Autor Wątek: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia  (Przeczytany 11273 razy)

Offline jacekgafa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #30 dnia: 29.01.2021, 09:00 »

:) jestem posiadaczem 2 sztuk x7 ,396 jeden do 120g drugi do 100 .Podoba mi się to że mają szczytówki jako element wędki , i tak 2,oz przy 100 gr to najczęściej używana szczytówka , która tak naprawdę odpowiada wędce do 100g pozostałe są zbyt twarde jak dla mnie .Niesamowicie czujne jednak praca dość twarda, na grubszą rybę, na leszcza wystarczy 2oz , jeśli ustawiacie się na  większą rybę to polecam 2,5 oraz 3 oz .Moim skromnym zdaniem 100g to odpowiednik 120g a 120 to raczej jakieś 150g w porównaniu z wędkami drennana czy prestona jakie posiadam więc mam jakieś odczucia  . Wykonanie na najwyższym poziomie , Dolnik z możliwością przedłużenia o jakieś 13cm na oko tak stwierdzam max 15 polecam serdecznie dedykowane mam do nich kołowrotki shimano ci4 5500 ultegra , Jednak gdy czaję się na drobniejszą rybkę zakładam aero feeder 4000 fa lepiej czuje te rybki zresztą podoba mi sie szanowanie ryby na haku . Ultegra to młynek dla mnie raczej uniwersalny z plusem na większa rybkę .Ostatnia m 4,2mm tak mi pokazuje suwmiarka a ta która jakby zapoczątkowuje szczytówkę czyli 7dma ma 8,2mm

Offline krzysztof4101997

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 12
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #31 dnia: 29.01.2021, 10:43 »
Mam zapytanie bo nie wiem czy dobrze widzę:). W tej wędce są trzy szczytówki które mają tą samą długość - połowa wędki? ( to pewnie dlatego cena jest taka wysoka:))

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #32 dnia: 29.01.2021, 10:53 »
:) jestem posiadaczem 2 sztuk x7 ,396 jeden do 120g drugi do 100 , podoba mi się to że mają szczytówki jako element wędki , i tak 2,oz przy 100 gr to najczęściej używana szczytówka , która tak naprawdę odpowiada wędce do 100g pozostałe są zbyt twarde jak dla mnie , niesamowicie czujne jednak praca dość twarda, na grubszą rybę, na leszcza wystarczy 2oz , jeśli ustawiacie się na  większą rybę to polecam 2,5 oraz 3 oz .Moim skromnym zdaniem 100g to odpowiednik 120g a 120 to raczej jakieś 150g w porównaniu z wędkami drennana czy prestona jakie posiadam więc mam jakieś odczucia  , wykonanie na najwyższym poziomie , Dolnik z możliwością przedłużenia o jakieś 13cm na oko tak stwierdzam max 15 polecam serdecznie dedykowane mam do nich kołowrotki shimano ci4 5500 ultegra , jednak gdy czaję się na drobniejszą rybkę zakładam aero feeder 4000 fa lepiej czuje te rybki zresztą podoba mi sie szanowanie ryby na haku , ultegra to młynek dla mnie raczej uniwersalny z plusem na większa rybkę ,
A jaka jest średnica ostatniej przelotki w szczytówkach? Wszystkie mają taką samą średnice?

Offline jacekgafa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #33 dnia: 29.01.2021, 11:08 »
Mam zapytanie bo nie wiem czy dobrze widzę:). W tej wędce są trzy szczytówki które mają tą samą długość - połowa wędki? ( to pewnie dlatego cena jest taka wysoka:))
jednak nie tylko zobacz x5 są z zupełnie innego węgla a cena jak wysoka , i tak pewnie szczytówki mają znaczenie . Nie mam jak zrobić zdjęcia by to pokazać ,ale przechodzą z pustej w pełną i nie widzę w nich łączenia ,są jako element. Wiem jedno ,miałem firblood 7lat i sprzedałem za te pieniądze które kupiłem , shimano z wyższej półki zawsze trzyma cenę gdy jest poszanowany kij . Daiwa z kolei traci na wartości kilka sprzedałem więc wiem , myślę że wina serwisu . Koledzy nad wodą narzekali na niego. Przerzuciłem troszkę wędek i wiem ze shimano ma super serwis jeśli chodzi o kołowrotki Mam w Szydłowcu chłopka który je usprawnia ,można powiedzieć że jest w tym dobry Dlatego trzymam się shimano w jakimś pakiecie wędkowania . Ostatnia przelotka to 4,2mm tak mi pokazuje suwmiarką

