Autor Wątek: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł  (Przeczytany 13142 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #60 dnia: 12.12.2020, 20:25 »
Już nie będę, i nikomu nic nie mówię , przytoczyłem tylko opis i prawie bym uwierzył. :thumbup:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #61 dnia: 12.12.2020, 20:40 »
 :thumbup: Chodziło mi tu wyłącznie o to, aby uświadomić Was, że w internecie jest sporo kłamstw, jeżeli chodzi o produkt i jego producenta. I trzeba być ostrożnym w zakresie tego co piszą o danym produkcie jego sprzedawcy. Tym bardziej, że Chińczycy to specjaliści od cenowego dumpingu (dzięki wsparciu chińskiego państwa) i "internetowej ściemy" z tym związanej :) Poza tym u nich wszystko co europejskie i amerykańskie jest z góry lepsze niż ich własne, w opinii zwykłych konsumentów.  My Polacy też coś takiego mamy. Jak byłem w Pekinie oraz zwiedzałem okolicę Pekinu, to widziałem na własne oczy ile osób kupuje w tamtejszym Decathlonie ciuchy, które przecież są produkowane w Chinach, a które w dodatku mają tam "europejską" cenę. Zarówno Decathlon, jak i 99% firm wędkarskich bierze swój towar m.in. właśnie od producentów w Chinach. I ta sama fabryka produkuje np. dla Decathlona, Foxa, czy Mivardi, bo ma odpowiednią technologię produkcji i know-how, w dodatku konkurując z innymi światowymi producentami ceną, dzięki państwowej polityce wycinania światowej konkurencji m.in przez produkcję i eksport towarów. 

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #62 dnia: 12.12.2020, 22:07 »
Tak jeszcze jedno ode mnie w temacie producentów (czyli firm niewędkarskich) żyłek, plecionek, fluocarbonów, bo mi to nie daje spokoju :P

Dla mnie ten link, który wrzucił kolega poldek3254, jest właśnie dobrym przykładem na to jak działają firmy wędkarskie w branży żyłek, plecionek i fluo. Mamy więc super opisy towaru w stylu "ultra, super mocna z dużą wytrzymałością na ścieranie", no i najważniejsze musi być zagraniczna (w tym przypadku "holenderska" z wymyślonym przez sprzedawcę producentem, choć w Polsce zwykle mamy japońską - a w Polsce wszystko co japońskie się dobrze kojarzy, no może prawie wszystko ;) ) Opisy wręcz powalają. I nie zmienia to tego, że ta plecionka może być naprawdę dobrą plecionką dla wędkarza w relacji cena-użytkowanie.
 
Jednak poruszamy się w branży, w której produkcja jest nieznana firmom wędkarskim. Gdzie technologia produkcji wykracza poza możliwości firmy wędkarskiej. Gdzie jeden drobny błąd w produkcji zmienia kompletnie właściwości danej serii tego samego produktu. Gdzie w dodatku istnieje cały szereg drobnych elementów składających się na finalny produkt, który naprawdę trudno jest wyprodukować zgodnie z oczekiwaniami konsumenta. Gdzie w końcu cena odgrywa kluczową rolę. Szczególnie więc w przypadku żyłek, plecionek, fluorocarbonów mamy masę ściemy. Ten link z Ali jest dobrym przykładem, bo raz że mamy chińską firmę wędkarską i zmyślonego producenta, gdy tymczasem towar jest produkowany w Chinach przez jednego z tamtejszych potentatów w branży, który jednak jest daleko w tyle od firm japońskich, jeżeli chodzi o know-how, patenty, technologię produkcję, a który de facto powstał dopiero w połowie lat 90-tych   

https://haihangchem.com/

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #63 dnia: 12.12.2020, 23:05 »
................jeżeli chodzi o know-how, patenty, technologię produkcję, a który de facto powstał dopiero w połowie lat 90-tych   

https://haihangchem.com/

Ech że to paść musiało, STILON koniec lat siedemdziesiątych: wydział poliamidów- know-how, patenty, technologię produkcj od potęg włókienniczych Honeyweel i Snia Viscoza, polimeryzacja i przędzenie od Toraja.
I wszystko się zawaliło w większości, choć jeden z wydziałów na stronie firmy proponuje produkcję dowolnych włókien: może jakieś żyłki kupujemy jednak ze Stilonu?


Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #64 dnia: 12.12.2020, 23:40 »
"Społem" też miało przed laty know-how, ludzi i sklepy. A dziś gdzie jest Społem, a gdzie taka Żabka i co się stało z innymi podobnymi polskimi biznesami ;)

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #65 dnia: 13.12.2020, 00:02 »
Selektor, przejdź - Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen.
Napiszesz coś na temat tych młynków, cena zachęcająca.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #66 dnia: 09.03.2021, 16:17 »
Wracam po prawie 4 miesiącach testowania i cóż mogę powiedzieć. Działa tak samo jak wcześniej, czyli dobrze :) Tonie, nie puchnie, nie skręca się, nie rozwarstwia, jest wytrzymała. Potrafiłem nie zmieniać strzałówki przez 3 tyg regularnego łowienia (nie chciało mi się) i nadal nic się nie rwało/plątało. Przed chwilą zamówiłem drugą już szpulkę, bo pierwsza zaczyna się kończyć ;)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #67 dnia: 09.03.2021, 16:43 »
Wracam po prawie 4 miesiącach testowania i cóż mogę powiedzieć. Działa tak samo jak wcześniej, czyli dobrze :) Tonie, nie puchnie, nie skręca się, nie rozwarstwia, jest wytrzymała. Potrafiłem nie zmieniać strzałówki przez 3 tyg regularnego łowienia (nie chciało mi się) i nadal nic się nie rwało/plątało. Przed chwilą zamówiłem drugą już szpulkę, bo pierwsza zaczyna się kończyć ;)
A jak testowałes jej tonięcie?
Ja odciąłem metr i w warunkach domowych wkładałem do słoika z wodą, po kilku minutach zawsze wypływała.
Fakt, że to było 2 lata temu, więc może poprawili produkcję.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #68 dnia: 10.03.2021, 12:44 »
Wracam po prawie 4 miesiącach testowania i cóż mogę powiedzieć. Działa tak samo jak wcześniej, czyli dobrze :) Tonie, nie puchnie, nie skręca się, nie rozwarstwia, jest wytrzymała. Potrafiłem nie zmieniać strzałówki przez 3 tyg regularnego łowienia (nie chciało mi się) i nadal nic się nie rwało/plątało. Przed chwilą zamówiłem drugą już szpulkę, bo pierwsza zaczyna się kończyć ;)
A jak testowałes jej tonięcie?
Ja odciąłem metr i w warunkach domowych wkładałem do słoika z wodą, po kilku minutach zawsze wypływała.
Fakt, że to było 2 lata temu, więc może poprawili produkcję.

Rzucałem na płycizne i patrzyłem, czy układa się na dnie ;p
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #69 dnia: 10.03.2021, 13:48 »
Wracam po prawie 4 miesiącach testowania i cóż mogę powiedzieć. Działa tak samo jak wcześniej, czyli dobrze :) Tonie, nie puchnie, nie skręca się, nie rozwarstwia, jest wytrzymała. Potrafiłem nie zmieniać strzałówki przez 3 tyg regularnego łowienia (nie chciało mi się) i nadal nic się nie rwało/plątało. Przed chwilą zamówiłem drugą już szpulkę, bo pierwsza zaczyna się kończyć ;)
Witam
Przeczytałem ten wątek i ..... wcale się nie przejmuj wcześniejszymi komentarzami. Ja używam jej na dwóch kijach od dwóch sezonów, jako linka główna i nie potrzebuję "nic więcej". Jest tania (15zł/150m) i spełnia swoje przeznaczenie.
Pozdrawiam.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #70 dnia: 10.03.2021, 13:59 »
Podaj proszę gdzie można kupic 150m za 15 zł :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #72 dnia: 11.03.2021, 11:05 »
Cytuj
realna długość plecionki to około 100m- dlatego taka niska cena
Taki mały szczegół ;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #73 dnia: 11.03.2021, 11:08 »
Cytuj
realna długość plecionki to około 100m- dlatego taka niska cena
Taki mały szczegół ;)

Widziałem, ale nie robi mi to dużej różnicy :P Za tą cenę jak najbardziej się opłaca nawet jeśli nie ma tam 150m.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #74 dnia: 20.02.2022, 20:18 »
Dla zwieńczenia tematu dodam ostatni, recenzujący wpis.

Nadal podtrzymuje zdanie, że jest to świetny materiał na przypony strzałowe (i nie tylko!).

W międzyczasie testowałem 8 splotową plecionkę yorka. Liczyłem, że gładsza powłoka przełoży się na dalsze rzuty, bo będzie lepiej przechodzić przez przelotki. Niestety napotkałem szereg przykrych, powtarzających się przypadłości. 8 splotówka jest bardziej podatna na poplątania i przetarcia. W moim przypadku okazała się również słabsza na węzłach + kilkukrotnie strzeliła przy rzucie (nadal 0.20).

Co do dynemy 0.20... Wszystko wypisałem na 1 stronie. Nic się nie zmieniło.

Rzucam bardzo siłowo koszykami 80g + towar i linka wszystko to wytrzymuje + jest pewna na węzłach ("kształt" 4 splotu o wiele pewniej i ciaśniej się zaciska).
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg