Autor Wątek: Kołowrotek dalekiego zasięgu  (Przeczytany 40563 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #240 dnia: 30.01.2022, 22:51 »
W tym roku zaplanowałem przed jednymi zawodami konkurs, zobaczymy jak daleko najlepsi Feederowcy w Polsce rzucają :)
Super pomysł :beer:. Mam nadzieję, że będzie mierzenie na kijkach.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #241 dnia: 30.01.2022, 22:58 »
W tym roku zaplanowałem przed jednymi zawodami konkurs, zobaczymy jak daleko najlepsi Feederowcy w Polsce rzucają :)

Podaj wyniki po wszystkim. Mogą być anonimowe...
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #242 dnia: 30.01.2022, 23:21 »
Panowie jeśli ktoś się uprze zrobi odpowiedni zestaw nabierze techniki i siły pewnie będzie rzucał kijem 3,3 m ponad 100m w czym problem.
Dla przykładu na filmie gość rzuca feederem ponad 165 m. Jestem przekonany ,że odpowiednim kijem 3,3 m ten facet rzucił by grubo ponad 100 m. A pewnie najlepszy na świecie nie jest. Może wśród forumowiczów są lepsi.
Mam ten kij w wersji 200 cw świetna wędka ale z moimi możliwościami 130m to max i nie mówię o łowieniu tylko maksymalnym powtarzalnym rzucie bez napięcia klipa. Więc jak widać między jednym a drugim łowiącym jest 35m różnicy a rzucam raczej sporo powyżej średniej. Trudno zawsze będą lepsi. Więc nic tylko brać kije 3,3 i łowić na 80 metrze :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #243 dnia: 30.01.2022, 23:50 »
W tym roku zaplanowałem przed jednymi zawodami konkurs, zobaczymy jak daleko najlepsi Feederowcy w Polsce rzucają :)
 

Dobry pomysł. Wyniki mogą być dla wielu rozczarowaniem. 

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #244 dnia: 31.01.2022, 00:00 »
Kilka moich uwag na temat rzutów dystansowych, wynikających z moich niewielkich doświadczeń. Nie pozycjonuję znaczenia czynników na długość rzutu, tylko je wymieniam w kolejności, co mi przychodzi do głowy.
1. Linka - im cieńsza tym dalsze rzuty, plecionka 0,08 - 0,1 ze strzałówką, jeśli żyłka to max 0,22. Przy żyłce 0,26 raczej trudno o dalsze rzuty.
2. Wędka - mocna, sprężysta z dużymi przelotkami, zwłaszcza pierwszą i znacznym oddaleniem jej od kołowrotka.
3. Kołowrotek - dobrany do wędki i linki. Nieprawda, że im większy tym lepszy. Najlepszy z wysokim nawojem i średnicą szpuli dobraną do wędki, przelotek. Z dobrym nawojem, najlepiej krzyżowym.
4. Podajnik - im cięższy, o ile wędka to wytrzyma, i mniejszy tym loty dalsze. Zastosowanie lotki z rurki antysplątaniowej znacząco wydłuża rzuty.
5. Technika i siła rzutu - mam jaką mam i mogę tylko porównywać sprzęt. Myślę, że ma rolę pierwszoplanową.
6. Strzałówka - im sztywniejsza, tym szybciej można naładować mocny kij. Strzałówki z nieco grubszej plecionki wydają mi się leprze, niż z żyłki.
7. Długoś wędki - teoretycznie, im dłuższa tym dalsze rzuty ale nie do końca mi się to sprawdza, jeśli zignorujemy punkty 1-6.
Wędką By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 360H, cw, do 100 g, z kołowrotkiem By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 5000 z plecionką 0,08 osiągam bez problemu powtarzalną odległość 80 m podajnikiem 40 g Zhibo z lotką. Wędką Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder 390H, cw do 100 g z kołowrotkiem Browning Black Viper MK FD 850, czyli wędką dłuższą i kołowrotkiem lepszym do dalszych rzutów, z takim samym zestawem jest to nieosiągalne.
Kolejny test wędki Haldorado by Dome Master Carp Pro 390LC, cw, do 170 g. Podajnikami Zhibo 70 i 80 g z lotką osiągałem powtarzalne rzuty na 100 m z kołowrorkami By Döme TEAM FEEDER Long Cast 5500, By Döme TEAM FEEDER Long Cast 4500 i By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 6000. Na wszystkich plecionka 0,08 - 0,1 mm ze strzałówką. Większych różnic w osiąganym dystansie nie zauważyłem.
Rzuty podajnikiem 100 g tym kijem pozwoliły mi osiągnąć dystans 120 m. Niestety mało powtarzalny, ze względu na słabą technikę rzutu powodującą częste zerwanie tak ciężkiego zestawu.
Wszystkie odległości zostały odmierzone na kijkach.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #245 dnia: 31.01.2022, 00:58 »
Panowie jeśli ktoś się uprze zrobi odpowiedni zestaw nabierze techniki i siły pewnie będzie rzucał kijem 3,3 m ponad 100m w czym problem.
Chciałbym zobaczyć taką osobę jak holuje karpia 5-10 kg...wykonując wcześniej 10 rzutów na 100m wędka 3.3m
Sorki, ale mnie wszystko boli jak mam karpiówką posłać zestaw na ponad 100m wykonując przy tym 3-4 próby na zestaw.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #246 dnia: 31.01.2022, 09:26 »
Dyskusja o boksie przeniesiona do wątku o... boskie.
Od tego postu: https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=12851.msg571240#msg571240
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #247 dnia: 31.01.2022, 09:27 »
Panowie jeśli ktoś się uprze zrobi odpowiedni zestaw nabierze techniki i siły pewnie będzie rzucał kijem 3,3 m ponad 100m w czym problem.
Dla przykładu na filmie gość rzuca feederem ponad 165 m. Jestem przekonany ,że odpowiednim kijem 3,3 m ten facet rzucił by grubo ponad 100 m. A pewnie najlepszy na świecie nie jest. Może wśród forumowiczów są lepsi.
Mam ten kij w wersji 200 cw świetna wędka ale z moimi możliwościami 130m to max i nie mówię o łowieniu tylko maksymalnym powtarzalnym rzucie bez napięcia klipa. Więc jak widać między jednym a drugim łowiącym jest 35m różnicy a rzucam raczej sporo powyżej średniej. Trudno zawsze będą lepsi. Więc nic tylko brać kije 3,3 i łowić na 80 metrze :)

Problem w tym, że gościu rzuca feederem z ciężarkiem pewnie 250 g. I tylko z ciężarkiem. A tu jest rozmowa o podajniku z zanętą 30-40 g.

Rzućcie sobie samą oliwką o ciężarze waszego podajnika z zanętą. Rzut będzie ze 30% dalszy na miękko.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #248 dnia: 31.01.2022, 09:32 »
W tym roku zaplanowałem przed jednymi zawodami konkurs, zobaczymy jak daleko najlepsi Feederowcy w Polsce rzucają :)
Super pomysł :beer:. Mam nadzieję, że będzie mierzenie na kijkach.

Raczej nie , bedziemy mierzyc odległość od miejsca rzutu do miejsca upadku koszyka ( na łące )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #249 dnia: 31.01.2022, 09:35 »
W tym roku zaplanowałem przed jednymi zawodami konkurs, zobaczymy jak daleko najlepsi Feederowcy w Polsce rzucają :)
Super pomysł :beer:. Mam nadzieję, że będzie mierzenie na kijkach.

Raczej nie , bedziemy mierzyc odległość od miejsca rzutu do miejsca upadku koszyka ( na łące )

I to pokaże prawdziwą odległość :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #250 dnia: 31.01.2022, 09:40 »
Czy to nie na zawodach Cresty będzie konkurs rzutowy?
Marcin

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #251 dnia: 31.01.2022, 09:40 »
Michał zrób szybko korektę swego posta,
Wiesiek

Offline mar_70

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: Lubaczów
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #252 dnia: 31.01.2022, 09:46 »
Michał zrób szybko korektę swego posta,

Koniecznie
:)

PS:
 gostek z filmu rzuca podajnikem 60g +20g towaru:)
Pzdr
Pozdrawiam Marek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #253 dnia: 31.01.2022, 09:47 »
Dowaliłem :facepalm:

W jednym i drugim przypadku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek dalekiego zasięgu
« Odpowiedź #254 dnia: 31.01.2022, 09:55 »
Niczego nie dowaliłeś. Ostatnio robią wybrakowane klawiatury. Też mam taką. :P
Wiesiek