SPRZĘT i AKCESORIA > Recenzje i prezentacje

Test praktyczny Gardner Spin Doctor 70 g (czerwony)

(1/4) > >>

elwood:
Po paru dniach łowienia i kilku solidnych walkach z rybami miałem solidnie poskręcaną żyłkę na kołowrotkach, na jednym jeszcze w miarę, ale na drugim tragicznie (ten drugi miał ciężej przez te dni). Komercja, trafiło się kilka dużych ryb.

Akurat przyszły mi Spin Doctory Gardnera, więc przetestowałem w praktyce.

Pacjenci: dwa kołowrotki "made in China":
a) jeden serii 4000 z nawiniętą żyłką Daiwa Tournament ST 0,30
b) drugi serii 6000 z nawiniętą żyłką Daiwa Tournament ST 0,32

Lekarz: Gardner Spin Doctor 70g (czerwony).

Wyniki na zdjęciach (mam nadzieję, że nic nie popieprzyłem, bo piszę z pamięci) - nie wiem jak wstawiać podpisy między fotkami, więc wstawiam tak (może moderator jakoś popoprawia, żeby było wygodniej przeglądać).

Kołowrotek 4000:
A1 - wyjściowy nawój,
A2 - szpula po rzucie na ok 20m (ściągnięte 20m żyłki),
A3 - nawinięta z powrotem żyłka po rzucie ok 20m,
A4 - nawinięta z powrotem żyłka po rzucie ok 40m,
A5 - nawinięta z powrotem żyłka po rzucie ok 60m.
W sumie rzucałem 3 razy.


Kołowrotek 6000 - tutaj było więcej zabawy:
B1 - wyjściowy nawój - tu jeszcze nie wygląda tragicznie, ale z reguły gwizdy hamulca miałem na większych odległościach, stąd ciekawiej się robi pod spodem,
B2 - nawój po rzucie ok 20m (ściągnięte z kołowrotka ok 20m żyłki),
B3 - nawój po rzucie ok 40m (j/w odpowiednio),
B4 - nawój po rzucie ok 60m (j/w odpowiednio),
B5 - nawój po rzucie ok 80m (widać, że największa walka odbywała się w przedziale powiedzmy 30-70m, czasem ryba jeździła mi po prawie całej komercji :) ,
B6 - uporządkowany nawój z ok 60m (robiłem fotki ściągając żyłkę po najdalszym rzucie),
B7 - uporządkowany nawój z ok 40m,
B8 - uporządkowany nawój z ok 20m.
W sumie rzucałem 4 razy.

Czyli - działa :)

PS: Tak, wiem, mam za mało żyłki na szpulach :)

tstg:
Fajna recenzja! A jednak działa! Szkoda, że w Polsce nie są dostępne te małe 30g. Czasem by się przydało zwykłą żyłkę np. do matcha odkręcić... Chyba wypada mi zamówić na Ebay-u.

elwood:

--- Cytat: tstg w 23.04.2019, 19:42 ---Fajna recenzja! A jednak działa! Szkoda, że w Polsce nie są dostępne te małe 30g. Czasem by się przydało zwykłą żyłkę np. do matcha odkręcić... Chyba wypada mi zamówić na Ebay-u.

--- Koniec cytatu ---

No w sumie się zastanawiam, czemu np Drapieżniki nie mają Gardnera.

tstg:
Gadałem z jednym sklepem karpiowym i mówili, że to w jakichś hurtowych pakach zamawiają i te 30g bardzo słabo schodzą.. no i taki powód. A strach by było 70g na żyłkę 18 założyć :)

Sylwek:
Są w ofercie AD przy ostatnim zamówieniu wziąłem sobie 2 szt (jakbym jeden urwał lub zgubił) ale teraz widzę że nie są dostępne.
https://www.anglingdirect.co.uk/gardner-spin-doctor

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej