Autor Wątek: Koszyk zanętowy Prograss  (Przeczytany 5048 razy)

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Koszyk zanętowy Prograss
« dnia: 08.02.2015, 12:06 »
Przeglądałem właśnie katalog trapera.. I znalazłem to :)



Nie przypomina wam to Drennana? Bo mi bardzooo... A jest to Traper. Ciekawe jak z jakością wykonania i funkcjonalnością, oraz ceną ;) Jak pojawi się w sklepach to napewno przetestuje :P

P.S kliknijcie w zdjęcie by obejrzeć w pełnym rozmiarze..

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #1 dnia: 08.02.2015, 12:38 »
Z wygladu to dzaksona przypomina i te srubki :)
W nowym sezonie pewnie bedzie sporo nowych koszykow do metody i to dobrze bo cena innych spadnie




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #2 dnia: 08.02.2015, 12:51 »
Właśnie przeglądam katalog Jaxona i masz racje... Raczej w tą stronę bardziej podobny :P

Ryba1987

  • Gość
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #3 dnia: 08.02.2015, 13:44 »
Mam te jaxony/trapery i przerabiam je tak, że sa trwalsze od drennanów. Bez przeróbek - łowienie ze śróbkami max 2 godziny i wyciągnięcie koszyk bez denka ołowianego :) Testowane w tamtym roku :) Poza tym stoją 11-12 zł za dwie sztuki gdzie jeden drennana 10-11 zł ;)

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #4 dnia: 08.02.2015, 13:53 »
Trapery to te zielone z plastikową foremką ?. A Jaxony jak  modyfikujesz i jak więcej załadujesz to normalnie da się wyciągnąć z foremki.
Traperami łowie cały czas. A Jaxony kupiłem niedawno jeszcze nimi nie łowiłem.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #5 dnia: 08.02.2015, 14:10 »
Po modyfikacji normalnie łowisz jak na drennany, tutaj opisywałem jak je przerabiam...
Cytuj
Niżej fotki odnośnie spasowania i ogólnie jak wyglądają itp.
Na jednej fotce pokazane jest etapy co robie - najpierw wykręcam śróbki, później wkładam nity i rozpłaszczam je małym młotkiem - trzymają pewniej niż te plastikowe nity drennan'a - nie raz mi te nity puszczały tak, że ołowiane denko odpadało i wkurw + koszty ;) W jaxonie ten kłopot wyeliminowałem.
Wg mnie jaxon fakt, chłam produkuje aczkolwiek małe zabiegi robią z nich rzeczy które nie powstydziłyby się topowe marki.
Myślałem jeszcze o śróbkach i nakrętkach samohamownych ale nie znalazłem nigdzie nakrętek o średnicy 2mm.. nawet w pracy gdzie zamawiają na prawdę różne rzeczy i jest mnóstwo katalogów to nic z magazynierem nie znaleźliśmy lepszego od tych nitów. Dla mnie jest to rozsądne rozwiązanie, oszczędność i nie szkoda tak bardzo przy zrywaniu jak byśmy drennan'a zrywali ;)
No i odpowiedź z góry - czemu śróbki wykręcam i się tak "bawię" z tymi koszykami? - ołów jest miękki, gwint po dokręceniu trzyma na słowo honoru i poczatkowo po 10 zarzutach traciłem denka.. nity to poprawiły :)

Na fotkach "obiecane" pudełko z przyponami guru oraz E.S.P. - te ciemne z plecionki - wchodzą "na siłę" między te kołeczki.. uroki plecionki :P

Fotki

Uwaga - do koszyczków jaxona 20gram nity 4mm długości, do 30gramowych 5mm długości (różnica wynikająca z grubości ołowiu koszyczka) :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 287
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #6 dnia: 08.02.2015, 14:31 »
Co do oryginału któryś z kolegów z forum znalazł sklep z tanimi rzeczami drenna sam skorzystałem
http://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/DRENNAN-KOSZYK-ZAN-TOWY-IN-LINE-FLAT-METHOD-FEEDER-69-340-011-d1758.htm
moze ktos znalazł tańsze ?
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #7 dnia: 08.02.2015, 15:01 »
mjmaciek dzięki za link do tego sklepu - lorpio mają niezłą cenę 10,1.- za 700 gram kilo wychodzi 14,42zł czyli nie najgorzej. Trzeba będzie chyba się z lorpio przeprosić :P
P.S. - w garażu byłem i w torbie znalazłem całą paczkę lorpio 2mm i banditcarp jakąś 1/4 paczki.. w sumie z 8kg pelletu jest :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #8 dnia: 10.02.2015, 20:27 »
Wow, znowu widzę, że  kolejna filma opracowała samodzielnie nowy model podajnika ;)

Znając życie w Chinach jakas fabryka klepie podróby i kolejne firmy je kupują. Nie wiem jak Wy, ale jak dla mnie warto byłoby aby taki Traper spróbował cos opatentowac samemu, mają przecież testerów. Warto pokombinowac coś na własną rękę - a nóż wymysli się coś, co sprzedawac się będzie w innych krajach? Takie zrzynanie nie przystoi dobrej firmie.

W UK Drennan, Preston, Korum, Guru, Matrix, Avid Carp, ESP i Maver ostatnio - zaprojektowali swoje podajniki 'osobno' - każdy uważał aby nie robić podróbek, dodał coś swojego do modelu - i każdy z tych patentów ma w sobie cos unikalnego. Jedne sa idealne na komercje - jak banjo lub Guru - inne są uniwersalne, niektóre na rzeki. W Polsce jakoś to nie przechodzi - zerżnąć jest łatwiej.

Trudno byc później 'dumnym' z produktów, pracując na przykład dla takiego Trapera czy Jaxona. Bo okazuje się, że towar idzie z Chin, razem z myślą techniczną. A to drugie może przecież być polskie... Szkoda - z biznesowego punktu widzenia, trudno budować .markę' przy takiej strategii, jest się raczej kopciuszkiem. A przecież Guru czy taki Matrix to nie są żadne wielkie firmy, stać ich było na coś własnego...
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #9 dnia: 10.02.2015, 20:49 »
Co do oryginału któryś z kolegów z forum znalazł sklep z tanimi rzeczami drenna sam skorzystałem
http://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/DRENNAN-KOSZYK-ZAN-TOWY-IN-LINE-FLAT-METHOD-FEEDER-69-340-011-d1758.htm
moze ktos znalazł tańsze ?
Jest tylko mały problem, brak na zdjęciu i w opisie Łacznik method feeder Drennan. Może dla tego cena inna. :)
Robert

Online Pepe

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #10 dnia: 10.02.2015, 21:39 »
Co do oryginału któryś z kolegów z forum znalazł sklep z tanimi rzeczami drenna sam skorzystałem
http://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/DRENNAN-KOSZYK-ZAN-TOWY-IN-LINE-FLAT-METHOD-FEEDER-69-340-011-d1758.htm
moze ktos znalazł tańsze ?
Jest tylko mały problem, brak na zdjęciu i w opisie Łacznik method feeder Drennan. Może dla tego cena inna. :)

zamawiałem te koszyki z tego sklepu i łącznik jest w zestawie

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #11 dnia: 10.02.2015, 22:08 »
Co do oryginału któryś z kolegów z forum znalazł sklep z tanimi rzeczami drenna sam skorzystałem
http://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/DRENNAN-KOSZYK-ZAN-TOWY-IN-LINE-FLAT-METHOD-FEEDER-69-340-011-d1758.htm
moze ktos znalazł tańsze ?
Jest tylko mały problem, brak na zdjęciu i w opisie Łacznik method feeder Drennan. Może dla tego cena inna. :)

zamawiałem te koszyki z tego sklepu i łącznik jest w zestawie
Jeżeli tak jest jak piszesz, to znaczy że mają tanio :)
Robert

Offline mechanik2014

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: POLSKA
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #12 dnia: 10.02.2015, 22:36 »
Ten koszyk jaxon miał już w tamtym roku ale jakość nie powala myślę że browning hybrid jest dużo lepszy jeżeli chodzi o jakość plastiku dużo wytrzymalszy ale jest za mały a te jaxony porażka plastik pęka a w szczególności w miejscu gdzie wkładany jest krętlik w tym roku wypróbuję podajniki z drenana no i najbardziej czekam na browning hydrus to nowość na ten rok. Do mojego sklepu co się zaopatruję jeszcze nie dotarła dostawa z tymi podajnikami, sprzedawca powiedział ze może na początku marca będą.

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy Prograss
« Odpowiedź #13 dnia: 22.02.2015, 17:09 »
Jaxony nie są takie złe. Dobra cena powoduje, że spokojnie używam ich w miejscach trudnych, gdzie łatwo o zaczep. Co do śrubek, to wszystkie zamalowałem.  Będąc kiedyś na rybach stwierdziliśmy że  w płytkiej, nasłonecznionej wodzie nie było brań na koszyki ze  srebrnymi śrubkami. Prawdopodobnie odbijały swiatło, co płoszyło ryby. Na pozostałych koszykach brania  były... Poza tym pasuje do nich foremka Drennana.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.