Autor Wątek: Boks zawodowy i amatorski  (Przeczytany 35347 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #195 dnia: 29.02.2020, 22:44 »
Co do Ortiza to z 5 lat do tyłu Wildera by zrobił do 0 ,wielki wyczyn pokonać kubano dawno po past primie, o Stivernie nie mówię nawet, totalne zero :facepalm:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #196 dnia: 29.02.2020, 23:08 »
Panowie coś dla rozluźnienia i przy okazji poznania historii jednego z najlepszych w historii... Przed wami Rocky Marciano :beer: seria 3 filmów przedstawiająca być może największego, najlepszego ciężkiego w historii.




Dużo ciekawostek o jego życiu, prywatnych sprawach, no i wiadomo o boksie najwięcej. Największe wrażenie zrobił na mnie fakt, że w którejś z walk tak okładał gościa, że trzymając garde całą walkę skonczył ją z rozerwanymi żyłami w przedramionach, inna walka z kolei to sytuacja gdy miał rozcięty łuk brwiowy i lekarz dał mu jedna, ostatnia rundę, potem walkę miał przegrać przez niedopuszczenie do boksowania. Co zrobił mistrz? Oczywiście, znokautował rywala :bravo:

Wspaniały bokser, ikona, legenda, wzór charakteru i odwagi, jego życie było inspiracją dla Sylwestra Stalone piszącego scenariusz do filmu Rocky.
Pozdrawiam. :beer:

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #197 dnia: 29.02.2020, 23:13 »
Dawni mistrzowie to byli ludzie z ogromnym honorem ,nie liczyły się pieniądze tylko tytuł i chęć bycia najlepszym,teraz boks to kasa niestety i układy i wałki non stop: Ward-Kowaliov,Gołovkin -Saul Alvarez ,żenada :facepalm:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #198 dnia: 29.02.2020, 23:22 »
Życie nie znosi pustki, boks to było nie wyczerpane źródło, Marciano, Mohammed Ali, Foreman, Frezier, Tyson, Lenox Luis, Hollyfield, De la Hoya, Trynidad, Roy Jons, ech, można wymieniać bez końca. Mam nadzieję że pomimo kryzysu ten sport nigdy nie umrze.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #199 dnia: 29.02.2020, 23:24 »
Dobrze ,że są tacy bokserzy jak Łomaczenko,Inoue ,J.Taylor ,T.Crawford w niższych wagach, dzięki nim idzie obejrzeć świetny boks ,co do ciężkiej nareszcie odżyła Fury,AJ,Dubois,Hrgović ,Usyk,White ,Parker,Ruiz jr,A.Kownacki czy Wilder sporo wnoszą do HW będzie ciekawie przez parę ładnych lat :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #200 dnia: 29.02.2020, 23:27 »
Wielu było znakomitych pięściarzy w historii boksu ,ale dawniej liczyły się tytuły ,unifikacje i pieniądze, teraz liczą się najpierw pieniądze niestety, i to psuje ten sport okrutnie :facepalm:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #201 dnia: 01.03.2020, 09:51 »
I jest niespodzianka dzisiejszej nocy, Roman Gonzalez zdecydowanie rozbił Khalida Yafai i zdobył pas WBA w junior koguciej ,szczerze mówiąc po dwóch wpadkach i porażkach z Tajem Wangekiem jestem pod wrażeniem :bravo:

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #202 dnia: 01.03.2020, 10:43 »
Co do Ortiza to z 5 lat do tyłu Wildera by zrobił do 0 ,wielki wyczyn pokonać kubano dawno po past primie, o Stivernie nie mówię nawet, totalne zero :facepalm:

To kiedy Ortiz Twoim zdaniem był w prime? :D bo jeśli jak sugerujesz  5 lat temu to Cię uświadomie że wtedy walczył z takimi  ogórkami dla przykładu o rekordzie 27/18/1. Takie wypowiedzi są totalnie bez sensu bo nie możesz ich w żaden sposób obronić co najwyżej pisać stwierdzenia "bum", "0" czy "past prime" nie poparte żadnymi argumentami.

