Autor Wątek: Targi wędkarskie 2024  (Przeczytany 1236 razy)

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Targi wędkarskie 2024
« dnia: 04.03.2024, 06:36 »
Witam, jest 4 marca już po targach.
Pytanie do tych którzy byli w Poznaniu lub Gliwicach? Jak Wam się podobało ?
Ja z racji tego że nagrywaliśmy relacje i tu i tu byłem w Poznaniu i Gliwicach.
W sumie w Poznaniu no to był rozmach  bardzo dużo stanowisk poznałem fajnych ludzi obejrzałem nowosci byłem w piatek to jeszcze nie było tak dużo ludzi.
Chociaż tak szczerze dziwie się że ludzie jeżdzą na targi na zakupy potem to wszystko noszą. No ale co ja tam moge ha
W Gliwicach za to bardziej mi się podobało bo było tak "Kameralnie" Mała hala wypełniona ciekawymi stanowiskami, fajne stanowisko firmy STS fajne produkty do łódek zanetowych.
A Wam co utkwiło w pamięci ?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #1 dnia: 04.03.2024, 07:16 »
Byłem w Gliwicach, zapamiętam szatnie za 5zł od kurtki. Chyba dla tego świeciła pustkami. ;D
Dzierżno uzależnia

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #2 dnia: 04.03.2024, 07:44 »
Byłem w sobotę 3 godziny na Rybomanii. Tłok niesamowity, myśli nie szło zebrać. Obijanie i przeciskanie się o ludzi, chyba jeszcze tak tłoczno nie było. Co chciałem to zobaczyłem i wiem co kupię, a czego unikać. Dodatkowo nabyłem fajne hangery i zestaw kulek, wszystko w okazyjnych cenach, a nie przez sztuczne obniżki z okazji targowej okazji. Jeśli jeszcze kiedyś pojadę to na bank w piątek, choć sądząc po filmach na YT to nawet w tym dniu było sporo osób, w porównaniu do lat poprzednich.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #3 dnia: 04.03.2024, 08:05 »
Byłem w sobotę 3 godziny na Rybomanii. Tłok niesamowity, myśli nie szło zebrać. Obijanie i przeciskanie się o ludzi, chyba jeszcze tak tłoczno nie było. Co chciałem to zobaczyłem i wiem co kupię, a czego unikać. Dodatkowo nabyłem fajne hangery i zestaw kulek, wszystko w okazyjnych cenach, a nie przez sztuczne obniżki z okazji targowej okazji. Jeśli jeszcze kiedyś pojadę to na bank w piątek, choć sądząc po filmach na YT to nawet w tym dniu było sporo osób, w porównaniu do lat poprzednich.

Oj tak gadaliśmy z karpiologiem to miał jakies Inside'owe informacje że bodajże 17tys biletów sprzedali. No My w zeszłym roku byliśmy w sobote i pierwsze parę godzin było bardzo ciężkie ale potem trochę lepiej no ale w tym roku sobie tego nie wyobrażałem.  No w piątek było trochę ludzi ale dało się że tak powiem coś pooglądać i pogadać :)  Gratuluje zakupu a co to za kuleczki kupiłeś?

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #4 dnia: 04.03.2024, 08:05 »
Byłem w Gliwicach, zapamiętam szatnie za 5zł od kurtki. Chyba dla tego świeciła pustkami. ;D
Ale za to piwko było dobre za 8 zł hah

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #5 dnia: 04.03.2024, 09:40 »
Byłem w niedzielę w Poznaniu i w sumie mega zaskoczony na plus.
W porównaniu z innymi latami ewidentnie mniej ludzi. Wydaje mi się, że zrobiono szersze alejki.
Dostęp do punktów gastronomicznych praktycznie bez kolejek. Podchodziło się i kupowało.
Mniej było też chyba sklepików sprzedającyh towar.
A z produktów:
- nowe krzesło Prestona Iginton Feeder Chair. Waga tylko 4,5kg.
- namioty/brolly Trakkera serii tempest RS. Rozkładanie dosłownie w 30 sekund.
- firma Brain, w sumie mało znana, ale produkty po macaniu wydawąły się ok. Ktoś ma coś z tej firmy?
- Korum Any Chair XS Two Rod Arm & Rests - może nie nowość, ale widziałem pierwszy raz. Ktoś używa tego?

Firma Moonfin miała mocno zainwestowała w te targii.

Ceny ... hmm, moim zdaniem w necie byłoby taniej.

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #6 dnia: 04.03.2024, 09:56 »
Oj tak moonfin dał popis hah Na grubo chłopaki się bawili.

Ja tak samo targi traktowałem żeby sprawdzić nowości, u mnie w mieście nie ma sklepu wędkarskiego a też żeby zobaczyć wszystko musiałbym po całym sląsku jezdzić a tak to wszystko za jednym zamachem można było dotknać zobaczyć

Offline Dawid Fishoholics

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 5
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #7 dnia: 04.03.2024, 10:33 »
W gliwicach było fajnie. Na pewno mniejszy tłok niż rok temu na małej hali🙂 jeśli chodzi o spożywkę towaru masa, jeśli chodzi o sprzęt- ciut słabiej, ale parę ciekawostek się znalazło 🙂 Oczywiście patrzę głównie pod względem feedera😉

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #8 dnia: 04.03.2024, 11:06 »
W gliwicach było fajnie. Na pewno mniejszy tłok niż rok temu na małej hali🙂 jeśli chodzi o spożywkę towaru masa, jeśli chodzi o sprzęt- ciut słabiej, ale parę ciekawostek się znalazło 🙂 Oczywiście patrzę głównie pod względem feedera😉


