100 m+,  Master Carp 420Lc - 130 m.

Polecam dorzucenie tych 50 zł i kupno Master Carp 420Lc.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18633 dnia: 23.12.2020, 19:29 »
Tylko ten dolnik jest dla mnie nie do przyjęcia. Mam poprzednią wersję tego Power Fightera i chciałbym kupić drugą i gdyby Master Carp miał dolnik z korka to sprawa prosta :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18634 dnia: 23.12.2020, 21:17 »
Jeśli te pianki i goła rura Cię wkurzają to bierz Power Fightera z rękojeścią z korka. W końcu łowienie ma być przyjemnością a nie frustracją. 100 m to i tak nieźle. Mi te pianki nie przeszkadzają, mam 3 takie wędki z Haldorado. Nawet do Opiuma się przyzwyczaiłem, a tam to już w ogóle, cienki blank do końca.
A jak masz kasę i lubisz korek to najnowsza seria Döme TEAM FEEDER Gold Serie 420H https://angryfish.pl/pl/p/Wedka-Dome-TEAM-FEEDER-Gold-Serie-420H/7374
 :P
Pozdrawiam,
Tomek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18635 dnia: 23.12.2020, 21:21 »
Przygotowania do przyszłego sezonu trwają :D :D

Kamil, musiałeś być bardzo grzeczny w tym roku :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline rybarobert

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 1
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18636 dnia: 23.12.2020, 22:59 »
Z problemami ale udało się założyć krzesło obrotowe do mojego winboxa. Mam zrobione kilka fotek to może pokażę moje wykonanie, chciałem zrobić na pokrywie do kasety którą kupiłem ale okazało się że zawiasy są zupełnie inne i zaczęło się poszukiwanie takich zawiasów co zakończyło się porażką. Oddałem jeden na wzór koledze z pracy który ma spróbować mi to wydrukować. Ogólnie wspomnę też że do winnera pisałem kilka razy ale moje zapytania mają w (_|_), z panem Robertem Rybczyńskim troszkę pogadałem na msg to również nie był zbyt skory do pomocy wręcz przeciwnie chciał mnie przekonać że dzisiaj każdy z tych krzeseł obrotowych rezygnuje ponieważ są nie wygodne i ciągle się obracają... także porażka jeżeli chodzi o wsparcie klienta ze strony winnera. Udało się zatem zrobić to domowym i tanim sposobem a jak to się mówi nikt z tego strzelał nie będzie co najwyżej rzucał :) a funkcje swoją spełnia doskonale :D
Trochę kolego napisałeś nieprawdę :)  Po twoim zapytaniu w firmie Winner sam do Ciebie napisałem i poinformowałem że na razie nie mamy części z powodu problemów Covidowych :) Nie chciałem Cię do niczego przekonywać tylko napisałem jakie są obecne  trendy . Pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam do kontaktu Winner

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18637 dnia: 23.12.2020, 23:21 »
O, czyżby konto firmowe? Dzień dobrywieczór.

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 843
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18638 dnia: 24.12.2020, 00:02 »
Taka mała niespodziewajka...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18639 dnia: 24.12.2020, 01:00 »
Z problemami ale udało się założyć krzesło obrotowe do mojego winboxa. Mam zrobione kilka fotek to może pokażę moje wykonanie, chciałem zrobić na pokrywie do kasety którą kupiłem ale okazało się że zawiasy są zupełnie inne i zaczęło się poszukiwanie takich zawiasów co zakończyło się porażką. Oddałem jeden na wzór koledze z pracy który ma spróbować mi to wydrukować. Ogólnie wspomnę też że do winnera pisałem kilka razy ale moje zapytania mają w (_|_), z panem Robertem Rybczyńskim troszkę pogadałem na msg to również nie był zbyt skory do pomocy wręcz przeciwnie chciał mnie przekonać że dzisiaj każdy z tych krzeseł obrotowych rezygnuje ponieważ są nie wygodne i ciągle się obracają... także porażka jeżeli chodzi o wsparcie klienta ze strony winnera. Udało się zatem zrobić to domowym i tanim sposobem a jak to się mówi nikt z tego strzelał nie będzie co najwyżej rzucał :) a funkcje swoją spełnia doskonale :D
Trochę kolego napisałeś nieprawdę :)  Po twoim zapytaniu w firmie Winner sam do Ciebie napisałem i poinformowałem że na razie nie mamy części z powodu problemów Covidowych :) Nie chciałem Cię do niczego przekonywać tylko napisałem jakie są obecne  trendy . Pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam do kontaktu Winner

Zawsze mogę wrzucić screeny z rozmowy i się przekonamy kto do kogo napisał więc bardzo proszę ani mnie ani innych użytkowników forum nie wprowadzać w błąd. Pisałem zapytanie dwa razy przez kontakt który macie podany na stronie winnera i do dzisiaj nie otrzymałem żadnej odpowiedzi... a co do trendów to widzę że raczej ludzie sobie takie krzesła montują niż z nich rezygnują, na szczęście cena za którą kupiłem ten kosz była na tyle atrakcyjna że mimo braku wsparcia nie żałuję tego zakupu jednak innym bym odradzał i polecił albo trapera albo robinsona które oferują zarówno dużo większą liczbę akcesoriów jak i odpowiadają na zapytania mailowe. Pozdrawiam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18640 dnia: 24.12.2020, 08:25 »
Maras, sprawdź spam. Może Kolega rzeczywiście pisał. Trochę dziwne by było, żeby tak po prostu bezczelnie skłamać o rzeczy, którą łatwo zweryfikować screenem.
Po czymś takim wizerunek firmy ucierpiałby do kwadratu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 843
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18641 dnia: 24.12.2020, 09:03 »
Tu się zgodzę z Michałem - nierzadko muszę dzwonić do różnych osób, by sprawdziły czy nie ma wiadomości w spamie. Bo mój serwer jest na czarnej liście.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18642 dnia: 24.12.2020, 10:45 »
Jestem wyczulony na coś takiego i zawsze nawet jak czyszczę spam to przed sprawdzam co usuwam a nie robię tego na zasadzie "delete all". Do Pana Roberta napisałem po kontakcie z jednym z testerów winnera i było to tylko za pośrednictwem facebooka natomiast reszta już jak wspomniałem wyżej.

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 843
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18643 dnia: 24.12.2020, 13:23 »
Alek - Twoje życzenia już działają :D
Była u mnie Mikołajko-Gwiazdeczka i zostawiła mi pod choinką małe co-nieco ;)
No i też taki miły dodatek sobie zafundowałem na święta ;)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18644 dnia: 24.12.2020, 13:39 »
Alek - Twoje życzenia już działają :D
Szczerze składane  to działają ;)
Rozumiem, że podpórka to dodatek? ;D
Adam