Ortiz pomimo, że coraz starszy to jego ostatnia walka była jedną z najlepszych jak nie najlepszą. I nie mam wątpliwości że jest dzisiaj lepszym zawodnikiem niż 5 lat temu. I na pewno nie past prime :D Pisałem o tym wcześniej - pomimo wieku nie jest wyboksowany i nie widać po  nim lat i  wyboksowania.  Nie jest też rozbity i nigdy nie toczył batalii w której zostawił w ringu zdrowie. Jego "bokserski wiek" jak na wagę ciężką jest lepszy niż młodszych zawodników po ciężkich bitwach. Zresztą HW rządzi się swoimi prawami. Tutaj nie widać postepu lat tak jak w niższych wagach, bo pięściarze nie bazują na szybkości a siłę ciosu  z wiekiem traci się jako jeden z ostatnich atutów.

Nie wiem jak długo interesujesz się boksem kolego ,ale jak twierdzisz że Wilder to super bokser, to ja cię przepraszam,

Ja nie mówię że Wilder to dla mnie super bokser. Piszę tylko, że to ścisła czołówka HW (dla mnie) faworyt z AJ a amerykanin - pomimo swoich bokserskich ułomności - jest skuteczny w tym co robi. Całą swoją taktykę opiera na ustawieniu boksera prostym i odpaleniem ciosu (a ten niewątpliwie ma), który przeważnie kończy walkę.

Stivern to kompletny bum ,jego nasz Kownacki robi do 0 i nokautuje ,

Masz racje. Na chwilę obecną Kownacki robi do 0 i nokautuje Stiverna. Mike Tysona też robi do 0, bo Mike już nie trenuje i ma ponad 50 lat. Gdyby żył Ali jego Kownacki też by zrobił do 0. Dlatego że był bliski 80 i miał zaawansowanego parkinona. I w taki sposób musiał bym Ci odpowiadać na takie absurdy.

Jak można tak wybiórczo porównywać zawodników? Stiverne to właśnie idealny przykład zawodnika past prime i jego porównywanie do Kownackiego dzisiaj nie ma żadnego sensu. W czasie kiedy jak go nazywasz "bum i 0" Stiverne był w czołówce wszystkich rankingów (rok 2013 a wielu widziało w nim potencjalnego pogromce Kliczki) - Adam Kownacki walczył z zawodnikami o rekordzie 0-2-0. Więc co to za porównanie?

Gdybyś był choć odrobinę rzetelny nie pomijał byś faktu, że ten właśnie bum Stiverne dosłownie zniszczył Arreole 2x a ich pierwsza potyczka była nominowana  do wlaki roku. A dla Ciebie to jest bum :D I piszę tu o Arreoli, którego prime też przypada na tamte lata.

A tutaj skrót walki Arreola vs "bum i 0" II jak go opisujesz w czasie gdy Arreola był w życiowej formie :)


Ten sam Arreola (który powiedzmy sobie jasno - dzisiaj się nie liczy i ma tylko nazwisko), dużo starszy, wyboksowany daje ciężką walkę Kownackiemu i Ty na tej podstawie widzisz naszego rodaka w roli faworyta w walce z Wilderem 8) Proszę, pisz argumenty a nie stwierdzenia z powietrza typu "ten to leszcz, a ten robi go do 0".

W ogóle dziwi mnie ten hurra optymizm względem Kownackiego bo pomimo że Adam ma atuty to jest jednak bardzo surowy i ograniczony co wykazała walka z rozbitym , podstarzałym Arreolą, który sprawił Kownackiemu wielkie problemy. Cały boks Adama to nieustanna presja - skuteczna tylko do pewnego momentu i na określony typ zawodników. Akurat Wilder z pojedynczym mocnym uderzeniem to dla niego stylowo koszmar. On w końcu trafi na kogoś kto go przełamie i to nawet nie będzie jeden z tych kolosów typu Fury/Joshua/AJ.  I to będzie bardzo przykra walka dla Kownackiego.

,nie wiem skąd ta fascynacja oprócz ciosu nie ma pojęcia o boksie gdzie technika, a przede wszystkim praca nóg, litości :facepalm:,

Srry, ale jeśli Twoim zdaniem bokser aby nie być bumem i leszczem musi mieć pracę nóg to nie mamy o czym pisać :)

Wilder,ten gość nie jest żadnym bokserem topu to leszcz napompowany i balon pękł w końcu

Nie chcę być uszczypliwy bo mam nadzieję, że się mylę ale jeśli ktoś mówi o największym puncherze dzisiejszych czasów, mistrzu HW "bum, leszcz", zawodniku który na olimpiadzie zdobywa brąz (a w boksie amatorskim jest naprawdę duża konkurencja i trzeba mieć to coś aby się przebić) to albo nie ma pojęcia o czym pisze albo jest takim typowym Januszem który z brzuchem piwnym zasiada do TV, gdzie boks zna tylko z telewizji i mówi właśnie "no co za leszcz, już ja bym lepiej boksował"... ale mam nadzieję że jesteś po prostu totalnym hejterem  Wildera nie potrafiącym dostrzec, że to skuteczny bokser.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #203 dnia: 01.03.2020, 10:50 »
Azymut Marciano to chyba mój ulubiony ciężki, ale wielu podważa jego wielkość przez rzekomy brak godnych rywali dostępnych w tamtym czasie i jego walkę z Lousiem, który był u schyłku kariery :) Gość był niesamowity, dzisiaj nie ma tak twardych ludzi jak Marciano.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #204 dnia: 01.03.2020, 12:27 »
Widzę ,że kolega zakochany jest w Wilderze więc nie ma sensu dalsze polemizowanie :beer:,a co do walki twojego ulubieńca i obstawianie że pokonałby AJ jest bardzo ciekawe ,dużo fachowców podobnie obstawiało jego wygraną z Furym a teraz siedzą cichutko :facepalm:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #205 dnia: 01.03.2020, 12:31 »
Na marginesie widzę, że z boksem wspólnego nie miałeś nic ,jak dla ciebie praca nóg i technika jest zbędna to ci powodzenia życzę ;)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #206 dnia: 01.03.2020, 13:24 »
Widzę ,że kolega zakochany jest w Wilderze więc nie ma sensu dalsze polemizowanie :beer:,

Wildera nie lubię a jego boks mi się nie podoba. Dodatkowo te wymówki o jego przyczynach porażki to dla niego wizerunkowe samobójstwo, ubędzie mu fanów, których i tak miał niewiele.

Ale tu nie ma polemiki bo Ty nie podałeś żadnego kontrargumentu a na moje pytania po prostu nie odpowiadasz (chociażby takie gdzie wystawiasz się na śmieszność pisząć że Ortiz jest past prime i 5 lat temu był lepszym bokserem) jedynie jakieś puste stwierdzenia że ktoś jest bumem, których nie potrafisz obronić. Zresztą nie spodziewałem się argumentów i  innego zakończenia rozmowy po kimś kto mówi o gościu, który zdobył po walce roku pas najbardziej prestiżowej federacji "bum i 0"
Porównanie Wildera do Kołodzieja też mistrzostwo świata :bravo: :bravo: :bravo:


Na marginesie widzę, że z boksem wspólnego nie miałeś nic ,jak dla ciebie praca nóg i technika jest zbędna to ci powodzenia życzę ;)

Jednak trochę wspólnego miałem :) Nigdzie nie napisałem, że praca nóg i technika są zbędne. Pisałem tylko, że Wilder pomimo swoich ułomności do maksimum wykorzystuje swoje nieliczne atuty - dynamikę i brutalną siłę co pozwala mu być top HW.

Za to Ty jasno napisałeś że Wilder to nie bokser bo nie ma pracy nóg. Czyli do Twojego wora "bumów i zer" możesz jeszcze wrzucić Georga Foremana - on też nie miał pracy nóg.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #207 dnia: 01.03.2020, 13:31 »
Kolego ja nie porównuje Kołodzieja do Wildera ,tylko dałem ci przykład jak się dmucha balonik i robi statystyki ;),czytaj ze zrozumieniem ,a boks to nie tylko cios tylko duuuuużo więcej patrz np.na Łomaczenkę albo Floyda wiesz chyba o kim pisze i zastanów się trochę następnym razem, jak kogoś zaczniesz od Janusza nazywać ,możesz sobie pisać co chcesz tylko z szacunkiem ok

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #208 dnia: 01.03.2020, 13:31 »
Kolego Mimi :thumbup: popieram Twoją wypowiedź :thumbup: Wilder nie ma pracy nóg,no ale w tej wadze mało kto ma,tu się raczej liczy siła,można przegrywać na punkty i jeden cep wszystko zmienia,takie są fakty, tu nie ma takich wirtuozów jak Łomaczenko
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #209 dnia: 01.03.2020, 13:36 »
Ortiz jest już dawno past prime chyba wiesz o tym ,powinien walczyć o pas co najmniej 5 lat temu,tak samo jak Sasza ,do którego też Wilder się nie kwapił żeby wyjść o White obowiązkowym pretendencie nie wspominam ,który nie mógł się doczekać walki z Wilderem ,dla psikusa ja np.AJ  ma dobrą pracy nóg i technikę albo Fury tak samo to o czym pisze kolega Adam :facepalm: