Autor Wątek: Kołowrotek dalekiego zasięgu  (Przeczytany 40585 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #210 dnia: 30.01.2022, 19:24 »
Michał kto bajduży ,zanim oskarżenia polecą ,powtórzę raz jeszcze odpowiedni sprzęt i dobra łapa i to nie jest problem bynajmniej dla mnie :),który z Feederskepu jest profesjonalnym dystansowcem,ja tam żadnego nie widzę ,co innego Węgrzy oni tak łowią od lat i rzucają ponad 100 m

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #211 dnia: 30.01.2022, 19:24 »
Nie ma problemu, gniewać nie mam się za co bo wiem co mówię ale żeby dłużej nie toczyć bezsensownej dyskusji to tak jak wspomniałem wyżej nagramy film i pokażemy że można tyle machnąć 3.3m a wręcz uważam że uda się więcej :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #212 dnia: 30.01.2022, 19:32 »
Nikt nikomu nic nie musi udowadniać. Kto choć trochę łowi na dystansie 70+,wie co jest potrzebne ,by takie odległości osiągać i swoje zdanie wyrobi,czytając o powyższych wyczynach.

Żadna najdoskonalsza technika rzucania,nie zmieni praw fizyki ,choćby i rzucający miał 2.5m wzrostu i siłę trzech Pudzianów.

Tomek,chcesz powiedzieć,że panowie z f-sklepu to nie profesjonalni wędkarze ? Sądzisz,że jechali na Węgry ,dopiero ucząc się łowienia dystansowego ?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #213 dnia: 30.01.2022, 19:35 »
No chyba nie do końca tak to wygląda Michale ,jak jednym patykiem i kołowrotkiem ,ktoś z bólem rzuca 60m, a drugi robi to powtarzalnie bez problemu,  to co można stwierdzić :beer:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #214 dnia: 30.01.2022, 19:36 »
Nikt nikomu nic nie musi udowadniać. Kto choć trochę łowi na dystansie 70+,wie co jest potrzebne ,by takie odległości osiągać i swoje zdanie wyrobi,czytając o powyższych wyczynach.

Żadna najdoskonalsza technika rzucania,nie zmieni praw fizyki ,choćby i rzucający miał 2.5m wzrostu i siłę trzech Pudzianów.

Pojawi się Koko i pozamiata w tym temacie :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #215 dnia: 30.01.2022, 19:39 »
No chyba nie do końca tak to wygląda Michale ,jak jednym patykiem i kołowrotkiem ,ktoś z bólem rzuca 60m, a drugi robi to powtarzalnie bez problemu,  to co można stwierdzić :beer:

Tak,ale strasznie uogólniasz. Co innego,gdy danym wędziskiem jedna osoba rzuca 50m,a druga 60m,a co innego,gdy dana osoba ,twierdzi że rzuca danym wędziskiem ponad 80m,gdy inni,nawet doświadczeni,tą samą długością wędki ledwie do 60m dobijają ...

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #216 dnia: 30.01.2022, 19:43 »
Michale ,tu nie chodzi o jakieś spory,tylko jeżeli ktoś piszę ,że rzuca ileś tam metrów dla mnie nie jest problemem ,a widzę ,że co po niektórzy z tym mają problemy i zaczyna się dogadywanie ,tylko nie wiem po co  ,sorry ale ja czegoś takiego nie rozumiem ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #217 dnia: 30.01.2022, 19:44 »
Michał ,ja nie wiem czy kolega Maras jest doświadczony czy nie ,ale dlaczego mam mu nie wierzyć ,jakoś inaczej podchodzę do tego przyjacielu :beer:

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #218 dnia: 30.01.2022, 19:45 »
Michale ,tu nie chodzi o jakieś spory,tylko jeżeli ktoś piszę ,że rzuca ileś tam metrów dla mnie nie jest problemem ,a widzę ,że co po niektórzy z tym mają problemy i zaczyna się dogadywanie ,tylko nie wiem po co  ,sorry ale ja czegoś takiego nie rozumiem ;)

To Ci wyjaśnię: nie chodzi o osiągany dystans,bo są ludzie nawet na tym forum,którzy potrafią łowić i na 110m.

Rzecz jest w długości wędziska,którym dany dystans jest rzekomo osiągany.

Nie ma szans,by kij 3.3m pozwalał łowić z dystansu 87m.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #219 dnia: 30.01.2022, 19:55 »
No chyba nie do końca tak to wygląda Michale ,jak jednym patykiem i kołowrotkiem ,ktoś z bólem rzuca 60m, a drugi robi to powtarzalnie bez problemu,  to co można stwierdzić :beer:

Tak,ale strasznie uogólniasz. Co innego,gdy danym wędziskiem jedna osoba rzuca 50m,a druga 60m,a co innego,gdy dana osoba ,twierdzi że rzuca danym wędziskiem ponad 80m,gdy inni,nawet doświadczeni,tą samą długością wędki ledwie do 60m dobijają ...

Zapytaj Pawła Szpota (admina z MFP) czy Rafi KN bo akurat razem byliśmy na rybach i każdy tyle machnął :) a tak się składa że każdy z nas posiada tą wędkę, a że ryby nie brały to zaczęliśmy ją sprawdzać.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #220 dnia: 30.01.2022, 19:57 »
Dlatego napisałem odpowiedni sprzęt i technika ,nic mi nie musisz wyjaśniać ,ale czy kolega Maras rzuca te metry czy nie rzuca ,ja mu wierzę i trzymam kciuki za łamanie teorii ,a co do praw fizyki jak można wytłumaczyć ,że bokser kategorii średniej bije mocniej jak większa czołówka wagi  ciężkiej ;)

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #221 dnia: 30.01.2022, 19:59 »
Jeżeli takie prawa fizyki by były to jak to możliwe że karpiówkami 3.6m machają dobrze ponad 100m ? ;)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #222 dnia: 30.01.2022, 20:00 »
No chyba nie do końca tak to wygląda Michale ,jak jednym patykiem i kołowrotkiem ,ktoś z bólem rzuca 60m, a drugi robi to powtarzalnie bez problemu,  to co można stwierdzić :beer:

Tak,ale strasznie uogólniasz. Co innego,gdy danym wędziskiem jedna osoba rzuca 50m,a druga 60m,a co innego,gdy dana osoba ,twierdzi że rzuca danym wędziskiem ponad 80m,gdy inni,nawet doświadczeni,tą samą długością wędki ledwie do 60m dobijają ...

Zapytaj Pawła Szpota (admina z MFP) czy Rafi KN bo akurat razem byliśmy na rybach i każdy tyle machnął :) a tak się składa że każdy z nas posiada tą wędkę, a że ryby nie brały to zaczęliśmy ją sprawdzać.
To po ile wy rzucacie wędziskami 3.9m ? 😉

Jak napisałem,kto łowi dalej,wie jak to wygląda w realu.

Nie porównuj karpiówki ,jej wielkości  przelotek oraz ich sposobie rozmieszczenia ,że o twardości i sprężystości blanku nie wspomnę,do kijka krótszego,z delikatnym cw i połowę mniejszymi przelotkami . Pomijam fakt ogromnych szpul kołowrotków karpiowych i ciężarków centrycznych o wadze 80g i więcej.

Druga sprawa,to mało który karpiarz jest w stanie osiągnąć 100m ,blankiem 3.6m.  Karpie z rzutu,to kije 3.9m.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #223 dnia: 30.01.2022, 20:04 »
Może i da się rzucić tą odległość przy bardzo dobrze dobranym sprzęcie i sprzyjającym wietrze lub jego braku. Z tym, że nie wierzę w powtarzalność rzutów na 80-90 metrów wędziskiem 3,3m tym bardziej przy zmiennym lub bocznym wietrze...

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #224 dnia: 30.01.2022, 20:06 »
Spokojnie, ja to traktuję jako zwykłą dyskusję :) wędki 3.9 jeszcze nie posiadam ale w tym sezonie zamierzam się zaopatrzyć to może 100m uda się osiągnąć ale to czas pokaże :)