Autor Wątek: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook  (Przeczytany 12757 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #30 dnia: 08.02.2021, 12:52 »
Jestem absolutnie tego samego zdania :beer: :thumbup:. Na OLX sprzedałem kilkanaście przedmiotów wędkarskich i nie tylko, nikogo nigdy nie oszukałem, bo sam bym nie chciał być oszukany. Szkoda tylko, że wtedy jeszcze nie było oceny sprzedającego, bo niektórzy po odbiorze przesyłki dzwonili do mnie z pozytywnym zdziwieniem, że sprzedany towar jest w znakomitym stanie.
Różnie bywa, ja czasami sprzedawałem nowy sprzęt i pisali do mnie, że jakby wiedzieli, że jest w takim stanie to by nie kupili :facepalm:
Bo coś im zawsze nie pasowało, a to ryska, a to obtarcie... no kurcze nowy to nie znaczy bez skazy, sama wędka na sklepie jak jest wystawiona to na dolniku jak siedzi pionowo będzie miała rysy. Zawsze dokładnie opisuję towar, ale czasami coś przeoczę. Zresztą wystawiam nieużywany sprzęt za 50% ceny sklepowej i jeszcze ktoś ma pretensje, po prostu tracę w wiarę w ludzi. A sprzedaję głównie wędki z górnej półki, bo sprowadzę i coś mi nie podpasuje to puszczam, żeby ktoś był zadowolony.
Tak samo z ceną. Wyraźnie piszę, że wystawiony przedmiot jest nieużywany za 50% ceny sklepowej bez negocjacji, a ludzie: upuść Pan 200 zł, bo nikt Panu tego nie kupi...
Żałuję, że allegro jest tylko dla firm, wystawiałem dawniej i konkretnie ktoś kupił, zapłacił i bez problemu.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #31 dnia: 08.02.2021, 13:02 »
Niestety znam to z autopsji. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził... :facepalm:
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 16
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #32 dnia: 08.02.2021, 16:54 »
Jestem absolutnie tego samego zdania :beer: :thumbup:. Na OLX sprzedałem kilkanaście przedmiotów wędkarskich i nie tylko, nikogo nigdy nie oszukałem, bo sam bym nie chciał być oszukany. Szkoda tylko, że wtedy jeszcze nie było oceny sprzedającego, bo niektórzy po odbiorze przesyłki dzwonili do mnie z pozytywnym zdziwieniem, że sprzedany towar jest w znakomitym stanie.
Różnie bywa, ja czasami sprzedawałem nowy sprzęt i pisali do mnie, że jakby wiedzieli, że jest w takim stanie to by nie kupili :facepalm:
Bo coś im zawsze nie pasowało, a to ryska, a to obtarcie... no kurcze nowy to nie znaczy bez skazy, sama wędka na sklepie jak jest wystawiona to na dolniku jak siedzi pionowo będzie miała rysy. Zawsze dokładnie opisuję towar, ale czasami coś przeoczę. Zresztą wystawiam nieużywany sprzęt za 50% ceny sklepowej i jeszcze ktoś ma pretensje, po prostu tracę w wiarę w ludzi. A sprzedaję głównie wędki z górnej półki, bo sprowadzę i coś mi nie podpasuje to puszczam, żeby ktoś był zadowolony.
Tak samo z ceną. Wyraźnie piszę, że wystawiony przedmiot jest nieużywany za 50% ceny sklepowej bez negocjacji, a ludzie: upuść Pan 200 zł, bo nikt Panu tego nie kupi...
Żałuję, że allegro jest tylko dla firm, wystawiałem dawniej i konkretnie ktoś kupił, zapłacił i bez problemu.


Tutaj masz rację, wystawiasz za 50% ceny i sprzęt nowy (w idealnym stanie), a dostajesz głupie wiadomości typy "za stówę biorę", "daję tyle i tyle bo za tyle to i tak nikt nie kupi".
Januszostwo na portalach typu OLX nie zna granic.
Szkoda gadać.
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Robert

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #34 dnia: 08.02.2021, 18:32 »
Uważajcie własnie się dowiedziałem jak moją znajomą, inteligentną osobę wkręcili i na szybko straciła ponad 4 tys zł na OlX, wystawiła tylko do sprzedania zabawke dziecka :'( :facepalm:
Gosciu mówił czysto po Polsku i wkręcił ja na podanie numeru karty kredytowej wraz z zabezpieczeniem celem przelania pieniedzy za zabawke, potem mimo że błyskawicznie zareagowali -oszuści na stronach rosyjskich dokonali zakupów.  Te blokady kart to też jest jakaś ściema bo mimo zablokowania nie można wstrzymac transakcji ( tylko Policja )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #35 dnia: 08.02.2021, 18:39 »
Wybacz Janusz, nie obrażając Twojej znajomej. Osoba podająca numer karty kredytowej przez telefon jest dla mnie mało inteligentna nazywając rzeczy po imieniu.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #36 dnia: 08.02.2021, 18:55 »
Alek ja nie wiem jakie szkolenia przechodzą oszuści ale potrafią zakręcić mnóstwo osób ( na wnuczka, policjanta )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #37 dnia: 08.02.2021, 19:04 »
Dlatego warto sobie wprowadzić ograniczenia przy dziennych transakcjach. Czasem to jest irytujące, ale w takich sytuacjach chroni, przed utratą całej kasy z konta.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #38 dnia: 08.02.2021, 19:05 »
Alek ja nie wiem jakie szkolenia przechodzą oszuści ale potrafią zakręcić mnóstwo osób ( na wnuczka, policjanta )
Nie przechodzą żadnych szkoleń. Wystarczy spokój i zdrowy rozsądek by się przed tym obronić. Szkolenia z technik perswazji, wywierania wpływu na ludzi itp to wyższa szkoła jazdy i tutaj można się zdziwić naprawdę. Mam na myśli profesjonalne szkolenia, a nie internetowe kursy, które ogarnie średnio rozgarnięty student psychologii.
Adam

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #39 dnia: 08.02.2021, 19:15 »
Nie cierpię płacić kartą, chociaż czasem nie ma wyboru. A na przelanie środków za sprzedaż z podaniem pełnych danych karty bym się nie zgodził. Kiedyś miałem wirtualna kartę płatniczą ale używałem jej może raz w roku i nie opłacało mi się za nią płacić. Teraz widzę, że można założyć taką kartę przez aplikację bez plastiku i bez żadnych opłat. To super rozwiązanie. Ładujesz kartę tylko kwotą do zapłaty i to jest max, który możesz stracić. Dużo lepsze rozwiązanie, niż jakiś limit na karcie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #40 dnia: 08.02.2021, 19:17 »
Alek ja to wiem :) ale mimo że tyle się o tym mówi, pisze nadal potrafią oszukać osoby i to nie tylko te starsze. Trzeba być czujny jak ważka jesli chcemy korzystac z tych nowych "kosmicznych " technologii płatniczych. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline yankes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am the king, I can catch everything
    • Galeria
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #41 dnia: 08.02.2021, 20:53 »
AKTUALNOŚCI
Polka myślała, że rozmawia z Willem Smithem. STRACIŁA przez to 45 tys. złotych
Sprawą zajęła się policja.

A co powiecie na to - jakiś obłęd. :facepalm: :facepalm:
Robert

Karp 9.8kg, Sandacz 4.1kg,Leszcz 1.5kg,Amur 4.8kg

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #43 dnia: 08.02.2021, 22:09 »
:D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Oszustwa Olx, Allegro, Facebook
« Odpowiedź #44 dnia: 08.02.2021, 22:30 »
Jeden z lepszych aktorów... Tylko żeby tyle na leczenie... :facepalm:
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka