Autor Wątek: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł  (Przeczytany 13140 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #30 dnia: 12.12.2020, 13:41 »
Szanowni, od początku mówie o produkcie w kontekście użyteczności jako strzałówka. Zasugerowałem jedynie, że MOŻE (a nie musi) sprawdzić się jako linka główna. Nie twierdzę tak, gdyż najzwyczajniej w świecie używam jej tylko do przyponów i w takim też zastosowaniu jak najbardziej ją polecam, gdyż jeszcze nigdy nie zawiodła. Na jednej sesji robię pod ok 100 rzutów siłowych i po kilku takich sesjach nadal działa i nie wykazuje żadnych problemów. Po ok 2 tyg zmieniłem strzałówke po wcześniejszym zaczepie - Musiałem się nasiłować i finalnie pękł hak a sam węzeł finalnie nienaruszony tak samo powierzchnia plecionki. Dla własnego jednak spokoju wolałem zawiązać świeży. Gdy by nie ten incydent to prawdopodobnie nadal używałbym tego samego przyponu :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #31 dnia: 12.12.2020, 14:52 »
Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł. Jakbyś napisał że zapłaciłeś 68zł to by było och!, ach!, super. Większość kieruje się ceną
i brandem.Czym droższa tym lepsza, ale nie zawsze. Miałem  Nihonto Octa Braid ,i bardzo zachwalaną plecionkę swojego czasu Power Pro .Nie mam dobrego zdania o tych sznurkach, strzępiły się. Teraz używam plecionek z Ali KastKing, Piscifun ONYX 4x(LB8), cena to w granicach ok 25zł z przesyłką, 300m i 274m,dla mnie ok! Całą ilość nawijam na szpulę a na drugi sezon odwracam, później zmieniam na nowe.
I tak te wszystkie plecionki produkowane są w Chinach.
Może zbaczam z tematu ale......

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #32 dnia: 12.12.2020, 14:59 »
I tak te wszystkie plecionki produkowane są w Chinach.

Aha, czyli wszystko jasne :facepalm:
Jacek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #33 dnia: 12.12.2020, 15:12 »
Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł. Jakbyś napisał że zapłaciłeś 68zł to by było och!, ach!, super. Większość kieruje się ceną
i brandem.Czym droższa tym lepsza, ale nie zawsze. Miałem  Nihonto Octa Braid ,i bardzo zachwalaną plecionkę swojego czasu Power Pro .Nie mam dobrego zdania o tych sznurkach, strzępiły się. Teraz używam plecionek z Ali KastKing, Piscifun ONYX 4x(LB8), cena to w granicach ok 25zł z przesyłką, 300m i 274m,dla mnie ok! Całą ilość nawijam na szpulę a na drugi sezon odwracam, później zmieniam na nowe.
I tak te wszystkie plecionki produkowane są w Chinach.
Może zbaczam z tematu ale......
Ile ludzi tyle opiniii.
Raz kupiłem chyba 5 plecionek z chin do testów, nawet je opisywałem na naszym forum, ale nie wiem ja kto teraz wyszukać.
W skrócie: bardzo przegrubione, szorstkie i po kilku wypadach notorycznie robiła się pajęczyna przy zarzucie... na szczęście przelotki wytrzymały.
Jak już mogę polecić to widzę, że jest na ali YGK x8 w cenie 65-70 zł, więc warto kupić. Nic innego bym nie brał.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #34 dnia: 12.12.2020, 15:16 »
I tak te wszystkie plecionki produkowane są w Chinach.
Nie wiedziałem, że Chiny wchłonęły Japonię.
Taka np  MOMOI od zawsze produkowana w Japonii, przykład pierwszy z brzegu.
Adam

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #35 dnia: 12.12.2020, 15:36 »
Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł. Jakbyś napisał że zapłaciłeś 68zł to by było och!, ach!, super. Większość kieruje się ceną
i brandem.Czym droższa tym lepsza, ale nie zawsze. Miałem  Nihonto Octa Braid ,i bardzo zachwalaną plecionkę swojego czasu Power Pro .Nie mam dobrego zdania o tych sznurkach, strzępiły się. Teraz używam plecionek z Ali KastKing, Piscifun ONYX 4x(LB8), cena to w granicach ok 25zł z przesyłką, 300m i 274m,dla mnie ok! Całą ilość nawijam na szpulę a na drugi sezon odwracam, później zmieniam na nowe.
I tak te wszystkie plecionki produkowane są w Chinach.
Może zbaczam z tematu ale......
Ile ludzi tyle opiniii.
Raz kupiłem chyba 5 plecionek z chin do testów, nawet je opisywałem na naszym forum, ale nie wiem ja kto teraz wyszukać.
W skrócie: bardzo przegrubione, szorstkie i po kilku wypadach notorycznie robiła się pajęczyna przy zarzucie... na szczęście przelotki wytrzymały.
J[b]ak już mogę polecić to widzę, że jest na ali YGK x8 w cenie 65-70 zł, więc warto kupić. Nic innego bym nie brał.
[/b]
Pewien jesteś że to oryginał, a nie podróbka?Bo co ,że logo?
Oryginał, Daiwa Ballistic LT 4000D-CXH  Made in China, ciekawe.Przecież to Daiwa to tylko-Japonia.
Foto by Wonski81

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #36 dnia: 12.12.2020, 15:51 »
Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł. Jakbyś napisał że zapłaciłeś 68zł to by było och!, ach!, super. Większość kieruje się ceną
i brandem.Czym droższa tym lepsza, ale nie zawsze. Miałem  Nihonto Octa Braid ,i bardzo zachwalaną plecionkę swojego czasu Power Pro .Nie mam dobrego zdania o tych sznurkach, strzępiły się. Teraz używam plecionek z Ali KastKing, Piscifun ONYX 4x(LB8), cena to w granicach ok 25zł z przesyłką, 300m i 274m,dla mnie ok! Całą ilość nawijam na szpulę a na drugi sezon odwracam, później zmieniam na nowe.
I tak te wszystkie plecionki produkowane są w Chinach.
Może zbaczam z tematu ale......
Ile ludzi tyle opiniii.
Raz kupiłem chyba 5 plecionek z chin do testów, nawet je opisywałem na naszym forum, ale nie wiem ja kto teraz wyszukać.
W skrócie: bardzo przegrubione, szorstkie i po kilku wypadach notorycznie robiła się pajęczyna przy zarzucie... na szczęście przelotki wytrzymały.
Jak już mogę polecić to widzę, że jest na ali YGK x8 w cenie 65-70 zł, więc warto kupić. Nic innego bym nie brał.
Że są przegrubine ,to się zgadzam.Poszukaj na YT porównanie Varivasa z chińskimi plecinkami , japońskie też są przegrubine.
,,Zmywak" się robi przy wyrzucie jak jest źle nawinięta plecionka, nawinąłeś chyba na sucho.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #37 dnia: 12.12.2020, 15:57 »
Pewien jesteś że to oryginał, a nie podróbka?Bo co ,że logo?
Oryginał, Daiwa Ballistic LT 4000D-CXH  Made in China, ciekawe.Przecież to Daiwa to tylko-Japonia.
Skąd Ty bierzesz te informacje?
Powszechnie wiadomo, że Daiwa ma fabryki między innymi w Tajlandii, Tajwanie. Oficjalne fabryki zaznaczam.
Podałem konkretny przykład plecionki Momoi, które produkowane są tylko i wyłącznie w Japonii. Twoje stwierdzenie, że wszystkie plecionki produkują Chiny nie pokrywa się z rzeczywistością.
Adam

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #38 dnia: 12.12.2020, 16:01 »
Pewnie piszę bzdury? To kiepsko jesteś zorientowany.

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=17384.msg473147#msg473147

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #39 dnia: 12.12.2020, 16:06 »
Pewien jesteś że to oryginał, a nie podróbka?Bo co ,że logo?
Oryginał, Daiwa Ballistic LT 4000D-CXH  Made in China, ciekawe.Przecież to Daiwa to tylko-Japonia.
Skąd Ty bierzesz te informacje?
Powszechnie wiadomo, że Daiwa ma fabryki między innymi w Tajlandii, Tajwanie. Oficjalne fabryki zaznaczam.
Podałem konkretny przykład plecionki Momoi, które produkowane są tylko i wyłącznie w Japonii. Twoje stwierdzenie, że wszystkie plecionki produkują Chiny nie pokrywa się z rzeczywistością.
Weź pod uwagę że Chiny robią dużo podróbek ,a u nas trzeba się dobrze znać żeby kupić oryginał ,już kiedyś była afera z Power Pro z Allegro.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #40 dnia: 12.12.2020, 16:12 »
To, że w Chinach produkują prawie wszystko wie nawet dziecko w szkole. Tego nie neguję. Napisałem, że nie masz racji, że wszystkie plecionki produkowane są w Chinach, bo tak nie jest.
Adam

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #41 dnia: 12.12.2020, 16:19 »
Ok !Może nie wszystkie, ale większość.
Piszemy nie na temat.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #42 dnia: 12.12.2020, 16:20 »
Ok !Może nie wszystkie, ale większość.
:bravo: :beer:
Adam

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #43 dnia: 12.12.2020, 17:02 »
Ostatnio mamy jakiś najazd negujących drogi sprzęt. Wszystko powyżej ceny XXX to zło a i tak wszystko to samo. Kolowrotek z Ali kręci lepiej niż Twin Power... :facepalm:

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #44 dnia: 12.12.2020, 17:38 »
Ostatnio mamy jakiś najazd negujących drogi sprzęt.

Cena może być ale nie musi być gwarantem jakości. A jakość zależy od materiałów i tych materiałów obróbki. Droższy materiał musi być lepszy bo żadna firma nie płaciłaby drożej jeśli można dostać to samo po niższej cenie a jak ktoś chce sprzedać materiał fizycznie gorszy to obniża cenę żeby być konkurencyjnym. A jeśli firma zapłaciła więcej za dobry materiał to nie opłaca się jej schrzanić go w obróbce. A droższa obróbka jest lepsza z tego samego powodu.

Czy to automatycznie oznacza że cena finalna jest proporcjonalna do jakości? Ano nie... Z dwu powodów. Z jednej strony producent może obniżyć zysk do absolutnego minimum żeby sobie markę zbudować z drugiej strony uznana firma może sobie pozwolić na pójście na łatwiznę od czasu do czasu bo fanboje i tak to kupią.

A jeśli chodzi o klienta sprawa jest jeszcze bardziej zamotana. Na przykład mam zamiar sobie kupić kołowrotek do lekkiej spławikówki (cel - płotki, karasie i inna drobnica beż żadnej spiny) czy jest dla mnie jakaś wymierna różnica między Shimano Stellą a wybranym praktycznie na ślepo kołowrotkiem kupionym nawet na bazarze? Ano nie... Natomiast jeśli chodzi o sprzęt który będzie intensywnie orany i kupię kiepski sprzęt za psie pieniądze to czy świadomość tego że kupiłem szajs będzie miła? Również nie... Najprostszą metodą poradzenia sobie z tym problemem będzie tłumaczenie sobie i innym że ten szajs wcale taki szajsowaty nie jest... :facepalm:

Co do omawianej plecionki - kupiłem szpulkę 0.08mm w sumie nie wiem po co :facepalm: Tania była... ;) Jak mnie ochota najdzie to przetestuję ją jak będzie niska i czysta woda na Wiśle. Bez większych nadziei na interes życia ;)

I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.