SPRZĘT i AKCESORIA > Zakupy

Oszustwa Olx, Allegro, Facebook

<< < (2/14) > >>

yankes:
Przed swietami 5 razy probowali mnie przerobic.
Zaczyna sie pieknie , rozmowa przez WhatsApp.Konwersacja na temat ogloszenia OLX, poczym proszą o dostawe za posrednictwem Olx ale oni podsylaja link do klikniecia .
Uzywaja tlumacza co zmienia postac konwersacji - np ogloszenie -obwieszczenie itp.

motov8:
Ja zauważyłem, że jak nie podaję numeru na OLX to nie mam takich akcji, a teraz kupiłem nowy starter specjalnie na handel na OLX i co? Nie minął 1 dzień, wystawiłem parę rzeczy i telemarketing już dzwonił do mnie...

Martinus:
Mi rok temu, hakerzy włamali się na konto fb. O dziwo nie prowadziłem na fb "życia" jak co nie którzy, milion zdjęć , wpisów i opisów tylko pisałem z kilkoma znajomymi poprzez msg. Byłem w pracy jak ów sytuacja miała miejsce i za bardzo nie miałem czasu żeby sprawdzić czy ktoś do mnie pisze czy też . Od włamania na moje konto do momentu wejścia mojej osoby na msg minęło dosłownie 0,5 h . Hakerzy przez ten moment napisali do moich wszystkich znajomych wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy i oddaniu z prowizją 100 zł. Haker działał na moim koncie i pisał tak jakbym to ja pisał do znajomych. Kilka osób chciała mi pożyczyć pieniądze ale dać do ręki, ale 2 osoby zrobili to blikiem i stracili kasę. Jedna osoba 1000zł, druga 600 zł.

Kiedy zobaczyłem że coś jest nie tak , od razy zaczełem dzwonić po swoich znajomych i pojechałem od razu na policję .

Suma sumarum, sprawa po kilku miesiącach została umorzona bo nie udało się namierzyć sprawców. Nie będę się tu rozpisywał za dużo co i jak, ale nie był to przypadkowy Kowalski tylko haker z głową na karku. W odstępach kilku dni również inne osoby z pobliskich miast w podobny zostali również oszukani a ich znajomi stracili pieniądze.

Wniosek : zmieniać co miesiąc hasła do konta i sprawić żeby one były bardzo silne oraz zasłaniać kamerkę na laptopie tudzież jak ktoś ma przenośnią a nie używa jej wył całkowicie z gniazda zasilania.

Laur77:
Ja kilka lat temu sprzedałem laptopa poprzez OLX i gość co zastanowiło mnie bardzo dał o 500 PLN więcej niż chciałem bo do Anglii miałem go wysłać i co najważniejsze w tym wszystkim przesłał mi potwierdzenie przelewu z banku. Na szczęście moja czujność nie zawiodła i czekałem na wpływ środków na konto i niestety się nie doczekałem a później modliłem się żeby mi na konto nikt się nie włamał....
Ta sama sytuacja powtórzyła się kilka dni temu jak wystawiłem telefon masa propozycji z Anglii i schemat ten sam tylko tym razem odpisałem żeby mi nie pisali takich propozycji bo już to znam.
Reasumując trzeba bardzo w dzisiejszych czasach uważać i nie dać się nabrać na tego typu oferty.
Pozdrawiam

Piker:
Prośby o przelew BLIKiem to już niestety klasyk, znany jak metody na policjanta czy wnuczka. Pieniądze raczej nie do odzyskania. Co gorsza, sukinsyny potrafią naśladować sposób rozmowy osoby pod którą się podszywają i na dodatek nie wysyłają takich wiadomości do osób, z którymi jest najczęstszy kontakt. Najlepsza recepta, gdy ktoś Ci napisze z taką prośbą, to szybko zadzwonić. Wbili do mojej starej znajomej na konto messengera i dopiero po kilkunastu wiadomościach zacząłem mieć podejrzenia.

Marcin - ok rozmowy i ostatnia puenta były dobre ;D

Mnie na OLX jeszcze nic przykrego nie spotkało, a trochę transakcji było.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej