Autor Wątek: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii  (Przeczytany 55254 razy)

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #45 dnia: 27.08.2016, 14:40 »
W tilburgu nie ma szału ze sklepami , ale jest Raven. Dzisiaj jest przecena

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam. Łukasz

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #46 dnia: 27.08.2016, 14:44 »
W tilburgu nie ma szału ze sklepami , ale jest Raven. Dzisiaj jest przecena

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Acha reven.nl  a ja mam w mieście vismania.nl i prawie na co dzień - 15%
Polecam bo są szybcy, jak nie mają na magazynie to nie możesz kupić. Nie wszyscy tak mają i trzeba czekać i czekać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #47 dnia: 27.08.2016, 16:55 »
Witam. Obserwuję wątek i ciekaw jestem jego dalszego rozwinięcia. Parę lat temu wędkowałem w okolicach Mastrichtu - niestety brak czasu nie pozwolił na "głębsze"poznanie łowisk - temat tu założony pozwoli mi może na to chociaż online. 😀

Pozdrawiam

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #48 dnia: 27.08.2016, 18:12 »
Próbował ktoś wędkować na rzece Ijssel słynącej z wielkich brzan i asp?

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #49 dnia: 27.08.2016, 18:15 »
Próbował ktoś wędkować na rzece Ijssel słynącej z wielkich brzan i asp?

Ja osobiście nie miałem okazji ;)

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #50 dnia: 27.08.2016, 18:17 »
Witam. Obserwuję wątek i ciekaw jestem jego dalszego rozwinięcia. Parę lat temu wędkowałem w okolicach Mastrichtu - niestety brak czasu nie pozwolił na "głębsze"poznanie łowisk - temat tu założony pozwoli mi może na to chociaż online. 😀

Pozdrawiam

Ten czas pracy, mnie też roz......la człowiek nic nie może zaplanować >:O

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #51 dnia: 27.08.2016, 18:35 »
Próbował ktoś wędkować na rzece Ijssel słynącej z wielkich brzan i asp?

Ja osobiście nie miałem okazji ;)

Mi też sie nie udało tam dotrzeć, czego bardzo żałuję. Może jeszcze kiedyś się uda.
Parę lat temu mieszkałem w Holandii  i  łowiłem w kilkunastu miejscach. Na wyniki nigdy nie narzekałem. Powiem tak - cała Holandia to jedna "wielka komercja.'  Ryb macie aż za dużo :)

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #52 dnia: 27.08.2016, 18:46 »
Ja ci dam za dużo :P

To wody ogólnodostępne, żadna komercja. Są wyjątki rejonowe za które trzeba zapłacić extra, ale wtedy łowisz w całym regionie- na co przykładem jest Rijswij za dodatkową opłatą łowisz cały rok, nie jak na komercji za godziny ;)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #53 dnia: 27.08.2016, 18:52 »
Źle się wyraziłem.  Ryb macie dużo jak na dobrej komercji. Oczywiście nie narzekam z tego powodu :)

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #54 dnia: 27.08.2016, 19:06 »
Źle się wyraziłem.  Ryb macie dużo jak na dobrej komercji. Oczywiście nie narzekam z tego powodu :)

Spoko Ja nie negowałem twojej wypowiedzi- Tylko sprostowałem dla niewtajemniczonych, bo pomyślą ze się chwalimy rybami złowionymi w hodowlanym ;)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #55 dnia: 27.08.2016, 23:23 »
Oj tak - jak na komercji :)

Opiszę jutro ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #56 dnia: 28.08.2016, 10:01 »
Witajcie!

Przyjechałem do Holandii do pracy ponad tydzień temu. Sprzęt wędkarski niestety zostawiłem w domu myśląc, że na kilka miesięcy się bez niego obędę...niestety myliłem się- sąsiedztwo sporej wielkości kanału szybko zadziałało mi na wyobraźnię i nie oprę się już pokusie skorzystania z tutejszych kuszących wód. Mieszkam w Dongen- w bliskim sąsiedztwie Tillburga i Bredy. Potrzebuję teraz skompletować sprzęt, ale nie mogę się zdecydować jak to zrobić. Zastanawiam się nad zamówieniem ze sklepu internetowego w Polsce. Czy uważacie to tak jak ja za wariant korzystniejszy niż zakupy na miejscu?
Pozdrawiam!

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #57 dnia: 28.08.2016, 10:13 »
Cześć. Witam na forum i w naszym wątku. Ja mieszkam w Tilburgu także bliziutko. Co do zakupów, nie wiem czy jest sens zamawiać sprzęt z polski. Są sklepy wędkarskie na miejscu (internetowe rowniez) w których kupisz to czego potrzebujesz.  Jeżeli zostaniesz tylko kilka miesięcy to raczej nie będziesz kompletowal sprzętu-jeden kij , kolowrotek i osprzęt.  Ja bym kupował na miejscu.  W Tilburgu masz sklep Raven a np. W Ramsdonksweer jest Fauna Hengelsport.  Oba realizują zamówienia przez internet. Poszperaj w necie bo w NL sklepów internetowych jest naprawdę dużo. 
A gdzie pracujesz - jeśli można  zapytać??

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam. Łukasz

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #58 dnia: 28.08.2016, 10:21 »
Witajcie!

Przyjechałem do Holandii do pracy ponad tydzień temu. Sprzęt wędkarski niestety zostawiłem w domu myśląc, że na kilka miesięcy się bez niego obędę...niestety myliłem się- sąsiedztwo sporej wielkości kanału szybko zadziałało mi na wyobraźnię i nie oprę się już pokusie skorzystania z tutejszych kuszących wód. Mieszkam w Dongen- w bliskim sąsiedztwie Tillburga i Bredy. Potrzebuję teraz skompletować sprzęt, ale nie mogę się zdecydować jak to zrobić. Zastanawiam się nad zamówieniem ze sklepu internetowego w Polsce. Czy uważacie to tak jak ja za wariant korzystniejszy niż zakupy na miejscu?
Policz sobie wszystko oraz to czy dostaniesz cały sprzęt w jednym miejscu i masz odpowiedź. Ja mieszkam w Belgii i często robię zakupy na holenderskich stronach (np wyżej wspomniana vismania.nl) przesyłka powyżej jakiejś kwoty często na terenie Holandi i Belgi jest darmowa więc już masz na plus. Coś odesłać, zareklamować - koszta dużo mniejsze.  Jak masz kogoś kto np by Ci przywiózł sprzęt z Pl to również dobry pomysł. Dodam tylko , że sprzęt ten sam nie jest w cale dużo tańszy w naszym kraju.

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #59 dnia: 28.08.2016, 10:24 »
Pracuję w Dongen na szklarni z jeżyną- na razie pracę mamy od poniedziałku do soboty i po 8h, także czasu na zabawę z wędką jest dużo. Sprzęt który chcę kupić, to przynajmniej dwa zestawy wędek, bo spodziewam się że będę tutaj być może nawet do lutego, a później zapewne będę wracał po jakimś urlopie. Poza tym chcę się zaopatrzyć w miarę uniwersalnie - delikatniejszy blank pod finezyjną metodę i ciut mocniejszy być może pod jakieś uciągi na kanałach ( nie wiem czego się tutaj spodziewać). Do tego potrzebuję oczywiście masę akcesoriów- żyłkę na kołowrotek, przyponową, łączniki, koszyczki, jakieś dumbellsy, pellety, podbierak...wczoraj wstępnie zrobiłem sobie takie niezbędne minimum do "koszyka" w sklepie internetowym w Polsce i uzbierało się mi tego na prawie 1500zł- przy takim zamówieniu przesyłka do Holandii wychodzi gratis, a czas oczekiwania do 5dni roboczych.
Pozdrawiam!