Autor Wątek: Boks zawodowy i amatorski  (Przeczytany 35329 razy)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #75 dnia: 05.08.2019, 16:33 »
Mimi, super wpis! :thumbup:

Panowie, poczekajmy z osądami ;) niech Adam trenuje, szkoli się, walczy i zdobywa doświadczenie. Wreszcie jest ktoś, kto według mnie daje nam emocje. A boks jest trochę podobny do wędkowania... Niby mamy taktykę i wszystko przemyślane, a ryby dają nam lanie ;)

Dzieki :) Faktycznie nie ma co chłopaka skreślać , Ruizowi też nikt nie dawał szans a zszokował świat. Ale mimo wszystko ma o wiele więcej atutów niż Kownacki , jak dla mnie Wilder / Fury / Joshua są poza jego zasięgiem.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #76 dnia: 05.08.2019, 17:09 »
Trudno nie kibicować Kownackiemu. Jego boks jest efektowny dla oka. Nie kalkuluje, idzie do przodu i zadaje jak najwięcej ciosów się da. Tacy bokserzy się podobają. Co prawda mistrzem nigdy nie będzie, ale dostarczy nam kibicom jeszcze wielu emocji. Dlaczego nie zawojuje wagi ciężkiej ?? Bo jest zbyt przewidywalny na ringu i łatwo go trafić. Jak trafi na rywala z mocnym ciosem to z taką taktyka i słabą obroną będzie miał problem. Chłopak ma już 30 lat, więc z każdą walką będzie coraz trudniej przyjmować mnóstwo ciosów, a rywali w najbliższych walkach będzie miał coraz lepszych i bardziej wymagających...

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #77 dnia: 05.08.2019, 18:16 »
Ja myślę, że Adam jak poprawi pracę nóg i trzymanie gardy będzie w stanie pokonać każdego ;) Andy Ruiz Jr miał być zjedzony przez Joshuę a szybkością, dobrą pracą nóg i gradem ciosów załatwił Antka, także Adaś szansę ma tylko musi chcieć :beer:

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #78 dnia: 05.08.2019, 18:54 »
Bardzo fajny wątek, wypowiem się choć się nie znam :D co sądzicie o  porażce Gołoty w parenaście sekund jak uciekł z ringu? Nawet nie wiem z kim i kiedy.

edit
znalazłem, pewnie mi chodzi o to
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #79 dnia: 05.08.2019, 19:13 »
Według mnie szkoda zaprzątać sobie głowy walką, która odbyła się 19 lat temu i finalnie została uznana za nieodbytą :)
Jedno jest pewne, ja bym szybciej spieprzał przed Tysonem :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #80 dnia: 05.08.2019, 19:16 »
Według mnie szkoda zaprzątać sobie głowy walką, która odbyła się 19 lat temu i finalnie została uznana za nieodbytą :)
Jedno jest pewne, ja bym szybciej spieprzał przed Tysonem :D

naszło mnie takie pytanie, ponieważ w tym roku miałem 13 lat i ni ...uja nie wiedziałem co się tak odpierdal.... i była fala krytyki na Andrzeja, że uciekł (podobno dostał wstrząs mózgu) i nie wiem czy słusznie. Pewnie jakieś janusze go krytykowali co mieli z boksem tyle wspólnego co ja w tamtym czasie.
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #81 dnia: 05.08.2019, 21:49 »
Sprawy z Andrzejem i Tysonem nie ma co poruszać - zrobił jak zrobił, bał się o własne zdrowie i w jego odczuciu sędzia tego dnia nie widział rzeczy które powinien widzieć - nie można mieć do niego pretensji, czy chociażby nazywać tchórzem. Ja mu jestem wdzięczny i obdarzam wielkim szacunkiem za to co zrobił dla polskiego sportu. Począwszy od olimpiady po połowę lat '00. Gdyby nie to że boks to sport gdzie sędziowie mają ostatnie słowo to Andrzej był by dwukrotnie mistrzem świata, a co za tym idzie pierwszym polskim mistrzem wagi ciężkiej.
Pamiętam jak świętowałem jego wygraną nad Ruizem do momentu gdy ogłosili wynik - to był skandal i rabunek. Płakać się chciało. Początkowo myślałem że pomylili imiona. Nie pamiętam co mówiły karty sędziowskie ale jak dla mnie nie dało się wtedy wypunktować więcej niż pięć rund dla Ruiza.

Polecam obejrzeć tą walkę (Gołota vs Ruiz)

Ps. Tak apropo's to ten sam Ruiz którego fenomenalnie zbił mój absolutny gwiazdor i nr. 1 Roy Jones Jr.

