TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Drop Shot

(1/15) > >>

Mateo:
Ciekawe czy ktoś z kolegów łowił metodą Drop Shot.
Ja przyznam szczerze, że nie próbowałem jeszcze. Jiguję, łowię z opadu, na boczny trok, ale na Drop Shota jeszcze nie próbowałem.
Myślałem, żeby w tym sezonie spróbować jej spod lodu.

beton:
a co to jest bo pierwsze slysze :P

Luk:
W UK Angole oszaleli na punkcie drop shota. Coraz więcej wędkarzy, w tym wyczynowców spod znaku spławika i gruntu łowi w ten sposób... ;) Drennan i Korum wypuscili zestawy do tej metody ostatnio...

A Polacy w UK się śmieją, bo siekają szczupłe i okonie na gumy na spina ;) W niedzielę wybieram się na sesję spinningową, moze dane mi będzie podrop shot'ować... ;)

Mateo:
Ta metoda wydaje się być szczególnie efektywna przy łowieniu z łodzi.
Ciekawe czy również z brzegu można osiągnąć dobre wyniki.
Bardzo ciekawe te ciężarki Drennan wypuścił.
Ja będę chciał spróbować tego użyć spod lodu.

luksaj:
Obecnie rzadko łowię na drop shot bo akurat tu gdzie mieszkam nie ma takich łowisk i ryb w pobliżu ,ale swoja przygodę z drop shot zacząłem jakieś 13 lat temu .Mateo , z racji że do dziś dnia nie łowiłem z pod lodu  ,nigdy nie pomyślałem że można by było zastosować własnie tą metodę w wędkarstwie pod lodowym  może to być całkiem całkiem skuteczne  .Ja głównie łowiłem na nią Bassy ,skuteczna okazała się również na sandaczach i w niektórych przypadkach była jedynym wyjściem na szczupaka  w mocno zarośniętych roślinnością łowiskach bo ostrze haczyka schowane w przynęcie pozwalało praktycznie ślizgać się nią po zaczepach  minimalizując straty w przynętach jak i również pozwalała na skuteczniejszą prezentację niż inne rodzaje przynęt .Ta metoda na rzeki się nie nadaje ale na wodę stojącą to jak najbardziej . Oczywiście w wertikalu też można tym wywijać cuda wianki .Warto poświecić trochę czasu tej metodzie ,choć momentami zdaje sobie sprawę że w Polsce mamy bardzo kiepski rybostan drapieżnika i biało ryb tez spada  na łeb na szyje . Wędkarz stosując nie raz bardzo skuteczne techniki łowienia w idealnych miejscach nie łowi nic bo np. na 100 kozackich miejscówek przypada 10 ryb , ale właśnie te 10 ryb zna już 101 chwytów jak nie dać się nabrać a my im pokażemy sto drugi  chwyt jak je   przechytrzyć ,bo zostały te co nie jedno widziały .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej