Autor Wątek: Boks zawodowy i amatorski  (Przeczytany 35398 razy)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #210 dnia: 01.03.2020, 13:39 »
Kolego Tomasz 38, to tylko luźna dyskusja,po prostu każdy ma swoje zdanie, ja szanuje Twoje choć uważam że co do Wildera nie masz racji,choć zaznaczę że nie jestem jego fanem, obecnie moim zdaniem numer jeden jest gość którego nie cierpię,czyli Fury,no ale pokazał że jest dobrym bokserem i muszę to zaakceptować,ale nigdy się z nikim nie zgodzę akurat jak ktoś powie że Joshua to top 1,minęły czasy gdy ciężka stała gościami którzy wymiatali ,była i technika i siła,tylko wtedy 190 cm to był już wielkolud, teraz 200 cm to nikogo nie dziwi
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #211 dnia: 01.03.2020, 13:41 »
Zostawmy temat pana Wildera w spokoju ja zdanie nie zmienię na jego temat ,siedzę w boksie od lat i troszkę się na tym znam :beer:,dla przykładu powiem tylko że był kiedyś taki pan Chris Byrd ,który był mistrzem świata wagi ciężkiej dzięki wspaniałej technice ,i świetnej pracy nóg :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #212 dnia: 01.03.2020, 13:46 »
Adam ja gadam na luzie ,to że nie doceniam Wildera a mam prawo, bo według mnie jego kariera jest troszkę sztuczna, a umiejętności małe, to nie znaczy że komuś coś narzucam na siłę czy ubliżam :beer:,Furego mało ludzi docenia a ja zawsze powtarzałem że facet jest nieprzeciętny, bo ma to coś jest kompletnym bokserem ,a nie liczy na to że wejdzie jeden czysty cios i już ,AJ też jest o niebo wyżej technicznie  od Alabamy, oglądacie walki widzicie przecież doskonale co i jak ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #213 dnia: 01.03.2020, 13:51 »
Mam pytanie odnośnie walk Ward-Kovaliov ,albo Saul Alvarez -Gołovkin ,jak oceniacie czy według was ,ci którzy walki wygrali zasłużyli na to czy raczej nie ?

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #214 dnia: 01.03.2020, 13:56 »
Nie lubię rudego,ale Gołowkin nie przekonał mnie w walkach z nim,liczyłem na coś więcej
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #215 dnia: 01.03.2020, 14:01 »
A dla mnie nasz Andrzej Gołota to był gość,kupe ludzi po nim jedzie a jak dla mnie to był kozak jeżeli chodzi o technikę jak na wagę ciężką,szkoda że coś z głową chyba nie tak,nie mi to osądzać, ale umiejętności miał kozackie,walki z Bowie zapamiętam do końca życia
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #216 dnia: 01.03.2020, 14:04 »
Mało kto go lubi ;), bo ma ochronkę podobną do tej jaką fundowała organizacja WBC Wilderowi ,dla mnie Saul obie walki przegrał tak samo jak kiedyś z Larą i Cotto gdzie mu dupsko uratowali sędziowie i Oscarek :facepalm:,ale mniejsza z tym dlaczego ostatnim wypadem do półciężkiej, walczył z rozbitym już Kovalem a nie np z Beterbijevem czy Bivolem ,którzy są w gazie ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #217 dnia: 01.03.2020, 14:12 »
Andrzej Gołota był dobrym bokserem i mógł być mistrzem świata ,przy tamtej mega silnie obsadzonej HW ,to był kozak naprawdę ,niestety psychika zawiodła ,a to też jest ważna część tego sportu :(,szkoda ,teraz naszym jedynakiem jest Adaś ,wielu się śmieje że za gruby ,obrony nie ma i takie tam ,ale ja widzę że facet boksować potrafi i ma świetną technikę presingu ,niezły repertuar ciosów szybkie ręce  ,jak poprawi pewne niuanse kto wie o tytuł zawalczy i może być różnie ,jak dla mnie dla Wildera on byłby koszmarem ,cały czas blisko,presja  szkoda że nie doszło do ich walki wcześniej a szczęka Wildera to nie granit jak pisali fachowcy
 ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #218 dnia: 01.03.2020, 14:18 »
Adam jak lubisz boks to obejrzyj sobie walki Pacmana,Sergio Gabriela Martineza ,Marcosa Maidany ,Crowforda ,Łomaczenki ,Inoue albo fenomenalnego Joe Calzaghe facet miał 46 wygranych walk bez porażki ,ja te walki oglądałem przez lata ,pamiętam nawet Julio cesara Chaveza seniora ,Trinidada i wielu innych świetnych bokserów którzy byli mistrzami przez lata :bravo:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #219 dnia: 01.03.2020, 14:32 »
Co do numeru jeden wagi ciężkiej, to poczekajmy aż zawalczy Fury z AJ ,wtedy będziemy mieli odp. :beer: na horyzoncie są kolejne młode wilki jak Dubois pod warunkiem że pokona J.Joyca albo F.Hrgović ,dużo się dzieje i dobrze są emocje a o to chodzi :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #220 dnia: 01.03.2020, 14:51 »
Wkrótce zobaczymy kolejną ciekawą walkę technika kontra siła i młodość Łomaczenko -Teofimo Lopez ,kto faworytem może będziemy typowali przed walką ;)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #221 dnia: 01.03.2020, 17:00 »
Tomasz 38,uwielbiam boks,sam ćwiczyłem i wiem co to za katorga,trening piłkarski to pikuś przy bokserskim,bo uprawiałem obydwa,a co do bokserów co wymieniłeś to myślę że oglądałem praktycznie wszystkie ich walki,mieszkałem 12 lat w UK,wróciłem pół roku temu do Polski, mam przyjaciół z Filipin i powiem Ci że Pac man
jest Bogiem w ich kraju,pokazywali mi filmiki z gym boxerskiego,wszędzie zdjęcia tylko jego,dla nich to ktoś więcej niż bokser,nie sądziłem że można kogoś tak uwielbiać ;D
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #222 dnia: 01.03.2020, 17:02 »
Dla mnie Łomaczenko jest top 1 bez podziału na wagi,uwielbiam oglądać jego walki
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #223 dnia: 01.03.2020, 17:09 »
Zgadzam się Adam z tobą Łoma numer 1 p4p :beer:,to jest wirtuoz ,troszkę niżej jest Inoue potwór gość, też świetny zawodnik :thumbup:,a co do PacMana to jest ikona boksu dla mnie ,facet w tym wieku jest zagrożeniem dla każdego młodego, Kith Thurman przekonał się o tym boleśnie ,teraz widzę po wygranej na Jessim Vargasie, Pac Mana chce Mickey Garcia ,szykuje się kolejny hicior,choć Mickey po porażce sromotnej z E.Spencem Jr, już nie jest tak pewny siebie ,zobaczymy takie walki chcę oglądać :bravo:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #224 dnia: 01.03.2020, 17:14 »
Lubię jak mistrzowie walczą ze sobą ,nie boją się porażki w rekordzie ,na tym polega boks, ten rok szykuje się ciekawie w niższych kategoriach, czekam na potwierdzenie walki D.Bivola z A.Beterbijewem o prymat w półciężkiej,ta walka na samą myśl mnie elektryzuje ,bo Łoma pewnie młodego T.Lopeza skarci za ciągłe odgrażanie i obelgi :facepalm:,nie zapomniałem oczywiście o naszym K.Głowackim Okolie jest do zrobienia bez problemu a więc pas znowu może w Polsce zawitać :thumbup: