TECHNIKI WĘDKARSKIE > Metody na drapieżniki

Rybny filet na jesiotra

(1/2) > >>

ledi12:
Jutro pierwszy raz będę polował na drapieżniki od dłuższego czasu :) Na łowisku pływają ogromne jesiotry, węgorze, sandacze, szczupaki i sumy. Nastawiam się głównie na jesiotry (Odławiane są właśnie na filety). Mam troszkę "mięsnego" atraktora, także dzisiaj zaleje przygotowane filety z ryby. Co do samej techniki połowu to byłbym chory, gdy bym nie kombinował :) Filet chce włożyć w głęboki podajnik do metody i zasypać mixem (rybnym, bo na taki teraz wędkuje), żeby zabezpieczyć filet przed spadnięciem w czasie rzutu (będę rzucał daleko). Tak przygotowany filet raczej nie powinien gryźć się z zanętą ? Zestaw ląduje na karpiówce z sygnalizatorem i będzie się długo moczył gdzieś na boku.

KamilR:

--- Cytat: ledi12 w 13.11.2020, 11:02 ---Jutro pierwszy raz będę polował na drapieżniki od dłuższego czasu :) Na łowisku pływają ogromne jesiotry, węgorze, sandacze, szczupaki i sumy. Nastawiam się głównie na jesiotry (Odławiane są właśnie na filety). Mam troszkę "mięsnego" atraktora, także dzisiaj zaleje przygotowane filety z ryby. Co do samej techniki połowu to byłbym chory, gdy bym nie kombinował :) Filet chce włożyć w głęboki podajnik do metody i zasypać mixem (rybnym, bo na taki teraz wędkuje), żeby zabezpieczyć filet przed spadnięciem w czasie rzutu (będę rzucał daleko). Tak przygotowany filet raczej nie powinien gryźć się z zanętą ? Zestaw ląduje na karpiówce z sygnalizatorem i będzie się długo moczył gdzieś na boku.

--- Koniec cytatu ---
Ja nie używam ale koreczki śledziowe, czy jakiś śledzik na raz sprawdza się na jesiotra. Znam łowisko gdzie wszysyc to zakładają na hak i ryby ciągną.
Są też miejsca gdzie takie przynęty są zakazane, nie wiem jak u Ciebie.

ledi12:
Gadałem z właścicielem i nie ma problemu :D

e-MarioBros:
Łowię dość często na filety itp. ale raczej z bliskich odległości.
Główne doświadczenie: filet filetowi nierówny, trzeba testować różne.
Czasem dodawałem cosik PVA.
Na wielu łowiskach jesiotry podchodzą prawie pod sam brzeg.

ledi12:
Dzięki za info Mario ;) Plan mam kupić coś biedry, jakiegoś śledzia albo dorsza. Do tego aktraktor pikantna kiełba i niech stoi w ciepłym do rana :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej