SPRZĘT i AKCESORIA > Zakupy

Oszustwa Olx, Allegro, Facebook

(1/12) > >>

Marcinn:
Cześć wszystkim. Chciałbym przestrzec przed internetowymi oszustami.
Na prośbę kolegi wystawiłem dzisiaj na olx kombinezon. Dostałem kilka wiadomości z zapytaniem przez olx i jedną na wattsapie(zdjęcie niżej). Może to dziwne ale moją uwagę przykuł zwrot "czekam na ciebie", dla mnie to niestandardowa odpowiedź w tego typu rozmowie. Gdyby nie słowo "ciebie", nie zwróciłbym na to uwagi.
Po prośbie o wiadomość na olx zamiast odpowiedzi słownej dostałem tylko jakiegoś screena z zasadami wysyłki poprzez olx.
Numer z którego dostałem wiadomość wpisałem w Google i według znalezionych informacji, należy on do ukraińców, w dalszym ciągu rozmowy dostałbym link który zbiera dane karty kredytowej.

W święta miałem inny przypadek, dostałem zaproszenie na Facebooku od nieznajomej osoby która miała bardzo dużo wspólnych znajomych. Normalnie nie akceptuje takich zaproszeń ale byłem już w świątecznym stanie 'wesołości' zaakceptowałem i odpowiedziałem na wiadomości w mało poważnym stylu. Odbierając połączenie wideo telefon miałem skierowany na telewizor. Rozmówca od razu się rozłączył i prosił o pokazanie twarzy. Kilka minut po tym znajomy na Facebooku udostępnił ostrzeżenie przed rozmową z tą osobą, pobiera ona zdjęcie naszej twarzy z wideorozmowy i wstawia później do materiałów pornograficznych i szantażuje tym.motov8:
ehhh ale Ty głupiec jesteś, kobieta chciała Ci się obnażyć a ją olałeś :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Alek:
Miałem podobną sytuację w ubiegłym roku. Pani była jednak bardziej bezczelna i wku... mnie mocno. Jakie było jej zdziwienie gdy po kilku dniach stanęliśmy face to face u progu jej drzwi. ;D Oczywiście zdjęcie w sieci nie pokrywało się z rzeczywistością. Panowie zapamiętajcie, że zawsze w internecie pozostaje ślad. Niektórzy sądzą, że są bezkarni i anonimowi. :facepalm:, no ale niech dalej tak myślą.

Marcinn:

--- Cytat: motov8 w 14.01.2021, 19:31 ---ehhh ale Ty głupiec jesteś, kobieta chciała Ci się obnażyć a ją olałeś :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

--- Koniec cytatu ---

Jak pisałem, ta dziewczyna miała dużo wspólnych znajomych.
Mam dwoje takich średnio rozgarniętych znajomych, są parą, powiedzmy Anna i Jan 😁 ostatnio jeszcze inna znajoma mówi mi że rozmawiała z Anną, tamta zapłakana, bo sprawdziła telefon Jana i się okazało że pisał w święta z jakąś dziewczyną. Tamta wysyłała mu jakieś fotki i w ogóle afera. Wiadomo z kim tak korespondował Jan 😁. Taka to rozgarnięta para, że ani jedno ani drugie nie ogarnęło że piszą z jakimś botem. Znając życie J. pokazał na 100% swoją twarz do kamery 😁

ledi12:
Miałem identyczna sytuacje tylko, że kobietka z USA (Byłem 2 krotnie, więc myślałem z początku, że ktoś znajomy). Praktycznie w 90% pytania pokrywały się z powyższymi (tylko po angielsku). Po takich szablonowych i nienaturalnych pytaniach od razu można stwierdzić, że to jakiś bot albo krętacz i trzeba od razu blokować. Co do olx - Nigdy tam nie kupuje bo to wylęgarnia różnej maści złodziejaszków i kombinatorów o "madkach" nie wspominając. Allegro jest jakie jest, ale ratuje ich program ochrony kupujących, który rzeczywiście działa - Miałem niestety okazje się przekonać, ale pieniążki zwrócone ekspresowo :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej