Autor Wątek: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g  (Przeczytany 36662 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #105 dnia: 21.11.2020, 12:31 »
Da radę, w zeszłym roku miałem przygodę z karpiem ponad 70 cm, podebrany podbierakiem 35x40cm :'(  Pojechałem na płotki ze spławikiem i leszcze z metodą, nie byłem przygotowany na taką rybę ani z wędką, ani z podbierakiem. Wędka przeżyła bez problemu, kosz pogiąłem.



Artur

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #106 dnia: 13.03.2021, 09:52 »
Kijaszek mam od wczoraj, głównie to wasza sprawka po przeczytaniu tej recenzji. Dzisiaj rozdziewiczenie, wędka rewelacja, już się w niej zakochałem, płotki, wzdręgo i szkieletory 20-25cm zabawa przednia, zimny wiatr mnie wygonił bo tak to bym siedział do oporu z nią ;D
Dzierżno uzależnia

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #107 dnia: 20.03.2021, 09:23 »
Aktualizacja po 4 wypadach w tym tygodniu, ta wykałaczka to kosa na drobnicę, pomimo węglowej szczytówki 0.5 każde branie jest idealnie widoczne, nawet 7cm płoteczki i co ciekawe czuć je na kiju ;D , przy żyłce 0.22 i średnim koszyku dystansowym 20gr + towar miotam zestawem na ok 40m siedząc, obawiałem się trochę skutecznej odległości ale ten kijaszek ma taki zapas mocy w dolniku że szok. W końcu ma być zmiana pogody na słońce i +15 to pod koniec tygodnia może pierwsze testy z karpiami bo póki co nie żerują u mnie na stawie. Muszę jedynie "wymyślić" inny kołowrotek do niego, Spro Mimic 2000 jak i Jaxon Serinus GTX200 są za małe ze względu na pokłady mocy drzemiące w blanku, muszę coś klasy 3000/4000 zapiąć, mam Okumę Tactic bf40 330gr może się polubią, a i pod karpiami będzie bezpieczniej. Wyborny kijek :thumbup:
Dzierżno uzależnia

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #108 dnia: 20.03.2021, 11:52 »
Mi też tak miota, jak szatan! :D
Podpiąłem do niego takiego cudaka https://pl.aliexpress.com/item/4000182970856.html?spm=a2g17.12010612.8148356.64.73996089DVLzgm, żyłka 0,2 i zabawa przednia.
Kuba

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #109 dnia: 21.03.2021, 20:37 »
To ma tak być,czy ktoś żle wkleił?

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #110 dnia: 22.03.2021, 00:23 »
Jeśli chodzi Ci o niższą stopkę ostatniej, górnej przelotki, to tak ma być, wiele feederów tak ma. W końcu im bliżej szczytówki, tym mniejsze i niższe muszą być przelotki.



Artur

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #111 dnia: 22.03.2021, 16:13 »
Ostatnia jest ok ale druga z trzecia jakby były zamienione.Trzecia jest niższa od drugiej, co widać na zdjęciu.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #112 dnia: 22.03.2021, 19:07 »
Ze zdjęcia trudno ocenić, bo przedostatnia wygląda na mniejszą od poprzedniej ale to może efekt perspektywy. Może też być, ze zostały zamienione. Ja tak miałem na ostatnim elemencie Mikado UV.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #113 dnia: 22.03.2021, 19:42 »
Były mierzone.To mam pecha jak tak :'(

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #114 dnia: 10.12.2021, 13:10 »
Odgrzeję nieco kotleta. Zakupiłem tytułowy kij do lekkiej metody (podajniki do 20g) a ponieważ przelotki posiada wielkościowo dość mikre, pytanie do kolegów użytkujących tą wędkę, jakiej średnicy żyłkę zastosować, żeby nie przeholować z grubością. Dodam tylko, że nie chciałbym też stosować zbyt cienkiej ponieważ w łowisku występują też większe ryby.     

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #115 dnia: 10.12.2021, 14:13 »
Odgrzeję nieco kotleta. Zakupiłem tytułowy kij do lekkiej metody (podajniki do 20g) a ponieważ przelotki posiada wielkościowo dość mikre, pytanie do kolegów użytkujących tą wędkę, jakiej średnicy żyłkę zastosować, żeby nie przeholować z grubością. Dodam tylko, że nie chciałbym też stosować zbyt cienkiej ponieważ w łowisku występują też większe ryby.     

Ja stosuję do niego żyłkę 0,25 i rzucam się nim na prawdę przyzwoicie. Myślę, ze 0,22 będzie idealna. Jednak nie polecam tego kija na karpie, takie do 5 kg potrafią popalić. Długo się je holuje, kij wygina się prawie po rękojeść. Amortyzacja jest bardzo dobra, kij znosi to bardzo dobrze ale jednak mocy troszkę brakuje. Ale to moja opinia, przetestuj sam :D Metodę do tego kijka pewnie jeszcze będę zapinał, wrażenia z holu są super ale jednak brakuje troszkę pewności :D
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #116 dnia: 10.12.2021, 14:19 »
Odgrzeję nieco kotleta. Zakupiłem tytułowy kij do lekkiej metody (podajniki do 20g) a ponieważ przelotki posiada wielkościowo dość mikre, pytanie do kolegów użytkujących tą wędkę, jakiej średnicy żyłkę zastosować, żeby nie przeholować z grubością. Dodam tylko, że nie chciałbym też stosować zbyt cienkiej ponieważ w łowisku występują też większe ryby.     

Ja stosuję do niego żyłkę 0,25 i rzucam się nim na prawdę przyzwoicie. Myślę, ze 0,22 będzie idealna. Jednak nie polecam tego kija na karpie, takie do 5 kg potrafią popalić. Długo się je holuje, kij wygina się prawie po rękojeść. Amortyzacja jest bardzo dobra, kij znosi to bardzo dobrze ale jednak mocy troszkę brakuje. Ale to moja opinia, przetestuj sam :D Metodę do tego kijka pewnie jeszcze będę zapinał, wrażenia z holu są super ale jednak brakuje troszkę pewności :D
Cenne uwagi :thumbup: Spróbuję pójść w stronę selektywności przynęty, no ale wiadomo, że 100% pewności nie ma co się uwiesi. Tez myślałem o żyłce 0,22 i taką pewnie zakupię.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #117 dnia: 10.12.2021, 15:01 »
Próbowałem go z żyłką 0.22 i ten kij imho nie nadaje się do żyłki przez swoją parabolę, zmieniłem na pletkę 0.08 i teraz jest git.
Dzierżno uzależnia

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #118 dnia: 10.12.2021, 15:14 »
Próbowałem go z żyłką 0.22 i ten kij imho nie nadaje się do żyłki przez swoją parabolę, zmieniłem na pletkę 0.08 i teraz jest git.
O, a możesz troszkę rozwinąć myśl, co się z działo, że kiepsko Ci się łowiło z żyłką?   

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #119 dnia: 10.12.2021, 15:19 »
Przez swoją kluchowatość słabsze, bardziej delikatne brania ciężko było zaciąć, ultra parabola i rozciągliwość żyłki nie idą tu w parze, przy plecionce mam pewność zacięć i frajdę z holu, dużo lepiej też wyczuć gdzie ten kij ma granice wytrzymałości, a potrafi na prawdę sporo, ale to dopiero przy plecionce pokazuje pazur. Żyłka tylko go zamuli, i nie ważne, że to metoda ;) Ja kupiłem najtańszą pletkę Robinsona 0.08 150m za 24zł i dała radę cały sezon, na wiosnę wleci nowa też w takich pieniądzach.
Dzierżno uzależnia