Offline jacekgafa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #34 dnia: 29.01.2021, 11:15 »

:) jestem posiadaczem 2 sztuk shimano aero x7 13 FT ,396. jeden do 120g drugi do 100 g .Podoba mi się to że mają szczytówki jako element wędki , i tak 2,oz przy 100 gr to najczęściej używana szczytówka , która tak naprawdę odpowiada wędce do 100g pozostałe są zbyt twarde jak dla mnie .Niesamowicie czujne jednak praca dość twarda, na grubszą rybę, na leszcza wystarczy 2oz , jeśli ustawiacie się na  większą rybę to polecam 2,5 oraz 3 oz .Moim skromnym zdaniem 100g to odpowiednik 120g a 120 to raczej jakieś 150g w porównaniu z wędkami drennana czy prestona jakie posiadam więc mam jakieś odczucia  . Wykonanie na najwyższym poziomie , Dolnik z możliwością przedłużenia o jakieś 13cm na oko tak stwierdzam max 15 polecam serdecznie. Dedykowane mam do nich kołowrotki shimano ci4 5500 ultegra , Jednak gdy czaję się na drobniejszą rybkę zakładam aero feeder 4000 fa lepiej czuje te rybki , zresztą podoba mi sie szanowanie ryby na haku . Ultegra to młynek dla mnie raczej uniwersalny z plusem na większa rybkę .Ostatnia m 4,2mm tak mi pokazuje suwmiarka a ta która jakby zapoczątkowuje szczytówkę czyli 7dma ma 8,2mm

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #35 dnia: 29.01.2021, 11:50 »
Jacekgafa, poprawy proszę swoje posty, tak żeby dało sie je czytać. Wielkie litery, znaki interpunkcyjne, prawidłowe cytowania. Bałagan jest taki, że chociaż chcę, to nie wiem jak mam Ci to poprawić.

Offline jacekgafa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #36 dnia: 29.01.2021, 12:27 »
Jacekgafa, poprawy proszę swoje posty, tak żeby dało sie je czytać. Wielkie litery, jaki interpunkcyjne, prawidłowe cytowania. Bałagan jest taki, że chociaż chcę  to nie wiem jak mam Ci to poprawić.
POSTARAMA SIE  jednak mam prośbę, ty także popraw bo zobacz jak napisałeś , ja mam [prawie 60lat i pisze za mnie taki program do którego mówię , wnuk mi to wgrał na komputerach się średnio znam , bardziej na sprzęcie i samym wędkowaniu , jeśli co niektórym przeszkadza taki sposób pisowni przepraszam wytnę sie z forum, jednak inaczej nie potrafię pozdrawiam i przykro mi że moja epoka to nie tak zwana epoka pokemon gdzie jednak komputer jest powszechnym urządzeniem każdy to zna za moich czasów był Kacprzak i diora a telewizor ametyst , jeszcze raz pozdrawiam

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #37 dnia: 29.01.2021, 12:37 »
przykro mi że moja epoka to nie tak zwana epoka pokemon gdzie jednak komputer jest

To się nazywa postęp ...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #38 dnia: 29.01.2021, 13:00 »
Jacku, nikt z nas tu nie jest jasnowidzem, żeby znał Twoją sytuację życiową.
Na forum obowiązują pewne zasady, których wymagamy od wszystkich. Twoja sytuacja, jak się okazuje, jest wyjątkowa, więc i pewne ustępstwa zostaną z naszej strony poczynione.

Ty ze Swojej strony możesz na przykład między zdaniami (mówionymi) robić dłuższe przerwy. Wtedy pewnie ten program wychwyci, że to koniec zdania, i postawi kropkę.

