Autor Wątek: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70  (Przeczytany 10241 razy)

Bombay

  • Gość
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #15 dnia: 03.04.2021, 19:47 »
Moja szczera opinia na temat tej wędki.
Po dzisiejszym dniu, spędzonym nad glinianką to mogę szczerze powiedzieć jedno o tej wędce.
Jak w wodzie macie większe ryby jak 20-30cm leszczyki i chcecie łowić cięższym koszykiem jak 35gram to ten kij super pomyłka.
Ładna i tania to dwie zalety ale hol karasia 30cm to udręka, zdecydowanie lepiej się sprawdza picker vde do 35 gram ma zdecydowanie lepszą akcję i zdecydowaniem lepiej sobie radzi z większymi przyłowami.
Całkowicie się rozczarowałem tym kijem, cieżar wyrzutu jest zawyżony o co najmniej 30gram, akcja wędki nie pozwala na aktywne łowienie, częste przerzucanie(naprawdę męczy rękę ta wędka).
Jedyny plus to to, że ładnie trzyma rybę na haczykach 16-18 i chyba to wszystko. Nie mogę sobie wyobrazić holu leszcza 2kg tym kijem, po części myślałem, że ten kij nada się do łowienia methodą ale znowu zderzenie z rzeczywistością tzn. hol np. 2-3kg karpia to będzie dramat.

Fakt ta wędka jest najtańsza w ofercie flagmana ale na pewno nie jest adekwatna do tego co dostajemy.


Ja za to posiadam 3.30 do 50g i jestem zachwycony tym kijem. Ja jakoś nie mam problemu łowiąc aktywie. Podajnik 30g załadowany pelletem śmiga aż miło. Fakt, przy holu dużego karpia około 8kg to był max tej wędki ale śmiało mogę ją polecić każdemu.

Mój znajomy kupił sobie też taki kij i jego odczucia są dokładnie takie samo, zresztą patrząc na opinie nie tylko ja mam takie zdanie na temat tej wędki.
kolega rozumie, że pisze o modelu do 70 gram? nie, interesuje mnie wędka do 50 gram bo z pewnością zastąpi je jaxon genesis method feeder.
Nie łowię w stawach hodowlanych itp. wykopanych dołach z zalaną wodą i karpiem tylko w dzikich wodach z dzikimi rybami, które żyją w zaczepach itd. wobec tego nie wyobrażam sobie holu karpia 2kg w wodzie gdzie jest chociażby grążela czy dużego leszcza nie męcząc siebie i ryby.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #16 dnia: 04.04.2021, 21:31 »
Jestem użytkownikiem wersji 3.3 m do 50 gr cw. Nie rozumiem czemu wędka do połowu na kanałach drobnego białorybu miała by się sprawdzać w połowie ryb średnich. S canal ze swoimi delikatnymi i lekkimi przelotkami oraz z krótkim dolnikiem stworzony jest do szybkościowego łowienia na krótkim dystansie z tak zwanego kolana bez użycia podpórek i ramion. Do metody i rzutów na większe odległości znajdzie się wiele wędek do tego bardziej pasujących.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline RadekKobylarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #17 dnia: 03.02.2022, 14:13 »
Cześć, przymierzam się do zakupu tej wędki i mam zapytanie, czy to wędzisko nadałoby się na połów na dystansie ok.50m (koszyczkiem 30 gram + towar) i ryb w przedziale 5kg-12kg (głównie karpi, ale  przytrafiają się też jesiotry i amury). Czy ta wędka będzie odpowiednia? Łowisko jakby ktoś pytał to Przystanek stawy w Grębowie. Z góry dzięki!

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #18 dnia: 03.02.2022, 15:41 »
Cześć, przymierzam się do zakupu tej wędki i mam zapytanie, czy to wędzisko nadałoby się na połów na dystansie ok.50m (koszyczkiem 30 gram + towar) i ryb w przedziale 5kg-12kg (głównie karpi, ale  przytrafiają się też jesiotry i amury). Czy ta wędka będzie odpowiednia? Łowisko jakby ktoś pytał to Przystanek stawy w Grębowie. Z góry dzięki!
Z tego co piszą ludzie na grupie flagmana na facebooku wędka jest raczej do klasycznego feedera do połowu średniej wielkości ryb co nie znaczy, że nie da rady wyciągnąć nią większego karpia. Pod komercyjne ciąganie rybek z przedziału wagowego który podałeś wybrał bym inną wędkę.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #19 dnia: 03.02.2022, 15:53 »
Cześć, przymierzam się do zakupu tej wędki i mam zapytanie, czy to wędzisko nadałoby się na połów na dystansie ok.50m (koszyczkiem 30 gram + towar) i ryb w przedziale 5kg-12kg (głównie karpi, ale  przytrafiają się też jesiotry i amury). Czy ta wędka będzie odpowiednia? Łowisko jakby ktoś pytał to Przystanek stawy w Grębowie. Z góry dzięki!
Wędka sobie poradzi, ale do regularnego odławiania chyba bym się zdecydował np. na Legenda do 3,6m do 60g będzie dużo celniejszy na takim dystansie i mniej się męczył. SCanale to super wędki, dające dużo frajdy z każdej ryby, wyprzedzające o klasę konkurencję, miałem 3.6 i 3.3 ale na regularne miśki +10 kg są lepsze rozwiązania.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #20 dnia: 03.02.2022, 15:59 »
Ani Legend, ani tym bardziej witka jaką jest S-Canal tylko Squadron Pro Pellet 3.6 80g, ten kij jest pod prawdziwe miśki, giąć się zaczyna dopiero od 5kg. Przy odpowiedniej żyłce i kołowrotku możesz z nią startować na komercję gdzie pływają bonusy 15+
Dzierżno uzależnia