W Gliwicach w zeszłym roku była lipa to w tym ludzi mniej.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #9 dnia: 04.03.2024, 12:48 »
Poznań: na pewno mniej ludzi , mniej wystawców, 1 producent z tych większych, firma Match Pro, która nie sprzedawała towaru :thumbup: jak napisał Mrucin większe alejki ( ale to raczej efekt mniejszeli ilości wystawców )
Po raz kolejny zapytam gdzie : Daiwa, Shimano, Preston, Matrix ? Te kilka kołowrotków czy fotel lub siedziska wedkarskie miały Nas zadowolić ? ???
Niestety ale branża wędkarska powoli "umiera" w realu i przechodzi do świata internetowego w którym tak na prawde nie wiemy co kupujemy a na pewno bardzo dobrze wypromowane. Mysle że już niedługo zobacze jak znany aktor, celebryta nie związany z wędkarstwem będzie zachwalał, wedzisko kołowrotek, łódz lub wyjazd na ryby.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #10 dnia: 04.03.2024, 12:51 »
Cyt.Mleczny96
Gratuluje zakupu a co to za kuleczki kupiłeś?

Massive Baits Aller90 - Citrus/squid 5kg + liquid 0,5l + kulki hakowe za 200zł 8).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #11 dnia: 04.03.2024, 13:03 »
Cyt.Mleczny96
Gratuluje zakupu a co to za kuleczki kupiłeś?

Massive Baits Aller90 - Citrus/squid 5kg + liquid 0,5l + kulki hakowe za 200zł 8).
To jest dobry zestawik sam posiadam :)

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #12 dnia: 04.03.2024, 13:24 »
Widzę że konsumpcjonizm nawet i do wędkarstwa zawitał ma dobre i z roku na rok coraz bardziej się panoszy.. Według mnie wynika to z jakości naszych wód. Jeśli radości nie dają ryby bo ich jest tak mało, to trzeba szukać uciech w kupowaniu coraz to nowego sprzętu i pogonią za "nowościami".  Nidgy nie spinningowałem za dużo. Gdzie ja mam się teraz nauczyć łowienia sandaczy? Żeby wyciągnąć wnioski to potrzeba wiele przypadków, a nie jeden fartownie złowiony sandacz na sezon. Był wątek, że coraz mniej młodych łowi. Jakie wzorce im dajemy? Kupowanie nowych zabawek szybko się znudzi i nie starczy zapału na wiele. Promowanie takich targów jest według mnie szkodliwe, bo pokazujemy wędkarstwo od jakiejś dziwnej strony i wypaczamy jego ideę. A tymczasem relacja z targów prawie na każdym kanale i koniecznie musi paść słowo "nowości". Ja tam żadnych nowości nie widzę. Kulki, zanęty czy waftersy żadną nowoscią nie są a smaki to można sobie w nieskończoność wymyslać ale nic nowego to nie wnosi. Szanuję ludzi, którzy nie ulegli tej modzie i wypuścili w tym czasie filmiki z łowienia, a nie ktoryś z kolei taki sam nudny filmik z chodzenia po stoiskach i witania się ze znajomymi :)
Ktoś powie: nie pasuje to nie oglądaj... Obejrzałem kilka żeby wyrobić sobie zdanie o tym zjawisku i już więcej nie zamierzam :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #13 dnia: 04.03.2024, 14:05 »
Poznań: na pewno mniej ludzi , mniej wystawców, 1 producent z tych większych, firma Match Pro, która nie sprzedawała towaru :thumbup: jak napisał Mrucin większe alejki ( ale to raczej efekt mniejszeli ilości wystawców )
Po raz kolejny zapytam gdzie : Daiwa, Shimano, Preston, Matrix ? Te kilka kołowrotków czy fotel lub siedziska wedkarskie miały Nas zadowolić ? ???
Niestety ale branża wędkarska powoli "umiera" w realu i przechodzi do świata internetowego w którym tak na prawde nie wiemy co kupujemy a na pewno bardzo dobrze wypromowane. Mysle że już niedługo zobacze jak znany aktor, celebryta nie związany z wędkarstwem będzie zachwalał, wedzisko kołowrotek, łódz lub wyjazd na ryby.
Piszesz o targach w tym roku czy w zeszłym? Bo chyba byliśmy na dwóch różnych imprezach 🤔.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Targi wędkarskie 2024
« Odpowiedź #14 dnia: 04.03.2024, 14:11 »
koniecznie musi paść słowo "nowości". Ja tam żadnych nowości nie widzę. Kulki, zanęty czy waftersy żadną nowoscią nie są a smaki to można sobie w nieskończoność wymyslać ale nic nowego to nie wnosi.

 :thumbup: 

Zaszedłem w Gliwicach na stoisko Trotki/Moonfina z pytaniem o nowości z Solskiego. 3 pudełka waftersów, ananas/skisłe masło w których skisłego w ogóle nie czuć, małe słodkie Fruit - ten sam słodki zapach co w każdej innej marce, np S70 od MCKarpia, i trzecie pudełko waftersy slow sink, brązowe bez zapachu, że niby specjalnie zrobione pod pellet wagglera żeby wolno tonęły, tylko że ja już dawno temu łowiłem na waftersy z Dynamite'a brązowe i miałem świetne efekty, bardzo ładnie wolno tonęły ;D No ale cóż, na próbę wziąłem ten ananas i slow sink, pewnie skończą po sezonie w czeluściach piwnicy gdzieś obok match pro.
Dzierżno uzależnia