Witaj na forum.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #39 dnia: 19.03.2021, 06:12 »

:) jestem posiadaczem 2 sztuk x7 ,396 jeden do 120g drugi do 100 .Podoba mi się to że mają szczytówki jako element wędki , i tak 2,oz przy 100 gr to najczęściej używana szczytówka , która tak naprawdę odpowiada wędce do 100g pozostałe są zbyt twarde jak dla mnie .Niesamowicie czujne jednak praca dość twarda, na grubszą rybę, na leszcza wystarczy 2oz , jeśli ustawiacie się na  większą rybę to polecam 2,5 oraz 3 oz .Moim skromnym zdaniem 100g to odpowiednik 120g a 120 to raczej jakieś 150g w porównaniu z wędkami drennana czy prestona jakie posiadam więc mam jakieś odczucia  . Wykonanie na najwyższym poziomie , Dolnik z możliwością przedłużenia o jakieś 13cm na oko tak stwierdzam max 15 polecam serdecznie dedykowane mam do nich kołowrotki shimano ci4 5500 ultegra , Jednak gdy czaję się na drobniejszą rybkę zakładam aero feeder 4000 fa lepiej czuje te rybki zresztą podoba mi sie szanowanie ryby na haku . Ultegra to młynek dla mnie raczej uniwersalny z plusem na większa rybkę .Ostatnia m 4,2mm tak mi pokazuje suwmiarka a ta która jakby zapoczątkowuje szczytówkę czyli 7dma ma 8,2mm

Jacek, z tych dwóch wędek która tobie bardziej osobiście pasuje do dystansowej metody na łowiskach komercyjnych upakowanych karpiami (jeśli tak łowisz) ?
Tomek

Offline jacekgafa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 1
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #40 dnia: 19.03.2021, 09:50 »
witaj niestety nie wędkuje na komercji , trudne moje byłyby wysiłki by świecić wiedzą skoro jej nie mam. Mogę  natomiast ci powiedzieć na przykładzie ryb jakie holowałem i jakie mam odczucia . Karpie udało mi się zwędrować na jedną i na drugą tylko amura .
 Obie wędki są sztywne i bardzo szybkie jednak ich praca nie różni się wiele, dla mnie uniwersalnym kijem jest do 100g, jest smuklejsza, mało odczuwalnie, ale przy 2kg leszczu pracuje super .Z karpiem 3,20kg też spokojnie sobie radzi a z amurem 6,40, co prawda pól gadziny holu , nanofil 0,12 przypon koniczny matrix o,32 na końcu bodajże . 120G natomiast miałem tylko amura , mniej się poddawała ale praca te z wzorowa . Jednak prawdziwą przyjemnością jest zabawa z płotkami i małymi leszczami do 110,5kg na najmniejszej szczytówce  2oz , nie wiem jaka jest budowa tej szczytówki ale ma sie wrażenie że mała płotka wciągnie tego kija do wody ,,, pozdrawiam

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano AERO x7 Distance Feeder 3,66 / 90 g - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #41 dnia: 19.03.2021, 15:23 »
witaj niestety nie wędkuje na komercji , trudne moje byłyby wysiłki by świecić wiedzą skoro jej nie mam. Mogę  natomiast ci powiedzieć na przykładzie ryb jakie holowałem i jakie mam odczucia . Karpie udało mi się zwędrować na jedną i na drugą tylko amura .
 Obie wędki są sztywne i bardzo szybkie jednak ich praca nie różni się wiele, dla mnie uniwersalnym kijem jest do 100g, jest smuklejsza, mało odczuwalnie, ale przy 2kg leszczu pracuje super .Z karpiem 3,20kg też spokojnie sobie radzi a z amurem 6,40, co prawda pól gadziny holu , nanofil 0,12 przypon koniczny matrix o,32 na końcu bodajże . 120G natomiast miałem tylko amura , mniej się poddawała ale praca te z wzorowa . Jednak prawdziwą przyjemnością jest zabawa z płotkami i małymi leszczami do 110,5kg na najmniejszej szczytówce  2oz , nie wiem jaka jest budowa tej szczytówki ale ma sie wrażenie że mała płotka wciągnie tego kija do wody ,,, pozdrawiam

Dzięki :)
Tomek