Ps2.
Świetnie, że powstał taki wątek

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #82 dnia: 05.08.2019, 22:23 »
Andrzej mimo odpadów to najlepsze co spotkało PL. Boks. A walki z Bowe to już przeszły do legendy. I to były czasy gdzie nie hodowało się jeszcze bumów jak obecnie.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #83 dnia: 05.08.2019, 22:44 »
Andrzej mimo odpadów to najlepsze co spotkało PL. Boks. A walki z Bowe to już przeszły do legendy. I to były czasy gdzie nie hodowało się jeszcze bumów jak obecnie.
Tak jak mówisz - Andrzej i Big Bowe - u mnie tu się zaczął boks. Pamiętam jak się obudziłem w nocy przez krzyki mojego ojca, robiacego fikolki w stronę telewizora, machajacego, rzucającego czapką i łapiącego się za głowę...
Do tej pory lubię oglądaj te walki - tak a propos te walki zakończył Bowe karierę.

Fajnie że ciężka teraz przechodzi odrodzenie po erze przed emeryturą Dona Kinga i erą Braci K.
Kroleska Dywizja może znów być wielka. Jest jeden warunek A. J. musi pokonać A. Ruiza Jr.  inaczej Al Haymon zagranie wszystkie pasy i wtedy będziemy zmuszeni oglądać nudne jednostronne walki Wilder vs 'wyboksowany bokser'.
Bardzo podoba mi się co robią Eddie dla brytyjskiego jak i światowego boksu - jak dla mnie Ed jest gwarancją dobrego zestawienia zawodników. To co robią inni to jest jakaś kpina - jako przykład mogę to podać chociażby ostatnie ogłoszenie walki Tysona Fury z kolesiem dla mnie kompletnie anonimowym który jest w rankingu boxrec dwie pozycje wyżej niż nasz wyboksowany już Mariusz Wach. Mimo że uwielbiam Furego i jego 'trash talk' ale dla samym pajacowaniem w tym wypadku nie zerwe nocy by obejrzeć tą komedię :/. Jak dla mnie takie walki nie mają sensu.



Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #84 dnia: 05.08.2019, 23:09 »
Fury vs Wilder 2 to mus, jak i AJ vs Ruiz 2. I potem wygrani to jest ciekawe aktualnie, jeśli chodzi o czołówkę.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #85 dnia: 06.08.2019, 17:52 »
A. J. vs Ruiz to prawie pewniak, teraz tylko gdzie i kiedy fajnie by było jakby wybrali jakieś 'egzotyczne' miejsce.
Wilder vs Fury to by było coś fajnego, tylko czy do tego dojdzie. Póki co czeka nas  walka z King Kongiem który nie pokazał się dobrze w ostatniej walce. Poza tym po tym jak Wilder zobaczył ile miejsca zostawia Adam na wprowadzenie jego prawego nie zdziwie się jak padnie propozycja na walkę mistrzoską. Adam ma raplecze kibiców, widowiskowy styl który nie zabardzo zagraża długorękiemu - Al Haymon pewnie zweszy tam pieniądze.
Niedługo znowu czekają nas emocje

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #86 dnia: 06.08.2019, 22:22 »
Jeszcze Usyk na horyzoncie jak zadebiutuje w końcu w HW.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #87 dnia: 06.08.2019, 22:53 »
Jeszcze Usyk na horyzoncie jak zadebiutuje w końcu w HW.
Ten też tu może namieszać. Choć nie jeden świetny 'kruzer' wchodził do hw i zawiele tam nie wywalczył - choć Usyk to fenomen tak samo jak syn jego trenera - Vasyl Łomatczenko
 Ja osobiście śledzę z zainteresowaniem karierę urodzonego ciężkiego - Daniela Dubois. Jak do tej pory przegrał tylko z Polakiem, ale w amatorskiej karierze.
On bardzo dobrze się zapowiada i oglądając jego walki można spostrzec jak się rozwija.

Przegrana walka: ...




Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #88 dnia: 07.08.2019, 00:19 »
Mała zagadka:

Kto to jest?



Dodam że jest on uznawany za najwybitniejszy bokser wagi średniej i jest w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych bokserów wszech czasów.
A co ciekawe - to Polak!



Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #89 dnia: 07.08.2019, 07:12 »
Stanley Ketchel lub jak kto woli Stanisław Kiecal 😎 wtwdy boks byl boksem, taki przykladowo Kiecal masakrowal gości z wagi ciężkiej chociaż sam ważył niewiele. Szkoda że tak tragicznie skończył