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #21 dnia: 03.02.2022, 17:01 »
Ani Legend, ani tym bardziej witka jaką jest S-Canal tylko Squadron Pro Pellet 3.6 80g, ten kij jest pod prawdziwe miśki, giąć się zaczyna dopiero od 5kg. Przy odpowiedniej żyłce i kołowrotku możesz z nią startować na komercję gdzie pływają bonusy 15+
Tak, tylko że znając życie misiek +12kg to będzie raz w roku albo i nie, a większość w przedziale do 4kg bo takich pływa najwięcej na komercjach i wtedy na wędkowaniu masz zero frajdy z łowienia takim wędziskiem.

Offline RadekKobylarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #22 dnia: 03.02.2022, 18:12 »
Cześć, przymierzam się do zakupu tej wędki i mam zapytanie, czy to wędzisko nadałoby się na połów na dystansie ok.50m (koszyczkiem 30 gram + towar) i ryb w przedziale 5kg-12kg (głównie karpi, ale  przytrafiają się też jesiotry i amury). Czy ta wędka będzie odpowiednia? Łowisko jakby ktoś pytał to Przystanek stawy w Grębowie. Z góry dzięki!
Z tego co piszą ludzie na grupie flagmana na facebooku wędka jest raczej do klasycznego feedera do połowu średniej wielkości ryb co nie znaczy, że nie da rady wyciągnąć nią większego karpia. Pod komercyjne ciąganie rybek z przedziału wagowego który podałeś wybrał bym inną wędkę.
No właśnie takiej porady potrzebowalem. Pod komercję też wydaje się fajny squadron pro carp, ale jeszcze dzisiaj zobaczylem shimano aero x1 distance feeder(mam ją u siebie wędkarskim za 185zl) , wydaje się ciekawa (jedyny minus, który ja mogę dostrzec jako początkujący to, że jest dwuskładowa- dł. transportowa 190cm)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #23 dnia: 03.02.2022, 18:18 »
Jaki budżet możesz przeznaczyć na kijek :beer:

Offline RadekKobylarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #24 dnia: 03.02.2022, 18:23 »
Jaki budżet możesz przeznaczyć na kijek :beer:
chciałem dać do 250zł i do tego jakis młynek (widzialem na internecie ze ludzie chwala By Dome Team Feeder Power Fighter, ktory jak kazdy wie jest tani) no i na kołowrotek do 150/ oczywiscie moge doplacic jak bedzie warto

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #25 dnia: 03.02.2022, 18:26 »
S-canal za miękki na spore miśki ,Legend dużo fajniejszy i mocniejszy kijek ,Aero x1 też ciekawy kijek ,w sumie w tych pieniążkach ,naprawdę solidne wykonanie ,do 50m dystansu wystarczy wędzisko 11ft :beer:

Offline RadekKobylarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #26 dnia: 03.02.2022, 18:31 »
S-canal za miękki na spore miśki ,Legend dużo fajniejszy i mocniejszy kijek ,Aero x1 też ciekawy kijek ,w sumie w tych pieniążkach ,naprawdę solidne wykonanie ,do 50m dystansu wystarczy wędzisko 11ft :beer:
dzieki za rade, aero wydaje się ciekawe, zwłaszcza jak na to, że u mnie w sklepie o 5 dych taniej. jak pisałem wyżej, myślisz, że by dome team feeder power fighter (zastanawiałem się nad rozmiarem 5000) starczy dla średniego laika wędkarstwa?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #27 dnia: 03.02.2022, 18:39 »
Wystarczy wersja  Power fighter 5000 :beer:

Offline RadekKobylarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #28 dnia: 03.02.2022, 18:46 »
Dziękuję wam Panowie, że mi pomogliście. Ode mnie to już chyba wszystko, jeszcze raz dzięki i połamania kija

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #29 dnia: 03.02.2022, 18:47 »
Niech zestaw służy i łowi ryby ,dużo rybek :beer: