SPRZĘT i AKCESORIA > Zakupy

Ciekawy przykład manipulacji ceną

(1/2) > >>

ledi12:
Tak sobie oglądam jak co dzień oferty na stronie zlowokazje i moją uwagę przykuło jedno ogłoszenie -> https://zlowokazje.pl/t/kolowrotki-wedkarskie/okuma-ls-6k-br-baitfeeder
Kołowrotek przeceniony rzekomo z 629 zł na 494 zł ;D ;D ;D ;D Normalna cena tego kręciołka waha się pomiędzy 300-330 zł w polskich sklepach.

Nie chce nikomu robić czarnego PR, ale nie lubię takich desperackich zagrywek, żeby tylko sprzedać coś za 200%. Kolejny dowód na to, żeby przed podjęciem decyzji zakupu drogiego sprzętu zrobić mały research i +/- oszacować realną wartość przedmiotu, żeby właśnie uniknąć takich kwiatków. Raz kupowałem na tej stronie i udało mi się dorwać dobry kombinezon za fajne pieniądze. Innego razu poleciłem okumy bodajże custom black 6000 o 80 zł taniej (200). Niestety dzisiaj taka skucha.

zwykly_michal:
Tyle jest warty według sprzedającego ;) Kolejny raz widać że trzeba sprawdzać ceny i opinie zanim coś się kupi.

Opos:
Popatrz na rynek IT i ceny kart graficznych... Nawet używki które maja już 1-2 lata potrafią kosztować więcej niż w dniu premiery... z konsolami było to samo i nikt z tym nie chce walczyć. Sytuacje rodem z PRL kupujesz malucha z fabryki i jedziesz na giełdę sprzedać go drożej ...

ledi12:

--- Cytat: Opos w 16.03.2021, 11:15 ---Popatrz na rynek IT i ceny kart graficznych... Nawet używki które maja już 1-2 lata potrafią kosztować więcej niż w dniu premiery... z konsolami było to samo i nikt z tym nie chce walczyć.

--- Koniec cytatu ---

Trochę kiepski przykład podałeś bo sytuacja kołowrotków jest zupełnie inna niż kart. Tych drugich jest mało i przez fakt kopania kryptowalut nadal rośnie zapotrzebowanie dlatego też ceny rosną. ls6k nie ma takich problemów - wystarczy wbić frazę w google i wyskoczy cała paleta stron z mniej więcej usystematyzowaną ceną. To co podałem wyżej to słaba manipulacja.

Opos:
Napisz do nich z prośba o wyjaśnienie skąd taka cena, może się okaże ze ktoś się pomylił i z 3 zrobił 4

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej